migrital

Co bude v bývalých ústavech? Ubytovny pro migranty?

Sdílejte článek:

NAFTALI

Možná jste si toho už také všimli. Pokud ne, tak je to vaše škoda. Všímat byste si měli. V současné době probíhá v ústavech pro mentálně postižené v celé republice takzvaná transformace. Podstatou tohoto aktu je kompletní vystěhování jednotlivých ústavů, kdy obyvatelé jsou následně rozestrkáni do nově postavených takzvaných komunitních domků. To vše je zahaleno o slunečné aury blábolů o tom, jak ubozí mentálně postižení ve svých ústavech trpěli odloučením od většinové společnosti, takže je to třeba napravit. Že přestěhování lidí s mentálním handicapem mezi takzvaně normální neboli inkluze pro dospělé je velká pitomost, napíšu později. Mnohem víc bychom se měli zajímat o to, co bude s těmi prázdnými budovami.

.

Většina zařízení pro mentálně postižené prošla v minulých letech velkou rekonstrukcí. Staré omšelé objekty, například bývalé zámečky zmizely. Místo nich tu jsou moderní budovy s veškerým komfortem o jakém se mnohým z nás doma ani nezdá. Moderní pokoje, nový stravovací provoz. Ty objekty mají obrovskou cenu a o to jde. Už v minulosti se tento pitomý a zvrhlý systém rozhodl vyklidit kojenecké ústavy a dětské domovy. Jenže se to nepodařilo, jelikož ty kvanta malých cikánů není kam dát. Tak přišly na řadu ústavy. Mentálků je podstatně méně a lze s nimi daleko lépe manipulovat. Ale zpátky k těm vyklizeným ústavům, k těm objektům obrovské ceny. Co s nimi bude? KDO je zaplní až mentálkové odejdou?

Lidé, kteří jsou hodně naivní, možná věří tomu, že se tyto bývalé ústavy změní na domovy důchodců nebo domy s pečovatelskou službou. Jste li naivní, věřte tomu dál. Realita může být mnohem horší. Přestěhování mentálně postižených do komunitního bydlení totiž dotuje Evropská Unie a v čem je EU namočená, to smrdí na sto honů. Evropský moloch nedělá nic jen tak.

Čtenář, který má bystřejšího ducha už začíná pomalu kapírovat. Však již bylo na čase. V současné době se do Evropy valí ze všech stran hejna nájezdníků z Mordoru. Inženýři z gumových člunů naprosto neschopní do evropského systému zapadnout. Doživotní rentiéři prahnou po sociálních dávkách. Ty hejna nájezdníků je třeba nejen živit, ale také někde ubytovat. Kapacity v Německu, Francii a severských zemích začínají docházet. A ty prázdné ústavy jsou k tomu jako stvořené. Pěkné nové pokoje, moderní stravovací provoz. Co si víc přát. Stačí se jen nastěhovat. Že tomu nevěříte? Že kvóty padly? Jen spěte klidně a naivně dál. To co se skutečně odehrává v kuloárech bruselské špíny se řadový občan nikdy nedozví. Zjistí to teprve tehdy až bude pozdě. Proto buďme ostražití. Jakmile se v našem okolí začne vyprazdňovat nějaký ten ústav, ptejme se, co s tou budovou bude. Komu ji naši krajští nebo městští úředních chtějí prodat, zašmelit nebo pronajmout. Dávejme si velký pozor abychom v budoucnu nemuseli plakat.


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 15 750,00 Kč
Vybráno 45.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 2 702 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)