babisprojev
30.3.2020
Kategorie: Politika

Co bych si přála od své vlády

Sdílejte článek:

PETRA

Situace je vážná, nepřehledná a jedinečná. Není se čemu divit, že sem tam zavládne lehčí panika a chaos. Myslím, že lidé v ČR krom pár případů situaci zvládají dobře psychicky i fyzicky, je samozřejmě spoustu nezodpovědných lidí, kteří situaci berou na lehkou váhu, ale přiznejme si, kdo z nás začal omezovat pohyb a nosit roušku při prvních nákazách? Teď je situace ovšem jiná. Není na místě strach ani panika, ale jenom hlupák sebe i ostatní vystaví (tak lehce zamezitelnému) nebezpečí a trajdá si bez roušky vesele po ulicích. Dokonce jsem zažila, že tři kluci/chlapi (okolo 25 let) chodili po Lidlu, kde si lidé pokojně (!) nakupovali a začali tam nuceně a nahlas kašlat a hurónsky se tomu smát. Za koule pověsit do průvanu.

 

Nicméně.. ano, situace je složitá, nepřehledná a nikdo z nás ji ještě nezažil – i když naši rodiče a prarodiče zažili horší věci, tohle je opravdu ojedinělé. Trápí mě ale nejvíc jedna věc. Máme vládu. Vládu, na kterou většina z nás nadává, nedůvěřuje jí, vládu, která nám po většinu času spíš komplikuje život, než aby mu prospívala. Vládu, která za jenom za prosinec loňského roku přijala 57 zákonů, vyhlášek a regulací. Vládu, která z našich daní, tedy peněz, které my vyděláme „maká“.

Vládu, která častěji bere, než dává. Většina lidí si ale život bez ní nedokáže představit. Dobře, ALE.. Já nepotřebuju, aby mi vláda zákony nařizovala, kde smím a nesmím kouřit, koho smím a nesmím zaměstnávat a za kolik peněz. Nepotřebuju, aby řešila, jak hlasité mají být reklamy v televizi, kolik mám zaplatit za pivo v kelímku a za pivo ve skle a dalších milion a jeden nesmyslů, které naši vládu denně zaměstnává. Do toho samozřejmě korupční skandály a dotační podvody na těch nejvyšších místech.

Co bych si tedy od své vlády přála? Přála bych si, aby byla připravena na krizové situace. Aby předpokládala, že se může stát něco tak (v podstatě banálního), jako šíření viru napříč státy. Aby se dokázala postarat o ty, kteří to nedokážou sami v takových situacích. Aby dokázala zajistit roušky a ochranné prostředky pro lékaře, sestry, zdravotníky, prodavače, řidiče a všechny, kteří zajišťují momentálně normální chod státu a všech našich životů. Aby ti nejvyšší představitelé šli příkladem, naslouchali i vysvětlovali. Prezident se ani neukázal (no, možná jedině dobře), Babiš se vzteká jak malý dítě pokaždý, když mu na tiskovce novinář položí naprosto relevantní dotaz a nikdo nekomunikuje s nikým. Jeden den se obchody nezavírají, druhý den ano. Máte zůstat doma, ale MHD dál vesele přepravuje tisíce lidí. Aby vláda věděla, na koho se obrátit, jak soukromníky, kteří udělali tisíckrát víc díky svému rychlému a efektivnímu jednání, než udělal za celou dobu Babiš svýma tlachama v televizi. Jak řekl Roman Šmucler-není možné, aby to zvládali dva tři ministři, je nutné, aby měli tým odborníků, manažerů a asistentů, kteří jim v tom budou pomáhat. To by ale jednou ega a nabubřelost individuáů musela ustoupit.

Zastávám názor, že se má každý spolehnout sám na sebe a ne na vládu – taky to tak po celém Česku díky bohu funguje, lidé si pomáhají navzájem, na nikoho nečekají, šíří se videa s návody, sbírky, pomoc, solidarita, rozum. Ale když už tu vládu máme, chci, aby přestala kecat do běžného života a uměla se postarat, když nám teče do bot! A neomlouvejte je! TOHLE má být jejich práce!

Takže přeju všem zdar, sílu, nálož optimismu a pokuste se v tý karanténě nezabít. A noste ty roušky sakra práce!

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 721,00 Kč
Vybráno 36.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 476 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 3,86 out of 5)
Loading...
loading...
2 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.