CNNCIBULKA
11.2.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

CNN Prima News: Lež v přímém přenosu?

Sdílejte článek:

LUBOMÍR STEJSKAL

lubomir-stejskal46696083_0Obhajovat v dnešní době něco tak přirozeného, jako je manželství muže a ženy, je mimořádně nesnadné. Zejména tváří v tvář bojovně vystupující dvojici stejnopohlavních partnerů.

Znovu jsem se o tom přesvědčil ve středu 10. února 2021, když jsem sledoval pořad „360°“ na stanici CNN Prima News.

Hostem moderátorky Pavlíny Wolfové byli na jedné straně stolu manželé Jana a Roman Jochovi – zastánci manželství a rodiny ve významu, jak mu rozumí naše společnost a náš právní řád – a na straně druhé osobnosti, které snad nemusíme představovat: Aleš Cibulka a Michal Jagelka, takto registrovaní partneři a tedy zastánci toho, co můžeme v uvozovkách nazvat „manželstvím pro všechny“.

Z řady šokujících momentů uvedu dva. Před závorku je třeba vytknout, že Roman Joch je vystudovaný lékař, tudíž nositel titulu MUDr. Hned v úvodu Aleš Cibulka na adresu pan Jocha pronesl:

  • Pane doktore … já bych Vám ten titul vzal, protože to, co Vy pouštíte z úst (dále nesrozumitelné, protože do toho vstoupila moderátorka).

Překvapení: Roman Joch (přední český publicista, politický komentátor, analytik a překladatel) vyjadřuje určité názory týkající se „fenoménu homosexualismu“, načež reakcí zástupce gay komunity je trest v podobě odebráním titulu. Pozoruhodné.

Druhý šokující moment. Jana Jochová připomněla, že podle občanského zákoníku „manželé spolu mají řádně založit rodinu a řádně vychovávat děti“.

Reakce Aleše Cibulky: „Ne … zase lžete“.

Co tedy říká občanský zákoník, kterým argumentovala paní Jochová? Jde o zákon 89/2012, v němž v paragrafu 655 čteme (zvýrazněno mnou):

ČÁST DRUHÁ

RODINNÉ PRÁVO

HLAVA I

MANŽELSTVÍ

Díl 1

Všeobecné ustanovení

§ 655

Manželství je trvalý svazek muže a ženy vzniklý způsobem, který stanoví tento zákon. Hlavním účelem manželství je založení rodiny, řádná výchova dětí a vzájemná podpora a pomoc.

(Zdroj: Zákonyprolidi.cz)

Ptám se: Co tedy říkala paní Jochová lživého?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč

Celkem za měsíc: 4 725,00 Kč
Vybráno 13.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 707 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (52 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
120 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.