migrantenRECKO

Co je nového ve východním Středomoří?

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilŘecká policie před pár dny oznámila, že rozprášila další neziskově-pašeráckou bandu. Na tiskové konferenci v Mytilene, hlavním městě Lesbosu,  sdělil její mluvčí novinářům, že deset členů mezinárodního zločineckého gangu už sedí v celách a čelí obvinění z „umožnění nelegálního vstupu na řecké území, špionáže, ztěžování vyšetřování řeckým orgánům a dalších porušení trestního zákoníku”.

Typické pro naši dobu je, bohužel, složení té pašerácké bandy. Z deseti polapených jsou čtyři členy západní (policií nejmenované) neziskové organizace. Má jít o jednoho Nora, jednoho Američana a dva Brity. Zbytek jsou  Syřané a Afghánci, zřejmě pomocný personál.  Jejich činnost popsala policie jako organizovaný zločin, který provozovali nejméně od léta 2020 „v podobě poskytování pomoci organizovaným sítím nelegálního převaděčství migrantů pod rouškou provádění humanitární práce.”

Není to zdaleka první podobný případ v oblasti. Loni v září bylo za podobnou činnost odchyceno 35 podobných, neziskově-pašeráckých výlupků. A protože od jejich zatčení uplynul už určitý čas, stačily na veřejnost prosáknout některé velice zajímavé podrobnosti z vyšetřování jejich činnosti. Zjistilo se třeba, že „…nevládní organizace hradí [migrantům] náklady na cestování a vydání víza do Turecka, přičemž se často létá do Istanbulu. Poté jsou [migranti] transportováni na turecké pobřeží, kde jim pašeráci migrantů, opět s podporou nevládních organizací, pomáhají nelegálně vstoupit do Evropské unie, “

Částečně už byly také pro veřejnost uvolněny některé podrobnosti o tajné, řecké operaci „Alkmini”, díky které se na oněch 35 neziskových pašeráků přišlo. Dva řečtí tajní agenti byli dopraveni do Turecka, kde se vydávali za uprchlíky, co chtějí do Evropy. Snadno navázali kontakt s pašeráckou sítí, která jim nabídla odvoz na řecké území výměnou za „významnou částku peněz”. Zapojili se a průběžně přitom monitorovali pašerácké „know how.”

Zjistili, že klíčovou úlohu v procesu „přepravy” mají dvě ženy, Rakušanka a Norka, obě pracující pro nevládní organizace. Právě ony koordinovaly a usměrňovaly průběh operací z Tureckého území. Tvořily spojovací článek mezi pašeráckými sítěmi v Izmiru a pracovníky nevládních organizací na řeckých ostrovech. V okamžiku, jakmile vyrazila plavidla s pašeráky a „žadateli o azyl” na moře, byli členové řeckých nevládních organizací informováni o čase odjezdu, předpokládané trase, odhadované době příjezdu, jakož i o počtu osob na palubě.

Zabezpečení transportu „ubohých běženců” na Řecké ostrovy bylo na vysoce profesionální úrovni. Loď jedné ze zúčastněných neziskovek, jménem Mare Liberum byla zakotvena na ostrově Lesbos a prováděla tajný, elektronický monitoring aktivity řecké pobřežní stráže a Frontexu, za použití nejmodernějších špionážních zařízení. Získané údaje obratem (a šifrovaně) posílala na příslušná místa pašeráckého systému, aby se „přepravci” mohli kontrolám a nejrůznějším nechtěným setkáním včas vyhnout.

V současné době je všech zmíněných 35 členů neziskově-pašerácké mafie vyšetřováno na svobodě a čelí obvinění z účasti na zločinném spolčení, převaděčství a špionáže. Charakteristické je etnické složení té bandy. Kromě dvou Asijců, Iránce a Afghánce, jsou všichni zbývající pašeráci původními Evropany. Drtivá většina, 26, jich pochází z Německa. Zbytek pak ze Švýcarska, Francie, Španělska, Bulharska, Norska a Rakouska. Jsou členy čtyř evropských neziskových organizací – FFM, Mare Liberum, Sea Watch a Josoor International Solidarity. První tři „firmy” mají sídlo v Německu, Josoor je z Rakouska.

Všechno humanitární neziskovky. Podivuhodně bohaté. Třeba taková Sea Watch vlastní krom několika lodí i hlídkové letadlo. Ostatně, to je ona firma, pro kterou pracovala i známá kapitánka Racketeová, která se v roce 2019 proslavila svým násilným vlámáním do italského přístavu se stovkou nechtěných dárečků na palubě… Krom zjevného dostatku peněz, mají tyto spolky k dispozici i vysoce sofistikovanou techniku. Řečtí policisté, kteří se dostali v rámci operace Alkmini na palubu špionážně -humanitární lodi Mare Liberum si podle vlastních slov připadali jak v doupěti Jamese Bonda. A přitom na jejich stránkách… Humanitární, lidskoprávní kecy, ale o sponzorech, částkách a osobách z vedení spolků, nic.

Celkově to působí dojmem jakýchsi profesionálních proxy-válečníků. Tajných bojovníků tajné války, bohatě dotovaných, školených, vedených a vybavených jistými službami jistých (velmi mocných) vlád. Ale oficiálně, oficiálně jde o dobrovolnické spolky, žijící z milodarů. Tak, aby se k nim ty vlády nemusely veřejně znát….

Jenže ta jejich, tajná, proxy válka je vedena proti nám. Proti našemu způsobu života a proti naší civilizaci. V některých (suverénních) zemích, už to pochopili. A zachovali se podle toho.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2021: *****

Daniela Frumarová 500,- Kč, Milan Kvasnička 500,- Kč, Petr Šerák 2500,- Kč,

Celkem za měsíc: 3 500,- Kč
Vybráno 10.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 933 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
24 komentářů
    • texas

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)