babis vezeni
19.1.2018
Kategorie: Společnost

Co Babiše rozčiluje (když náhodou nespí)

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

FRANTIŠEK SCHILDBERGER

Je nepochybně chybou platné české ústavy, že může (a v případě Rusnokov vlády, neblahé paměti, skoro půl roku) v našem státě existovat kabinet bez opory v Poslanecké sněmovně. Jak dlouho potrvá , než se na smetiště (ne na smetiště dějin, jenom na smetiště) odebere současná Babišova vláda?

Já vím, není to důležité, Andrej Babiš má před sebou ještě další jmenování za premiéra od Miloše Zemana a další od předsedy Poslanecké sněmovny… Aniž by mu vyslovila důvěru sněmovna, může vládnout ještě roky, pokud si to většina zákonodárců bude přát. Přesně tak: některé strany z těch, které při včerejším (16. 1. 2018) hlasování o důvěře řekly Babišově vládě své Ne, jej kdykoli podpoří v jakékoli konkrétní personální či politické záležitosti, na které se s ním dohodnou.

Pád své vlády (pokud to tedy byl pád) nesl Andrej Babiš klidně, ostatně sám už dlouho říkal, že nedůvěru čeká – zato blížící se hlasování o jeho vydání k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo jej rozpaluje doběla: stačí jen výrazy z Babišovy ranní tiskové konference 16. ledna: ta kauza je „prasárna a svinstvo“, „sprostota a bezohlednost“, „sprostota a bezohlednost“ (dvakrát), „stále lež dokola“, protože „žádný důkaz není“, „žádný důkaz není“ (mnohokrát), „no kde je ten důkaz, žádný není“, to jenom „Bakalové média“ píší ne o faktech, nýbrž „o spekulacích a samých smyšlených věcech a lžích.“ Kdo by Andreji Babišovi neuvěřil, že je studánka čistoty, pravdy a nevinnosti – když všechny ostatní tak často a hlasitě obviňuje ze lži?

Ale proč se tak rozčiluje, když současně říká, že policie v našem státě je nezávislá a vyšetřuje dobře (snad jen s výjimkou právě toho policisty, co vyšetřuje Čapí hnízdo) a že se nechá k trestnímu stíhání vydat? Bude to asi zase tak jako v minulé sněmovně: pro své vydání budou hlasovat samotní Babiš a jeho druh Faltýnek („vymyšlené, účelové, ten policista nemá žádné důkazy, policie zatajuje a zamlčuje důkazy, které svědčí v náš prospěch“ – zase Faltýnkovy výroky z tiskové konference 16. ledna). A poslanci jejich strany odejdou ze sálu – komedie a fraška. Sněmovna jako celek nicméně oba podezřelé k trestnímu stíhání vydá.

Síla anebo slabost vlády práva v České republice se ukáží v dalším průběhu událostí.

Autor: František Schildberger

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Šárka Vinklerová 500,- Kč, Oldřich Silný 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Pavel Kassl 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Pistorius AG 2207,43 Kč

Celkem za měsíc: 10 207,43 Kč
Vybráno 29.16%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.