migrital

Co bude v bývalých ústavech? Ubytovny pro migranty?

Loading...
Sdílejte článek:

NAFTALI

Možná jste si toho už také všimli. Pokud ne, tak je to vaše škoda. Všímat byste si měli. V současné době probíhá v ústavech pro mentálně postižené v celé republice takzvaná transformace. Podstatou tohoto aktu je kompletní vystěhování jednotlivých ústavů, kdy obyvatelé jsou následně rozestrkáni do nově postavených takzvaných komunitních domků. To vše je zahaleno o slunečné aury blábolů o tom, jak ubozí mentálně postižení ve svých ústavech trpěli odloučením od většinové společnosti, takže je to třeba napravit. Že přestěhování lidí s mentálním handicapem mezi takzvaně normální neboli inkluze pro dospělé je velká pitomost, napíšu později. Mnohem víc bychom se měli zajímat o to, co bude s těmi prázdnými budovami.

.

Většina zařízení pro mentálně postižené prošla v minulých letech velkou rekonstrukcí. Staré omšelé objekty, například bývalé zámečky zmizely. Místo nich tu jsou moderní budovy s veškerým komfortem o jakém se mnohým z nás doma ani nezdá. Moderní pokoje, nový stravovací provoz. Ty objekty mají obrovskou cenu a o to jde. Už v minulosti se tento pitomý a zvrhlý systém rozhodl vyklidit kojenecké ústavy a dětské domovy. Jenže se to nepodařilo, jelikož ty kvanta malých cikánů není kam dát. Tak přišly na řadu ústavy. Mentálků je podstatně méně a lze s nimi daleko lépe manipulovat. Ale zpátky k těm vyklizeným ústavům, k těm objektům obrovské ceny. Co s nimi bude? KDO je zaplní až mentálkové odejdou?

Lidé, kteří jsou hodně naivní, možná věří tomu, že se tyto bývalé ústavy změní na domovy důchodců nebo domy s pečovatelskou službou. Jste li naivní, věřte tomu dál. Realita může být mnohem horší. Přestěhování mentálně postižených do komunitního bydlení totiž dotuje Evropská Unie a v čem je EU namočená, to smrdí na sto honů. Evropský moloch nedělá nic jen tak.

Čtenář, který má bystřejšího ducha už začíná pomalu kapírovat. Však již bylo na čase. V současné době se do Evropy valí ze všech stran hejna nájezdníků z Mordoru. Inženýři z gumových člunů naprosto neschopní do evropského systému zapadnout. Doživotní rentiéři prahnou po sociálních dávkách. Ty hejna nájezdníků je třeba nejen živit, ale také někde ubytovat. Kapacity v Německu, Francii a severských zemích začínají docházet. A ty prázdné ústavy jsou k tomu jako stvořené. Pěkné nové pokoje, moderní stravovací provoz. Co si víc přát. Stačí se jen nastěhovat. Že tomu nevěříte? Že kvóty padly? Jen spěte klidně a naivně dál. To co se skutečně odehrává v kuloárech bruselské špíny se řadový občan nikdy nedozví. Zjistí to teprve tehdy až bude pozdě. Proto buďme ostražití. Jakmile se v našem okolí začne vyprazdňovat nějaký ten ústav, ptejme se, co s tou budovou bude. Komu ji naši krajští nebo městští úředních chtějí prodat, zašmelit nebo pronajmout. Dávejme si velký pozor abychom v budoucnu nemuseli plakat.


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Alena Fuszteiová 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Kamil Potoček 300,- Kč, Ivanka Podzimková 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Iva Floríková 300,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, ing. Josef Musil 200,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč


Celkem za měsíc: 10 698,00 Kč
Vybráno 30.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 645 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.