14.6.2013
Kategorie: Politika

Co bude po Nečasovi?

Sdílejte článek:

(c) KAREL KŘÍŽ 14/06/2013

Včerejší den přinesl dobrou zprávu. Společenský tlak na politickou aroganci, korupční zlodějiny, naduté nýmandství a bezohledné rozkrádání peněz daňových poplatníků snad konečně posunul hranice nedotknutelnosti. Po létech předstíraného lovu děravou sítí, “orchestrovaného” protikorupčního tažení podle not velkých kaprů, si dnes s velkou pravděpodobností nemůže být stoprocentně jistý svým nomenklaturním krytím ani Kolibřík se všemi Mazánky.

 

Stáváme se snad konečně právním státem, kde úředník i politik primárně vykonává službu občanům, pracuje na zvelebování veřených statků a služeb, nelže, nekrade či nepodvádí? Stáváme se snad konečně státem, kde není normální, aby se státní krmelec stal zdrojem nereálného zbohatnutí bezpáteřních všehoschopných mafiánů s nejostřejšími lokty?

 

No, nebuďme naivní, k tomuto cíli je ještě daleko. Včera se snad ale blýsklo na lepší časy. Po zatčení oranžového vinaře roku a jeho fámulů, po policejních intervencích do práce ROP Severozápad a podobných kausách, je rána těsně vedle premiéra zajímavou zápletkou, která určitě nepřidala klidu do řad poslanecké výkrmny, ani do řad šedých eminencí a určitě ani do řad různých trafikantů, podržtašků a zbytečných razítkovačů uplácených lejster, kteří mají “službu státu” jako neoficiální živnost.

 

Když nic jiného, bude se jim o malinko hůře spát a možná někteří dokonce dostanou takový strach, že některý z úplatků odmítnou, výběrové řízení necinknou a na státní zakázce nevydělá firma Manželka a syn a.s. víc jak polovinu v čistém zisku. Ano, to je na včerejších událostech to dobré.

 

Daleko horší jsou však reakce politické reprezentace a realistický výhled do budoucnosti. Tragédií je pak chování premiéra Petra Nečase. Měl jedinečnou šanci stát se opravdovým vůdcem, mohl vstát z relativně beznadějného popela jako ještě přijatelně oškubaný pták Fénix. Stačilo říci, že právě za jeho vlády se něco málo pohnulo, něco málo odbrzdilo na státních zastupitelstvích a něco málo povolilo v práci policejních detektivů. Že to “něco málo” je určitě obrovská politická práce, mnoha kmotrům i kmotříkům navzdory. Dokonce taková, že jí neunikla ani dáma jeho srdce. A dokonce mu to někdo mohl i uvěřit.

 

 

Místo toho se standardně schoval za barikádu z balastu, prázdných gest a zbytečných slov. Uzavřel tak sám sobě účet a nabil ostrými svým následníkům ve Strakově akademii. Timurova oranžová parta, rudí revolucionáři, ba i dokonce politická divize Strážní služby a jí podobné spolky. Všichni krouží jako supi nad modrou mršinou a čekají co zbyde z knížecích hodů. Současně pak dávají zatím nedotknutelnému predátorovi pachová znamení o možné společné hostině.

 

Nechci tím ani v nejmenším tvrdit, že za včerejší akcí je Kalouskova famiglia. Nezničitelnému Miroslavovi se zřejmě opět jen podařilo odklonit hlavní úder mimo jeho štáb, popřípadě také neví, čeká a tápe, ale vize budoucnosti, která se mu nyní rýsuje vypadá na první pohled docela nadějně. Co můžeme čekat?

 

ODS směřuje do opozice, Nečas do “zasloužené” trafiky. To se mi jeví jako neoddiskutovatelné, s tím dodatkem, že pokud modří ptáci urychleně nezmobilizují poslední zbytky zdravého rozumu a nepřestanou někteří z nich hovořit o včerejší akci jako o téměř státním převratu, budou se moci na poslanecké lavice v parlamentu dívat tak leda v televizi.

 

Další vývoj bude záviset na výsledcích včerejší “policejní realizace”. Natěšení čekatelé na vládní koryta možná ani v této situaci neseženou dostatek kapříků na vypuštění vlastního rybníka. Rok se bude politicky lavírovat a masírovat elektorát. Pokud policie nepozavírá během této doby i prozatím křišťálově čisté kádry dnešních mravokárců neposkvrněných modrým flekem, vítězství v příštích volbách si rozdělí ČSSD a KSČM. Ano, troufám si tvrdit, že rozdíl v počtu hlasů pro obě bolševické partaje bude nakonec velmi malý. V zádech však budou mít neudolatelného Kalouska, jehož noty budou znovu velmi důležité. Vláda ČSSD, TOP09 s tichou podporou KSČM nás tedy zřejmě nemine. Bude lepší než Nečasova?

 

Co udělají noví, dnes znejistělí a vystrašení budoucí vůdci? Slovy Pavky Kolibříka Béma to musí zorchestrovat do klidu. Přece nelze tolerovat, aby se vládním soudruhům proháněli po nocích domy borci v kuklách a s beranidly. Obávám se tedy, že dojde k docela masivní výměně v aparátu státních zastupitelství, policejních ředitelství i ministerstva vnitra. Satan Kubice bude mediálně upálen. Čest a sláva vládních představitelů i jejich řídících orgánů bude znovu správně pokryta a zachráněna. Tak jako za Grosse či Paroubka. Obávám se, že lépe už bylo.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 49 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.