clintonbiden
4.11.2020
Kategorie: Politika

Co čeká Ameriku? (Pokud by vyhrál Biden)

Sdílejte článek:

ALEXANDER TOMSKÝ

Konzervativní a pravicová média, a to nejen v anglosaském světě, si lámou hlavu otázkou, co čeká Spojené státy a svět, až nastoupí do prezidentského úřadu „užvaněný děda“ Joe Biden (78). Novináři křišťálovou kouli nevlastní a každý ví, že se předvídat nedá, ale stejně jako skandály, fascinují i prognózy.

Názorně to předvedli během pandemie korony, každému, kdo věštil masakr a rakve na ulicích jako za hongkongské chřipky (1968/9), popřáli sluchu a publicity.joe biden
.
Bidenův politický životopis něco málo snad napovídá. V politice se pohybuje neuvěřitelných 48 let (od roku 1972), kdy byl zvolen senátorem, to byl ve třiceti úspěch, pak už ale záleželo jen na kariérismu, držet se ve straně hlavního proudu. Ve většinovém hlasovacím systému, volební obvody (státy) volí stejnou stranu, těch přelétavých, jež rozhodují, je málo, pouze deset z padesáti. Přestože Biden dvakrát marně usiloval získat nominaci demokratů na prezidentského kandidáta, dotáhl to překvapivě na Obamova viceprezidenta. Snad proto, že o něm prohlásil, že „je první americký černoch, jakého kdy poznal, který je inteligentní, umí mluvit, působí ‚čistě‘ a dobře vypadá“.Biden má mezi sympatizujícími novináři demokratů příšernou pověst, je nesmírně mnohomluvný, často brebtá a stále se opakuje a málokdy při rozhovoru nespáchá nějaké faux pas, nebo si něco nevymyslí. V roce 1987, kdy usiloval o prezidentskou nominaci, musel odstoupit, protože použil podrobnosti z životopisu britského politika, jako své vlastní. Vymyslel si tenkrát příbuzné mezi horníky. V nedávném rozhovoru na CNN něco mlel a stále se díval do poznámek, pokročilý věk se na něm podepsal a přešlapů přibývá. Podobně jako Trump je výjimečný narcis a megaloman, několikrát se vychloubal svým IQ.

Jak vůbec mohl získat prezidentskou nominaci? Čirou náhodou. Během několika týdnů, kdy se plácal na čtvrtém místě v pořadí, se demokraté vystrašili, že nominaci získá otevřený socialista Bernie Sanders nebo radikální Elizabeth Warrenová, a tak po nečekané výhře v Jižní Karolíně Bidena masivně podpořili. Stal se anti-Trumpem, působí sympaticky a decentně, žádný extremista. Představa dalších čtyř let pod Trumpem byla mnohem děsivější než ubrebtaný stařec.

Jak bude řídit stát, se lze jen dohadovat, ale nebezpečí, že tenhle egomaniak podlehne aktivistům „probuzených“ (woke) v Demokratické straně, je značné. Během kampaně o nominaci se stylizoval a podle zápisů senátního hlasování celkem oprávněně jako umírněný centrista. To byla ale tenkrát jiná strana. Bidenův instinkt je neomylný. Ihned po nominaci prohlásil: „Poprvé od vlády prezidenta Roosevelta máme příležitost z gruntu změnit strukturální vady státu, které v minulosti nechtěl nikdo vidět“ a ustavil pracovní skupiny, které povedou dvojice, jeden jeho přívrženec, jeden Sanderse. Kam to asi povede?

Jak napsal konzervativní publicista Clarence Review, během 50 let hlasování v Senátu se Biden „nikdy neprovinil proti volbě nejmenšího odporu“. Politikem svého přesvědčení nebyl. Dnes ovládli stranu revolucionáři a dosáhli nominace své viceprezidentky, stařec v Bílém domě je nezastaví. Radikální boj s klimatem (zákaz štěpení břidlic) a sociální nerovností může být pro těžce zadlužený stát po epidemii covidu-19 zhoubný. Požadavky ulice rozbouřené hnutím Black Lives Matter ani dost dobře uspokojit nelze. Amerika se dostala na křižovatku svých dějin, možná ji zachrání pravidlo nezamýšlených důsledků.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 378,00 Kč
Vybráno 26.79%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 957 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
politicon.cz
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.