ALLAHISLAM
29.4.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Civilizační vyčerpání Evropy

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 4,56 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:
 GIULIO MEOTTI

• Islám vyplňuje kulturní vakuum společnosti bez dětí, která věří – bláhově – že nemá žádné nepřátele.

• Ve Švédsku do roku 2050 bude téměř jeden ze tří obyvatel muslim.

• Zdá se, že hlavní proud evropského myšlení věří, že “zlo” pochází pouze z našich vlastních hříchů: rasismus, sexismus, elitismus, xenofobie, homofobie, vina heterosexuálního bílého západního muže – a nikdy z neevropských kultur. Evropa nyní nekonečně idealizuje všechny “ostatní”, především migranty.

• Civilizační únava se zdá být důvodem, proč tyto země nepřijmou smysluplná opatření k potlačení džihádismu, jako je uzavření salafistických mešit nebo deportace radikálních imámů.

• Muslimští extrémisté chápou tuto výhodu: pokud se vyvarují dalšího obrovského masakru, jako je 9/11, budou moci pokračovat v ničení lidských životů a podkopávání Západu, aniž by ho probudili z jeho letargie.

Na prorocké konferenci, která se konala 7. května 1935 ve Vídni, filozof Edmund Husserl řekl: “Největším nebezpečím pro Evropu je únava”. O osmdesát let později stejná únava a pasivita stále ovládá západoevropské společnosti.

Je to druh vyčerpání, který vidíme v klesajících porodnosti Evropanů, bujení veřejného dluhu , chaosu v ulicích a odmítnutí Evropy investovat prostředky do své bezpečnosti a vojenské síly. Minulý měsíc, v pařížském předměstí, byla okupována bazilika svatého Denise , kde jsou pohřbeni francouzští křesťanští králové 80 migranty a aktivisty demonstrujícími za větší migraci. Policie musela zasáhnout, aby uvolnila místo.

Stephen Bullivant , profesor teologie a sociologie náboženství na St Mary’s University v Londýně, nedávno zveřejnil zprávu “Evropští mladí dospělí a náboženství”:

“Křesťanství jako standard, jako norma, je pryč, a pravděpodobně navždy pryč – nebo přinejmenším pro příštích 100 let,” řekl Bullivant.

Podle Bullivanta mnoho mladých Evropanů “bude pokřtěno, ale pak už znovu nevkročí do kostela. Kulturní a náboženská identita se prostě nepředává od rodičů k dětem, prostě pomalu mizí … A víme, že muslimská porodnost je vyšší než u domácí populace a že jsou mnohem víc oddaní svému náboženství.”

Richard Dawkins , ateista a autor knihy The God Delusion , reagoval na zveřejnění této studie prostřednictvím tweetu ke svým milionům sledovatelům na Twitteru:

Než se budeme radovat ze smrti poměrně blahobytného křesťanského náboženství, nezapomeňme na hrozivý rým Hilaire Belloca: “Vždy se obávejte, zda nepřijde něco horšího.”

Dawkins je zřejmě znepokojen, že po zániku křesťanství v Evropě nedojde k ateistické utopii, ale ke vzestupu islámu.

To je hlavní pointa knihy Philippe Bénétona Morální nepořádek západu (” Le moré de l’Occident “): Islám plní kulturní vakuum společnosti bez dětí a která věří – bláhově – že nemá žádné nepřátele.

Podle Rádia Švédsko je v důsledku demografických změn pokřtěno stále méně novorozenců v této zemi. Do roku 2050 bude téměř jeden ze tří obyvatel ve Švédsku muslimem , podle nedávné analýzy Pew Research Centre.

Zdá se, že hlavní proud evropského myšlení věří, že “zlo” pochází pouze z našich vlastních hříchů: rasismus, sexismus, elitismus, xenofobie, homofobie, vina heterosexuálního bílého západního muže – a nikdy z neevropských kultur. Evropa nyní nekonečně idealizuje všechny “ostatní”, především migranty. Dědictví a odkaz západní civilizace se drolí kousek po kousku, až nic nezůstane. Naše hodnoty jsou zesměšňovány a náš instinkt k přežití je zablokován. Je to proces rozkladu, který se nám naše elity rozhodly zprostředkovat, jako by to bylo nevyhnutelné. Nyní Evropská unie čeká na příští příliv migrantů z Afriky .

Při svém hlavním projevu německá kancléřka Angela Merkelová v Bundestagu po nevídaně dlouhém a obtížném procesu utváření nové vlády zvolila smířlivý tón o přistěhovalectví a zároveň nabídla inkluzivní poselství o islámu. “Když žije s námi 4,5 milionů muslimů, jejich náboženství, islám se také stalo součástí Německa,” řekla.

Nejsilnější politička v Evropě kapitulovala: zjevně zapomněla (opět) na rozdíl mezi občanskými právy jednotlivců, které muslimští občané požívají v Německu, a zdroji národní identity, na které se Evropa zakládá: humanistické a židovsko-křesťanské hodnoty. Toto uvědomění může být důvodem, proč před týdnem nový německý ministr vnitra Horst Seehofer řekl, že “Německo bylo formováno křesťanstvím” a ne islámem.

Evropská únava může být také viděna v generačním konfliktu, který je zakořeněný v alarmujícím růstu veřejného dluhu. V Itálii byli nedávno politické instituce otřeseny volbou dvou významných populistických stran. Jedná se o zemi s veřejným dluhem ve výši 40 000 eur na osobu a daňovým zatížením ve výši 43,3% HDP. Průměrný věk obyvatelstva je třetí nejvyšší na světě, spolu s jedním z nejnižších počtů narozených na světě, při jedné z nejnižších věkových kategorií pro odchod do důchodu v Evropě a nejvyšším poměrem výdajů na sociální zabezpečení k HDP v západním světě. To je také země, kde důchody představují jednu třetinu všech veřejných výdajů a kde procento důchodců v poměru k počtu pracovníků vzroste z dnešních 37% na 65% v roce 2040 (od tří pracovníků, kteří podporují jednoho důchodce dnes ke třem pracovníkům, kteří podporují dva důchodce).

Islámská výzva pro tuto unavenou a rozpadnutou společnost by mohla být rozhodující. Pouze evropská křesťanská populace je neplodná a stárnoucí. Muslimská populace je plodná a mladá. “Ve většině evropských zemí – včetně Anglie, Německa, Itálie a Ruska, křesťanské úmrtí překonaly počty narozených křesťanů vletech 2010 až 2015″ píše Wall Street Journal.

Teroristické útoky budou v Evropě pokračovat. V poslední době si v Trèbes , jižní Francii, džihádista vzal rukojmí v supermarketu a prohlašoval věrnost ISIS. Zdá se, že evropské společnosti se považují za tak silné a že jsou schopny absorbovat masovou imigraci a nic jim nebrání věřit, že se tihle lidé mohou asimilovat a že zvládnou teroristické činy, stejně jako zvládají smrtelné srážky automobilů nebo přírodní katastrofy. Civilizační únava se také zdá být důvodem, proč tyto země nepřijmou smysluplná opatření k porážce džihádismu, jako je uzavírání salafistických mešit nebo deportace radikálních imámů.

Muslimští extrémisté chápou tuto výhodu: pokud se vyvarují dalšího obrovského masakru, jako je 9/11, budou moci pokračovat v ničení lidských životů a podkopávání Západu, aniž by ho probudili z jeho letargie. Nejpravděpodobnějším scénářem je, že všechno bude pokračovat: vnitřní rozpolcení Evropy, dvě paralelní společnosti a ponižování západní kultury. Kousek po kousku se zdá, že evropská společnost se neodvratně hroutí.

 

Giulio Meotti, kulturní redaktor Il Foglio, je italský novinář a spisovatel. Z anglického originálu přeložil Mike.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, Jan Klíma 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ladislav Adamec 500,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 4 000,00 Kč
Vybráno 11.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.