kavanaugh
8.10.2018
Kategorie: Politika

Co je na kauze Bretta Kavanaugha to podstatné

Loading...
Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

.
Opakovaná akce „MeToo“ tentokráte selhala. Celá hysterie, která vypukla v USA po obvinění producenta Harveye Weinsteina až příliš připomínala obdobné štvanice z let minulého století, kdy odsouzení byli odsouzení ihned, často bez soudu, bez důkazů, v minulosti byli i popravováni. Dnes jsou ekonomicky a politicky ničeni.

 

Začátek je v Holywoodu

Ze znásilnění a zločinného sexuálního jednání byl obviněn producent Harvey Weinstein a následovaly další jména. Ale každá mince má dvě strany a tak se náhle zjistilo, že herečka z kampaně „MeToo“, Asia Argentová, která ji rozpoutala, sama obtěžovala mladíka a musela mu zaplatit odškodné.

Následovaly i sebevraždy

Ale do hledáčku obviňujících žen se dostal kde kdo. Americká herečka Heather Lindová exprezidenta Bushe staršího obvinila, že na ni před čtyřmi roky „sexuálně zaútočil“. Ten se jí ze svého kolečkové křesla, kde byl upoután, omluvil. Bylo to jednodušší než se soudit.

Na welšského ministra Carla Sargeanta podaly trestní oznámení nejméně tři ženy. Ačkoliv není jisté, jakého přestupku se měl politik dopustit, přesto ten spáchal sebevraždu. Soud se opět nekonal. Dalším byl zákonodárce Spojených států Dan Johnson, zastupující stát Kentucky, který také spáchal sebevraždu. Podle informací levicového deníku The Guardian neunesl obvinění ze sexuálního obtěžování, když jedna z žen jej obvinila, že ji jako sedmnáctiletou líbal a osahával. Výčet obvinění by mohl pokračovat.

Bez soudu

Že vypuklá hysterie měla své racionální jádro je jisté. Terčem sexuálních útoků se stávaly hlavně mladé studentky, které přivydělávaly ke studiu a matky s finančními problémy, které si obtěžování musely nechat líbit ze strachu, aby nepřišly o práci. U řady průměrných hereček už je ale důvod pochybovat, zda nabídka protislužby za získanou roli byla až tak vynucená. Ale opět se dostaneme k tomu, že rozsudek soudu v mnoha kauzách chybí. A že politické zneužití kampaně „MeToo“ se přímo nabízelo.

Kampaň nevyšla

Jenom jako záměrnou politickou kampaň si lze vysvětlit, že po návrhu na jmenování soudcem Nejvyššího soudu USA si náhle vzpomněla jakási paní Fordová na údajné obtěžování navrženým Brettem Kavanaughem. Tentokráte ale došlo k řádnému slyšení, k řádnému vyšetření a do šetření byla povolána i FBI. A to na žádost republikánských senátorů.

Obvinění Fordové prokázáno nebylo.

Volba Bretta Kavanaugha proběhla a stal se soudcem Nejvyššího soudu USA. (Pozn. Obdoba našeho Ústavního soudu)

Využití kampaně „MeToo“ pro politické cíle dostalo první citelnou ránu. Bylo na čase.

 

MLADEKR

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 893,00 Kč
Vybráno 22.55%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 36 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
37 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.