PUJCKY
2.1.2019
Kategorie: Kultura a tipy

Co je mikropůjčka neboli rychlá půjčka před výplatou

Loading...
Sdílejte článek:

 

Mikropůjčky se poskytují na malou částku, nejčastěji do 5.000,- Kč a mají krátkou dobu splatnosti, jsou poskytovány převážně nebankovními institucemi a jsou velice dostupné. Mívají vyšší úrokovou sazbu a kratší dobu splatnosti. Často jsou využívány před výplatou.

Mikropůjčka – co to je?

Potřebujete překlenout těžké finanční období a půjčit si menší obnos před výplatou? Mikropůjčka může být řešením, na loando.cz najdete srovnání půjček i možnost vyplnit on-line žádost. Jedná se o půjčku, která je poskytována finančními i nefinančními institucemi většinou do částky 5.000,- se splatností od 1 týdne až do 1 měsíce. Vzhledem k tomu, že není nijak regulována, tak se podmínky pro poskytnutí mikropůjčky mohou lišit podle instituce, kterou si vyberete. Výhodou je velmi rychlé a poměrně snadné získání peněz, ty jsou vykoupeny vyššími úroky i poplatky a v případě, že klient řádně nesplácí, tak mohou být až několikanásobně vyšší sankce.

Historie mikropůjček

Na internetu najdeme spoustu zmínek o mikropůjčkách, ale proč vůbec tyto půjčky vznikly a jak? Profesor pocházející z chudé rodiny z Bangladéše, který má vysokoškolské vzdělání ekonomického směru se zajímal o hlad a chudobu, ale i o rozvoj ekonomického systému ve své domovině a tak ho v 70. letech 20. století napadlo vytvořit menší experiment a pokusit se zlepšit životní úroveň chudých lidí. Věnoval několik dolarů ženám, které vyráběly nábytek z bambusu, ty si za peníze zakoupily materiál a začaly vyrábět nábytek, všechny půjčené peníze navrátily. Vzhledem k úspěšnosti se pan profesor rozhodl svůj experiment prodloužit a půjčit více lidem, výsledky byly překvapující – 97% půjčených peněz bylo vráceno. Od té doby jsou mikropůjčky poskytovány po celém světě. A jak dopadl pan profesor získal Nobelovu cenu a v americkém časopise Foreign Policy se objevil v roce 2008 na druhém místě v žebříčku 100 globálních myšlenek.

K čemu se používají mikropůjčky

V současnosti se půjčky už nevyužívají na rozvoj podnikání, jako byla prvotní myšlenka, naopak rychlost a dostupnost udělaly z mikroúvěrů velice oblíbené půjčky před výplatou, kdy buď v rozpočtu nevyjdete s penězi, nebo se Vám stane nějaká nahodilá situace, porouchá se Vám lednička nebo automobil a nemáte peníze na jejich opravu? To jsou přesně situace, ve kterých v současnosti lidé žádají o mikroúvěry, jedná se o krátkodobou výpůjčku menšího obnosu s kratší dobou splatnosti. Na českém trhu je poměrně velký výběr mikropůjček. Díky velké konkurenci jsou tyto malé půjčky daleko bezpečnější, než dříve bývaly. Dříve půjčování peněz často zneužívali lichváři.

Pro koho jsou mikropůjčky určeny

V dnešní době jsou mikropůjčky určeny pro každého, vzhledem k tomu, že nejsou regulovány žádnou bankou a půjčují je soukromé instituce, tak podmínky pro poskytnutí jsou daleko mírnější než u spotřebitelských úvěrů a na půjčku dosáhne více méně každý, i lidé s nižší schopností splácet.

Nenechte se zlákat jejich dostupností a neberte si půjčku na splácení jiných dluhů, mohli byste se tak snadno dostat do dluhové spirály, ze které se pak těžko vymaňuje. Pokud se pro mikropůjčku rozhodnete, půjčujte si u prověřených společností. Ptejte se na důležité informace, srovnávejte úrokové sazby, RPSN, které může dosahovat až několika tisíc procent a nesahejte po první nabídce. Na stránkách loando.cz máte srovnání všech mikroúvěrů a snadno a přehledně si vyberete ten, který je pro vás nejvýhodnější a který vám vyhovuje nejvíce na základě výše částky i délky splatnosti. Pokud nerozumíte jakýmkoliv podmínkám nebo informacím týkajícím se půjčky, nebojte se zeptat se na vše, co vás zajímá, každý spolehlivý poskytovatel mikropůjčky vám rád sdělí veškeré informace.

Výhody půjček před výplatou

– rychlost posouzení žádosti – během několika málo minut se dozvíte výsledek

– rychlá výplata peněz – ať už si zvolíte půjčku v hotovosti nebo převodem na účet, většinou můžete mít požadovanou částku u sebe do pár hodin

– pohodlí – půjčky lze v současné době sjednat přes internet, bez nutnosti navštěvovat pobočku, nebo vůbec vycházet z domu

– dostupnost – půjčky se poskytují i lidem, kteří by na úvěr od banky nikdy nedosáhly

– velký výběr – na českém trhu roste konkurence, která se předhání s poskytováním nejvýhodnějších úvěrů

– není potřeba dokládat své příjmy, není potřeba ručitel

Nevýhody půjček před výplatou

– většinou se jedná pouze o pár tisíc korun

– krátkodobé – velmi krátká doba splatnosti, většinou kolem jednoho měsíce

– vysoký úrok i poplatky

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Richard Urinovský 200,- Kč, Vít Fortelka 2020,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 10 851,60 Kč
Vybráno 31.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 113 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.