HRANICEZEDUSA
6.12.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Co bude Bidenova administrativa znamenat pro bezpečnost hranic USA

Sdílejte článek:

CHRIS FARRELL

  • “Když tam byl Obama, tak drogové kartely měly pré a nezdálo se, že by proti nim vůbec někdo zasahoval… ty kartely měly všechno pod palcem. Kšeftovaly s drogami a bílým masem, a vraždy tady byly na denním pořádku.” — Obyvatel pohraniční oblasti jihozápadu USA.
  • “Trump měl na hranicích více agentů Amerického úřadu pro cla a ochranu hranic. Přechody skotu z Mexika byly kontrolovány a omezeny. Kartely používaly celá léta dobytek k přepravě drog. Nyní se vrátí k přesunu dobytka a praní peněz tady na tomto hraničním přechodu [Santa Teresa, Nové Mexiko]. A právo tady nebude nikdo vymáhat. Bude to zásadní krok zpět.” — Obyvatel pohraniční oblasti jihozápadu USA.
  • Díky bezohledné politice otevřených hranic, kterou zřejmě zavede nová Bidenova administrativa, budou trpět nejvíc Američané žijící v příhraničních komunitách. Bidenova změna politického kurzu přinese velké potíže pro přetížené (nebo zavřené) nemocnice, školy, sociální byty a soudy. A nezapomeňte: Biden, jako ostatně všichni demokratičtí prezidentští kandidáti, slíbil bezplatnou zdravotní péči všem nelegálním imigrantům.
  • Patricia Cramer, agentka Amerického úřadu pro cla a ochranu hranic a předsedkyně arizonské organizace Odborového svazu zaměstnanců ministerstva financí (National Treasury Employees Union), v rozhovoru s organizací Judicial Watch řekla, že osoby, které z Mexika přecházejí hranici do USA, neprocházejí zdravotní prohlídkou. Žádné měření teploty, žádné zběžné vizuální prohlídky, vůbec nic.
  • Připomeňme si, že v našem “covidovém světě” si nemůžeme zajít do posilovny a musíme dodržovat absurdní odstupy od ostatních lidí (sociální distancování) – ale hranice země jsou otevřené a žádný migrant není zdravotně vyšetřen.

Budoucí Bidenova administrativa s sebou přinese dva dramatické a nebezpečné obraty politiky prezidenta Trumpa, které ohrozí americkou veřejnost: 1. Ukončení stěžejního bodu kampaně prezidenta Trumpa z roku 2016 – ukončení stavby zdi na hranicích s Mexikem; 2. Uvolnění imigračních omezení.

“Za mého pobytu v Bílém domě nebude na hranici s Mexikem postaven ani metr zdi. To je číslo jedna mého politického programu,” řekl Biden na začátku tohoto roku v rozhovoru pro National Public Radio. “Postarám se o to, abychom měli ochranu hranic, ale použijeme technologicky vyspělá řešení.”

Biden ve skutečnosti žádnou ochranu hranic neslibuje. To, co říká, zní dobře, ale je to bohapustá lež. Většina americké veřejnosti asi už zapomněla na katastrofu “SBInet”, která nás stála 30 miliard dolarů. Takovou “technicky vyspělou virtuální zeď” jsme tady už jednou měli. A užitek z ní měli jen dodavatelé této technologie. Virtuální zeď nedělá nic, co by odradilo nebo zabránilo nezákonnému přechodu přes hranice. Poskytuje pouze sledování a zaznamenávání nezákonné činnosti. Tisíce hodin videozáznamů takových ilegálních přechodů jsou nyní k dispozici na internetu. Dodavatelé této technologie se teď radují, že Bidenova administrativa má v úmyslu i nadále sledovat a zaznamenávat miliony lidí vstupujících do země Ilegálně.

Díky bezohledné politice otevřených hranic, kterou zřejmě zavede nová Bidenova administrativa, budou trpět nejvíc Američané žijící v příhraničních komunitách. Bidenova změna politického kurzu přinese velké potíže pro přetížené (nebo zavřené) nemocnice, školy, sociální byty a soudy. A nezapomeňte: Biden – jako ostatně všichni demokratičtí prezidentští kandidáti – slíbil bezplatnou zdravotní péči všem nelegálním imigrantům.

Biden zřejmě zvrátí Trumpovu politiku a právní rámec týkající se legální imigrace. Bezpochyby zruší Trumpův takzvaný “zákaz vstupu muslimů do USA” (Muslim ban), který vylučuje imigraci z určitých zemí a zřejmě též zruší omezení legální imigrace, včetně omezení možností žádat o azyl.

Biden se pohybuje v politice již velmi dlouho, takže vás jistě nepřekvapí, když se dozvíte, že se před 14 lety hrdě postavil za vybudování hraničního plotu v délce asi 1 150 km. 27. listopadu 2006 vystoupil Biden jako imigrační jestřáb na besedě v SC Rotary klubu v Columbii v Jižní Karolíně. Je pozoruhodné, že Biden byl za své dosavadní postoje a výsledky v otázkách imigrace kritizován. Obamova a Bidenova administrativa deportovala 3 miliony ilegálních imigrantů, zatímco Trumpova administrativa jich za tři roky deportovala méně než milion.

Soudní bitvy budou samozřejmě pokračovat. Některé iniciativy Trumpovy administrativy jsou ještě stále projednávány u soudů. Biden se zavázal obnovit program z Obamovy éry Deferred Action for Childhood Arrivals (DACA), který zabraňuje deportaci a zaručuje pracovní povolení osobám, které byly do USA ilegálně propašovány jako děti. Uvědomme si však, že většině těchto “dětí” je nyní kolem třiceti let. Trumpova administrativa se pokusila tento program ukončit, ale její snahu zablokoval Nejvyšší soud.

Biden také stále mluví o Komplexní reformě imigrace (Comprehensive Immigration Reform) – slíbil zahájit všeobecnou a kompletní právní reformu imigrace, která nebyla upravována od roku 1986, kdy byl prezidentem Ronald Reagan. Biden v těchto plánech počítá se zrušením razií na pracovištích a nevidí důvod, proč by ilegální imigranti nemohli okamžitě začít přijímat sociální dávky od Američanů, kteří řádně platí daně.

Odložme teď hluboké politické úvahy a zaměřme se znovu na přímo ohrožené Američany a na pohraniční komunity. Organizace Judicial Watch již téměř sedm let vyšetřuje pronikání mexických kartelů mezi federální, státní a městské pořádkové a bezpečnostní organizace v oblasti El Pasa v Texasu. Za tu dobu jsme odhalili fakta, která vyústila v přímý zásah generálního inspektora ministerstva spravedlnosti Spojených států. Zkorumpovaní agenti bezpečnostních orgánů na federální, státní a obecní úrovni byli odstraněni. Jiní zkorumpovaní úředníci byli účinně “neutralizováni”, když byli odhaleni a byl na ně vyvinut nátlak, i když nebyli veřejně ani administrativně potrestáni. Navíc jsme odhalili narkoteroristickou skupinu sídlící v El Pasu, kterou vedl (dnes již zesnulý) ředitel operací Al-Káidy pro Severní Ameriku Adnan El Shukrijuma. Tato teroristická buňka měla na mušce dominanty Chicaga. 48minutový dokument o tomto spiknutí lze najít na YouTube pod názvem “The Sun City Cell“.

Jak vidí pod Bidenovou administrativou bezpečnost hranic Američané žijící ve městech El Paso v Texasu, Nogales v Arizoně a San Diego v Kalifornii? V posledních dvou týdnech (listopad 2020) se s námi obyvatelé pohraničních oblastí ve svých e-mailech a telefonických rozhovorech podělili o tyto svoje zkušenosti:

  • “Když tam byl Obama, tak drogové kartely měly pré a nezdálo se, že by proti nim vůbec někdo zasahoval… ty kartely měly všechno pod palcem. Kšeftovaly s drogami a bílým masem, a vraždy tady byly na denním pořádku.”
  • “Trump měl na hranicích více agentů Amerického úřadu pro cla a ochranu hranic. Přechody skotu z Mexika byly kontrolovány a omezeny. Kartely používaly celá léta dobytek k přepravě drog. Nyní se vrátí k přesunu dobytka a praní peněz tady na tomto hraničním přechodu [Santa Teresa, Nové Mexiko]. A právo tady nebude nikdo vymáhat. Bude to zásadní krok zpět.”
  • “Co se stane, když se tady objeví další “karavana” imigrantů z Hondurasu a Guatemaly? Získají všichni okamžitý vstup do země a dostanou také bezplatnou zdravotní péči, bez jakýchkoliv otázek? To je to, co Joe Biden a Kamala Harris slíbili. Ve zprávách média ukazují plačící ženy a děti, ale ty v těchto imigračních “karavanách” tvoří jen zanedbatelné procento lidí. Téměř všechno jsou to mladí muži – ale média o tom lžou a neukazují lidem pravdu. Bože, pomoz nám!”

Patricia Cramer, agentka Amerického úřadu pro cla a ochranu hranic a předsedkyně arizonské organizace Odborového svazu zaměstnanců ministerstva financí (National Treasury Employees Union), v rozhovoru s organizací Judicial Watch řekla, že osoby, které přecházejí hranici z Mexika do USA, neprocházejí zdravotní prohlídkou. Žádné měření teploty, žádné zběžné vizuální prohlídky, vůbec nic. Tvrzení o “zabezpečené hranici” je lež. A nyní si představte zdravotní a bezpečnostní podmínky na hranici pod Bidenovou administrativou. Připomeňme si, že v našem “covidovém světě” si nemůžeme zajít do posilovny a musíme dodržovat absurdní odstupy od ostatních lidí (sociální distancování) – ale hranice země jsou otevřené a žádný migrant není zdravotně vyšetřen.

(Údajně budoucí) Bidenova administrativa má zřejmě v plánu prosadit na dobu čtyř až šesti týdnů celostátní lockdown (karanténu). Naše země se zmítá v koronavirové krizi, která vypadá jako příběh “Alenky v říši divů” – a nastávající Bidenova administrativa bude uplatňovat ostrahu hranic USA a imigrační politiku, která nebude brát v úvahu současnou zdravotní krizi a bude výsměchem americkým občanům, kteří to mají všechno snášet.

Tak to se tedy máme příští čtyři roky na co těšit.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 471,00 Kč
Vybráno 47.06%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 623 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.