cnn1-850x480
19.4.2021
Kategorie: Společnost

CNN lhala, ostatní jsou na tom podobně

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝMédia vytváří mínění obyvatestva tehdy, patří li k sledovaným. Udržet se ve středu zájmu stojí plno sil, peněz a je k tomu třeba dostatečně zajímavý obsah. Vytvořit přitažlivý obsah lze mnoha způsoby, přičemž chcete li ovlivnit diváky či posluchače, potřebujete kvalitní zpravodajství. Umělecká tvorba z Hollywoodu samozřejmě má také svou ,,hodnotu”, nicméně pokud se spojí žurnalistika s filmovou fantazií, můžete se stát svědkem vzestupu určitého média k nejsledovanějšímu. Touto cestou se vydala světoznámá americká stanice CNN, později se stala vzorem pro jiné a následovaly ji další.

V USA patří CNN k populárním především od reportáží z války v Perském zálivu. Reportéři Turnerova impéria se pohybovali v místě bojů a diváci hltali jejich odvážné kousky. CNN tak objevila pole neoraná, záběry odpalovaných raket, jejich dopady, výbuchy, to vše otevřelo nové možnosti. Když se k tomu přidalo později trochu umění, začala CNN dokonce reporáže předtáčet. Sice tak přišly o autentičnost, ale použití herců zase znamenalo menší riziko zranění a úmrtí reportérů. Navíc to poskytlo možnost vytvářet příběhy, které se nikdy nestaly, nicméně vypadaly věrohodně. A aby tomu nebylo dost, některé ,,reportáže” sloužily k nařčení nepřátel USA například z používání zakázaných bojových látek (Sýrie a snaha očernit Asada a Rusko).

CNN se tak dostala od zpravodajství získaných v reálném prostoru do oblasti dezinformací. Pokud chcete poznat, co to je fakenews, můžete nyní naladit několi desítek stanic fungujících na podobném principu, tedy na ovlivňování veřejného mínění pomocí tendenčních zpravodajství podpořených vlastní filmovou tvorbou. Navíc je třeba si uvědomit, že záběry ze CNN přebírá řada jiných televizí. U nás to dlouhodobě byly Česká televize a Nova, ovšem Prima šla ještě dále a CNN už má i v názvu. O tom, jak jsou tedy tyto stanice věrohodné, si udělejte obrázek sami. A uvědomte si, že další gigant BBC dělá to samé.

Podivné nesrovnalosti reportáží a reality se nepozdávají některým lidem dlouho a v projektu Veritas se pokusili reportéři zjistit, jak to s vysíláním CNN je doopravdy. A podařilo se. Charlie Chester, jeden z vysokých ředitelů televize se při vlastní nepozornosti zmínil o tom, že to byla právě jeho stanice, která sesadila Trumpa z prezidentské funkce. Bez CNN by údajně i přes machinace s volebními lístky bývalý prezident volby ustál, ovšem po manipulacích s fakty a s pomocí vytváření falešných příběhů a zamlčování počínající stařecké demence kandidáta Demokratů Bidena došlo k tomu, že je tento starý pán v pozici nejmocnějšího muže planety. I přesto, že jde de facto o loutku. Nebo právě proto. O zbytek se poté zasloužily sociální sítě, které udělaly vše pro vymazání a umlčení Donalda Trumpa. A když už se nakonec nějaká stala podporovatelem vládce Bílého domu, myšlen je Parler, byl odpojen od serverů ovládaných miliardářem Bezosem.

Fakta se překrucují nadále. Pro větší sledovanost je potřeba přinášet šokující informace, nejlépe se prodává strach. I toho pro vyšší sledovanost stanice využila. V době covidové navyšovala potřebná čísla nemocných, mrtvých, přidávala natočené záběry plné mrtvol. Hollywoodské ateliéry se staly inspirací, takže filmová dílka napodobující reálné reportáže byly pravidelnou součástí vysílání a přebíraly je i jiná média. A až dojde téma covid do stavu, že nebude nikoho zajímat, přijde na řadu klima. I to už je v plánu majitele televize a jejího magmentu. Strašení oteplováním planety je velmi snadné, protože je naprosto neprokazatelné. Ale pomocí něj lze zmanipulovat celou nemyslící veřejnost stejně, jako se to stalo s covidem. Mimochodem, plno záběrů migrantů vznikalo také v režii CNN a dalších televizí, tyto způsoby převzala řada zpravodajských oddělení po celém světě.

Výše uvedeným informacím můžete věřit, ale také nemusíte. Proto přikládáme odkaz na videa, zároveň děkujeme za vynikající překlad. Až budete sledovat obrazovku a děsit se z některých zpráv, vzpomeňte si na tento článek. Teď tu máme výbuchy ve Vrběticích a skandální odhalení. Někdy nevíme, máme li se smát či plakat.

1. část: CNN ředitel PŘIZNÁVÁ, že se věnovali „propagandě” k odstranění Trumpa z funkce

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 503 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)