350px-Šimon_Pánek_CLOVEKVTISNI
14.11.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Člověk v tísni v tísni. Čas na malou oslavu

Sdílejte článek:

LU LINA

Člověk v tísni se v Rusku dostal do tísně. Byl vykopnut. Prozápadní média pohoršeně oprášila své tradiční předtištěné mantry o strašné ruské totalitě a náš domorodý pomocník ministerstva zahraničí USA Petříček si rozhořčeně předvolává ruského velvyslance. U nás doma to vidíme v kapánek jiném světle. My jsme tu radostnou událost oslavili.

Protože život je plný ústrků a takovýchto drobných radostí se v něm vyskytuje příliš málo na to, abychom je ponechávali nepovšimnuté. A zvláště v tomhle podělaném čase. K jehož vzniku lvím podílem přispěli a stále mohutně přispívají právě instituce typu Člověka v tísni. Instituce, které pod maskou něčeho zdánlivě nevinného nebo dokonce chvályhodného často provozují věci, které by jako chvályhodné či nevinné označil asi pouze plod incestního poměru obecního idiota a televizní rosničky po lobotomii, Respekt, Česká televize nebo současný loutkový ministr zahraničí.

Jako „podělaný čas“ definuji současný stav, kdy právě Člověk v tísni, Nadace otevřené společnosti nebo Evropské hodnoty ruku v ruce s evropskými politiky a novináři soustavně a cíleně vytvářejí svojí činností společenskou atmosféru. Významným způsobem se podílejí na tom obrovské tlaku, kterému jsou občané států Evropské unie každodenně vystavováni, kterou jejich guru Havel kdysi definoval jako „blbou náladu“, a který je má zformovat do nového tvaru. Tvaru, který by těm, co onen tlak vytvářejí více vyhovoval. Aby ti ze spodku a středu pyramidy snadněji, bez otázek a nejlépe radostně přijímali všechno to nové, co pro ně bylo nachystáno těmi z jejího vrcholu.

Těmi, jak je nám neustále zdůrazňováno, moudrými a velice vzdělanými patriciji, kteří nejlépe vědí, co nevzdělaní a hloupí plebejci chtějí.

A tak se na nás neustále právě i prostřednictvím takzvaného neziskového sektoru, jenž je ve skutečnost proklatě ziskový, valí záplavy propagandy, lží a dezinformací. Média zcela nekriticky a jako bernou minci přebírají zjevně tendenční a účelová stanoviska tak obskurních organizací, jako je na příklad rozhlasovým moderátorem Xaverem nedávno „zpopularizovaný“ Nadační fond české žurnalistiky a jeho hlásná trouba server Hlídací pes.

Všichni do jednoho jsou tihle apologeti „demokracie, občanské společnosti a lidských práv“ nějakou měrou placeni ze zahraničních zdrojů a sledují nějaké konkrétní, zhusta velice ziskové cíle. Na demokracii i lidská práva přitom sere pes. I ten hlídací. Kdyby u nás byly zákony co k čemu, jako třeba v USA nebo v Rusku, tak by všechny tyto organizace musely být označovány jako „zahraniční agenti“ .  Čehož rozumným účelem je jasně identifikovat tyto subjekty jako něco, co může jakoukoliv svou, ať už zjevnou či skrytou činnost, provozovat v cizím zájmu.

A ke všemu, co pochází z tohoto zdroje je tedy třeba přistupovat velice opatrně. A vážit a zkoumat to poněkud více. Opak je bohužel pravdou. Cokoliv, co vypadne z Evropských hodnot, Hlídacího psa, Organizace na pomoc uprchlíkům nebo Člověka v tísni, ať se jedná o sebevětší kravinu nebo jasnou účelovou manipulaci, je okamžitě vcelku a bez výhrad přebíráno médii i politiky a šířeno jako slovo boží. A jako něco, co bych měl bez otázek akceptovat, přijímat, přizpůsobovat se tomu a hlavně to také ihned šířit a velebit.

Samotní Člověci v tísni to okomentovali tak, že tento krok očekávali a vyjádřili podiv nad tím, že to trvalo tak dlouho. Což mi přijde jako poměrně realistický přístup. Když dlouho a poměrně hodně škodím někde v cizí zemi, tak je skutečně rozumné něco takového očekávat.

A je vyjádřením dostatečné vnitřní síly takového státu, když dokáže činnost podobných škůdců působících v cizím zájmu  na svém území zarazit. Můžeme jen tiše závidět. Rusko se díky tomu nestane lepším, ale na jeho cestě k lepší a svébytně ruské budoucnosti tím ubude jedna z překážek.

Protože všichni dobroserové typu Člověka v tísni, co se domnívají vlastnit patent na dobro, demokracii a lidská práva a kteří se pod nejrůznějšími zástěrkami snaží dosud „necivilizovaným“ nezápadním národům tyhle svoje univerzální západní patenty vnutit hlava nehlava, takovou překážkou nutně jsou.

A to nemluvě o samotném velice pochybném obsahu těchto patentů, které začíná odmítat čím dál větší množství občanů i v západních zemích.

Mám z toho prostě radost. Že se najde stát, který tyhle zhoubné maskované cizí parazity nestrpí a dokáže se jich razantně zbavit. Slovy hlavního Člověka Pánka tím chce Rusko „zadusit vlastní občanskou společnost, odříznout ji od informační a morální podpory a od kontaktů v zahraničí“ . Tak určitě.

My tady u nás na vlastní kůži už docela dlouho zkoušíme, co to v praxi znamená, když nějaký stát nedokáže pod rouškou naprosto prázdného pojmu „občanská společnost“ svoje občany dostatečně „odříznout od informační a morální podpory a kontaktů v zahraničí…“ . A po mém soudu je to naprostá tragédie. Takže nezbývá než Rusům závidět, že mají ve svém čele někoho, kdo je k takovým nezbytným sebezáchovným krokům ochoten.

Kdyby se Člověk v tísni věnoval výhradně dobrovolným humanitárním projektům a nebyl profesionální prodlouženou rukou nejrůznějších politických a jiných zájmů, tak by se mu podobné věci nestávaly. Kdo seje vítr, sklízí občas bouři.

Přemítám, jak by asi Rusové reagovali, kdyby se jim Pánkovci taky usadili ve školách a pokoušeli se jejich dětem tlačit do hlavy to, co už zcela běžně tlačí do hlav českým dětem v rámci ideologického indoktrinačního projektu Jeden svět na školách.

Já se Rusům vůbec nedivím, že ve své zemi americkou Nadaci otevřené společnosti, americkou Nadaci na podporu demokracie, ukrajinský Světový kongres Ukrajinců, bůhví čího vlastně Člověka v tísni a podobné „šiřitele demokracie“ nechtějí. Mají svých starostí dost a jestli něco určitě nepotřebují, tak aby jim podobné účelové zahraniční spolky svou pochybnou činností nějaké přidávaly.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 10 650,00 Kč
Vybráno 30.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 851 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (45 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...
politicon.cz
155 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.