hoax
5.2.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Člověk v tísni vytváří záměrně lživé zprávy (fake news) a hoaxy, aby očernil odpůrce imigrace …

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

LUKÁŠ LHOŤAN

Člověk v tísni provozuje web Faktus.info jenž se prezentuje, jako web jenž se “obrací přímo na autory výroků a nabízí jim faktický servis pro upřesnění nebo získání kontextu informací, které předkládají veřejnosti,” doslovná citace z jejich oficiálního profilu.

Zde je první jejich lež a manipulace. Dne 5. prosince 2016 zveřejnil Člověk v tísni na svém webu Faktus.info článek “Švédská TV NEradí sexuálním násilníkům z řad uprchlíků, aby se vymluvili na náměsíčnost” v kterém útočí a lže o mé osobě. Byť Člověk v tísni tvrdí, že kontaktuje autory výroků a textů předtím než o nich něco zveřejní na svém webu Faktus.info, tak mne nijak nekontaktovali a rovnou svůj text zveřejnili, přitom jejich text je lež a manipulace s fakty, což podrobně rozeberu níže:

1. Člověk v tísni napadá můj krátký text na webu Eurabia.cz pod názvem “Švédská TV radí sexuálním násilníkům z řad uprchlíků, aby se vymluvili na náměsíčnost …” Kde nadpis článku vystihuje parafrází celé krátké reportáže švédské televize. Podle Člověka v tísni je tato parafráze hoax/fake news. Kdyby nebyli obhájci multikulturalismu a imigrace tak zaslepení, možná by pochopili celou věc, když by si nezaujatě přečetli úvod mého textu:

2. Člověku v tísni se nelíbí mé konstatování, že “Švédska televize SVT ve zprávách nepřímo radila sexuálním násilníkům z řad uprchlíku, jak se hájit, aby nebyli potrestání za znásilnění …” Ano, protože podle mne pokud někdo v TV zprávách pro imigranty zveřejni krátkou zprávu o tom, že je jistá šance výmluvou na náměsíčnost uniknout trestu za znásilnění, tak to považuji za nepřímou radu – byť třeba ne vědomou … 

3. Ovšem Člověk v tísni jde ještě dále a píše: “Hoax na Eurabii s titulkem Švédská TV radí sexuálním násilníkům z řad migrantů, aby se vymluvili na náměsíčnost… odkazuje na  anglicky otitulkovanou reportáž Sveriges Television (SVT). Důvěryhodný zdroj ale informuje o něčem jiném.

Co je oním zdrojem? No to nám Člověk v tísni neříká jen se na něj odvolává. Přitom já Vám mohu předložit záznam oné reportáže v originále zde:

A v překladu ze švédštiny od renomované překladatelské agentury (nebudu zde uvádět její jméno, aby se nestala terčem nenávisti pracovníku Člověka v tísni a obhájců multikulturalismu), kde jsem si ho zaplatil, zde:

“Donucení někoho k sexu se nazývá znásilnění. To je trestný čin. Ale ti, kdo se dopustili znásilnění, se mohou vyhnout trestu. Pokud muž například řekne, že znásilnil ženu, zatímco spal. Je sice neobvyklé, že by muži dokázali donutit někoho k sexu, když spí, přesto se jich docela hodně trestu vyhne. To ukazuje průzkum provedený Švédským rozhlasem (Sveriges radio). Z 18 rozsudků za znásilnění se 5 osob vyhnulo trestu.”

Podle Člověka v tísni jsem lhal a šířil hoax, když jsem napsal: “Prostě sluničkáří už neví jak by vymysleli obhajobu proč vlastně uprchlíci nemohou za to, že znásilňují Evropanky. Podle švédské televize se tato „obhajoba“ ve Švédsku akceptuje u 5 případů znásilnění z 18.” Přitom jsem pouze reprodukoval to, co imigrantům říká švédská televize: To ukazuje průzkum provedený Švédským rozhlasem (Sveriges radio). Z 18 rozsudků za znásilnění se 5 osob vyhnulo trestu.”

4. Ještě považuji za důležitou informaci právě to, že tyto zprávy jsou vysílány na SVT2 speciálně v jednoduché švédštině pro imigranty, kdo tvoří většinu imigrantu ve Švédsku netřeba snad dodávat. Podrobnosti k celému případu jsou v originále ve švédštině zde.

5. V švédské televizi, v té krátké reportáží, toho moc nezaznělo. jenže Člověk v  tísni svůj článek doplnil o informace ze švédského radia, které ovšem v reportáží švédské televize nezazněly!!! Prostě manipulovat a lhát se musí umět a pracovníci Člověka v tísni na webu Faktus.info to umí víc než dobře …

6. Příkladem tohoto umění lhát pracovníku Člověka v tísni je i jejich tvrzení:

“Zatímco Lhoťan píše, že televizní stanice „radí“ násilníkům, tak SVT informuje o ověřování radia Ekot, kterému se právě tento způsob obhajoby zdál podezřelý. Proto novináři oslovili i amerického odborníka na sexsomnii Carlos H. Schencka z Minnesotské Univerzity. Ten uvedl, že ve všech pěti zmíněných případech je podle něj obhajoba sexsomnii nejen irelevantní, ale i nesprávná. Globálně se za celé 21. století eviduje 53 případů sexsomnie.”

Je to evidentní lež. Protože jak ukazuje záznam reportáže švédské televize, tak nikde, opakuji nikde, v této reportáži nezaznělo nic o rozporování studie, že v 5 případech z 18 byli násilníci osvobození kvůli tomu, že měli trpět náměsíčností. Nikde v reportáži švédské televize se nehovoří o Carlosi H. Schenckovi z Minnesotské Univerzity. Prostě pracovníci Člověka v tísni vytvořili dezinformaci a fake news/hoax tím, že spojili několik různých reportáží z různých medií do jedné reportáže údajně vysílané v švédské televizi, aby mohli lhát a očernit mou osobu.

Toto spojení nemohlo vzniknout jinak než záměrně a je tedy zřejmé, že Člověk v  tísni záměrně lže a dezinformuje o odpůrcích islámu, imigrace a multikulturalismu. Je jen otázkou kolik podobných falešných zpráv/hoaxu a dezinformací Člověk v  tísni celkově vyprodukovala  vyprodukuje, aby obhájil multikulturalismus a pošpinil odpůrce islamizace a multikulturalismu?

ZDROJ: Lukáš Lhoťan

lhotan

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.