socialstat
17.9.2019
Kategorie: Politika

Co je moc, to je moc. Pryč se státem!

Sdílejte článek:

ROMAN KŘÍŽ

ROMANKRIZPátek 13. je pro pověrčivé symbol neštěstí… Zprávy moc nesleduju, abych si zachoval duševní pohodu, nicméně neunikly mi tři věci:
  1. V kauze Čapí hnízdo se zřejmě definitivně vyslovilo státní zastupitelství, že nešlo o trestný čin
  2. Sněmovna protlačila další vlnu EET
  3. Ministryně financí radí obcím, že když nemají peníze, tak ať zvýší daň z nemovitosti.

K Čapímu hnízdu lze podotknout snad už jen to, že všechny ty protesty proti Babišovi jsou salónní kecy. Stejně tak jako byly salónními kecy všechny ty řeči po roce 1946 a pak 1948 o tom, jak komunisté nevydrží, jak to Západ tak nenechá apod. Stát už je totiž natolik nefunkční, že se nedokáže bránit takovým predátorům, jako je Babiš. Pravidla ohledně malých a středních podniků znějí jasně. Obdobně jasně zní pravidlo, že neprávem přidělená dotace se musí vrátit… tedy ne že se jen nebude čerpat z Bruselského měšce, ale takové podpory jsou prostě zakázané. Bohužel, podle pravidel se už dávno nehraje, je to jen otázka moci a vlivu. Jestli to Babiš ustojí i na úrovni EU, tak klobouk dolů před jeho schopnostmi… a pryč odsud, protože tohle neskončí dobře.

K EET už bylo rovněž všechno řečeno a napsáno. Co je zajímavé je to, že spolu s kontrolním hlášením nám tu vzniká nejen Velký bratr, ale hlavně už asi definitivně se všichni majitelé firem a majetků stávají nikoliv daňovými poplatníky, kterým stát slouží, ale správci majetku, o kterém ve skutečnosti rozhoduje stát. Hlavně ono z Pyšné princezny známé „Ševče, máš zaplacené daně? Nemáš! Ani na příští rok!“ nabývá nepříjemně nepohádkových parametrů.

A ohledně rady paní ministryně se jen naplňují mé obavy z ukrajinizace české ekonomiky. Víte, jak to funguje tam? Jsou tam v zásadě už jen dva druhy podnikání. Velké, které spolupracuje se státními strukturami. Politické krytí (rozuměj úplatky na nejvyšších místech) mu zajišťuje nenapadnutelnost při podvodech s daněmi, kterou kryje prokuratura/policie a politici (pamatuju si, jak firma třeba Agromat, distributor sanity, měla celé jedno oddělení, které obsluhovalo zákazníky, kteří přicházeli „na doporučení“ — ti dostávali 20% slevu a účtovalo se to „jinak“….. nebo mi vyprávěl zástupce Heidelberg Cement Group, jak si ho přes rok vodily úřady, když chtěla HCG zbudovat v Kyjevě betonárku… než zjistil, že veškerý beton v Kyjevě má pod palcem starosta… a když se dostal k lidem, kteří byli dostatečně silní, aby lokální starostovu chobotnici napadli, tak firma cukla, že v takových podmínkách raději nic stavět nebude), jednak jim zajišťuje, že se jim v jejich oboru nebude zbytečně růst konkurence.

No a pak je tam malé podnikání, pro které je v zásadě nejdůležitější nějak vyjít se svými kontrolními orgány (rozuměj — uplácet ty, kteří k nim chodí na kontroly). Pokud ty malé firmy zůstanou „neviditelné“, plní roli užitečných idiotů, asi tak jako meloucháři za bolševika — nesmělo se to, ale všichni věděli, že nebýt melouchářů, ekonomika by se v zásadě zastavila. Protože, jak znají ti, kteří tu dobu ještě pamatují — to nebylo jen tak zavolat si třeba instalatéra na spravení rozbitého WC… Dikobraz byl plný „vtipů“ na téma, jak řemeslníkům platily ženy sexem…

Jsem zvědavý, jak dlouho ještě potrvá, než se skutečně vzedme relevantní odpor proti tomuto přebujelému a hnusnému státu, který nejen že už dávno neslouží, ale vysloveně škodí. Ekonomice, společnosti, morálce. Je totiž v rukách pěkných vykuků.

Autor: Roman Kriz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 837 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,39 out of 5)
Loading...
143 komentářů