cirkevrestituce
14.2.2019
Kategorie: Historie

Církevní restituce a komunistická morálka

Loading...
Sdílejte článek:

FERO HRABAL

Jelikož rudí švábové a příslušníci lumpenproletariátu si tu melou stále dokola svoje, ZOPAKUJI ZNOVU:

V zemi, kterou vede někdejší komunistický agent, obklopený bývalými estébáky a podporovaný Gottwaldovými pohrobky, zodpovědnými za rozkradení nejen církevního majetku, ani nepřekvapuje výsledek proticírkevního tažení, zdanění restitučních náhrad. V zemi, kde dodnes nikomu nevadí ani rudé vlajky se srpem a kladivem, ani drzí komunisté v parlamentu, těžko apelovat na morální hodnoty. 

 

Copak lze očekávat od lidí, kterým nepřipadá nemorální, že bývalí funkcionáři KSČ a estébáci mají mnohem vyšší penze (ne-li dvojnásobné, jako třeba v mém případě včetně “odbojářského” příspěvku), než jejich oběti… ačkoliv na rozdíl od církví nejen, že komančové nikdy v historii pro tuhle zemi nic kloudného neudělali ale navíc kromě toho, že nakradený majetek prožrali a porozdávali kdejakým nemakačenkům, toho ještě více zničili.

Masaryk, Havel i Karel Kryl se asi v hrobě obracejí ….

Pokud někdo nechápe “Proč jeho vnuci budou splácet církevní restituce”, pak zapomněl na to, že on (resp. jeho rodiče a prarodiče) kdysi žili z nakradeného církevního či kulackého majetku, že církevní instituce po celá staletí pečovaly a (dodnes pečují) o stovky sirotčinců, chudobinců, starobinců, hospiců, škol, lékáren, nemocnic (ale i knihoven, které ovšem lůza nepovažuje za potřebné – na rozdíl od “pražské kavárny”) ….
 
Ono nejjednodušší je nekrást a pak není třeba vracet. Zajímavé je, že bojovníkům proti restitucím připadá celkem normální, že bývalí estébáci, milicionáři a vůbec komunisté, kteří zlikvidovali desetitisíce nejschopnějších mozků a dostali Československo (disponující při svém vzniku zhruba 65% průmyslového potenciálu R-U) z úrovně Švédska, Belgie a Švýcarska na úroveň RVHP-standardu (Rumunska, Maďarska a Bulharska) …. pobírají dál socialistické penze a jejich potomci obývají luxusní byty a vily, k nimž se dopomohli díky svým funkcím v KSČ.

Je tristní, že si ještě dovolují kydat špínu na církev a básnit o růžové realitě komunistického režimu, když díky nucené izolaci od Západu a podřízení čs. ekonomiky zájmům SSSR (jakož i souvisejícímu masivnímu odlivu mozků v důsledku emigrace a politických represí), klesla postupně její úroveň z předválečné světové špičky na úroveň zaostalých ruských satelitů, v některých oblastech pak na úroveň zemí Třetího světa. V letech 1948-67 odešlo na Západ asi 600-800 představitelů vědeckého a kulturního života. Po sovětské invazi v r. 1968 odešlo do emigrace na 2000 vědců z akademie věd a vysokých škol.

Ani nepřekvapí, že rudé šváby v parlamentu hanba nefackuje, ani když zdaňují odškodné Židovské náboženské obci – přeživším Židům a jejich potomkům v předvečer Mezinárodního dne obětí holokaustu. Soudruzi počítají holt s tím, že většina židovských spoluobčanů skončila v plynových komorách, takže si ten majetek co po nich zbyl a po 48. komouši rozkradli, mohou klidně ponechat …. přeji jim tedy, aby se s pozůstalými sešli nikoliv až před soudem Božím, nýbrž co nevidět před soudem mezinárodním ve Štrasburku, kde budou mj. vysvětlovat třeba zmizelé stamiliony ze židovských bankovních účtů, zlato a šperky ze židovských trezorů a židovské náhrobky použité na dláždění Národní třídy atd!

Komunista a morálka prostě nejdou dohromady. Není ani divu, že lůza vždy nadšeně odhlasuje každou zlodějinu. Horší by bylo, kdyby těmto šmejdům u soudu řekli, že dostanou nazpět svoje ukradené auto jen v případě, že odvedou 19% daň z jeho ceny.

 

Autor: Fero Hrabal

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, ing. Jiří Nevrkla 300,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč

Celkem za měsíc: 9 390,11 Kč
Vybráno 26.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 398 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 3,17 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
300 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.