kavanaugh
8.10.2018
Kategorie: Politika

Co je na kauze Bretta Kavanaugha to podstatné

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

.
Opakovaná akce „MeToo“ tentokráte selhala. Celá hysterie, která vypukla v USA po obvinění producenta Harveye Weinsteina až příliš připomínala obdobné štvanice z let minulého století, kdy odsouzení byli odsouzení ihned, často bez soudu, bez důkazů, v minulosti byli i popravováni. Dnes jsou ekonomicky a politicky ničeni.

 

Začátek je v Holywoodu

Ze znásilnění a zločinného sexuálního jednání byl obviněn producent Harvey Weinstein a následovaly další jména. Ale každá mince má dvě strany a tak se náhle zjistilo, že herečka z kampaně „MeToo“, Asia Argentová, která ji rozpoutala, sama obtěžovala mladíka a musela mu zaplatit odškodné.

Následovaly i sebevraždy

Ale do hledáčku obviňujících žen se dostal kde kdo. Americká herečka Heather Lindová exprezidenta Bushe staršího obvinila, že na ni před čtyřmi roky „sexuálně zaútočil“. Ten se jí ze svého kolečkové křesla, kde byl upoután, omluvil. Bylo to jednodušší než se soudit.

Na welšského ministra Carla Sargeanta podaly trestní oznámení nejméně tři ženy. Ačkoliv není jisté, jakého přestupku se měl politik dopustit, přesto ten spáchal sebevraždu. Soud se opět nekonal. Dalším byl zákonodárce Spojených států Dan Johnson, zastupující stát Kentucky, který také spáchal sebevraždu. Podle informací levicového deníku The Guardian neunesl obvinění ze sexuálního obtěžování, když jedna z žen jej obvinila, že ji jako sedmnáctiletou líbal a osahával. Výčet obvinění by mohl pokračovat.

Bez soudu

Že vypuklá hysterie měla své racionální jádro je jisté. Terčem sexuálních útoků se stávaly hlavně mladé studentky, které přivydělávaly ke studiu a matky s finančními problémy, které si obtěžování musely nechat líbit ze strachu, aby nepřišly o práci. U řady průměrných hereček už je ale důvod pochybovat, zda nabídka protislužby za získanou roli byla až tak vynucená. Ale opět se dostaneme k tomu, že rozsudek soudu v mnoha kauzách chybí. A že politické zneužití kampaně „MeToo“ se přímo nabízelo.

Kampaň nevyšla

Jenom jako záměrnou politickou kampaň si lze vysvětlit, že po návrhu na jmenování soudcem Nejvyššího soudu USA si náhle vzpomněla jakási paní Fordová na údajné obtěžování navrženým Brettem Kavanaughem. Tentokráte ale došlo k řádnému slyšení, k řádnému vyšetření a do šetření byla povolána i FBI. A to na žádost republikánských senátorů.

Obvinění Fordové prokázáno nebylo.

Volba Bretta Kavanaugha proběhla a stal se soudcem Nejvyššího soudu USA. (Pozn. Obdoba našeho Ústavního soudu)

Využití kampaně „MeToo“ pro politické cíle dostalo první citelnou ránu. Bylo na čase.

 

MLADEKR

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč

Celkem za měsíc: 4 100,00 Kč
Vybráno 11.71%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 97 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...