cirkevrestituce
14.2.2019
Kategorie: Historie

Církevní restituce a komunistická morálka

Sdílejte článek:

FERO HRABAL

Jelikož rudí švábové a příslušníci lumpenproletariátu si tu melou stále dokola svoje, ZOPAKUJI ZNOVU:

V zemi, kterou vede někdejší komunistický agent, obklopený bývalými estébáky a podporovaný Gottwaldovými pohrobky, zodpovědnými za rozkradení nejen církevního majetku, ani nepřekvapuje výsledek proticírkevního tažení, zdanění restitučních náhrad. V zemi, kde dodnes nikomu nevadí ani rudé vlajky se srpem a kladivem, ani drzí komunisté v parlamentu, těžko apelovat na morální hodnoty. 

 

Copak lze očekávat od lidí, kterým nepřipadá nemorální, že bývalí funkcionáři KSČ a estébáci mají mnohem vyšší penze (ne-li dvojnásobné, jako třeba v mém případě včetně “odbojářského” příspěvku), než jejich oběti… ačkoliv na rozdíl od církví nejen, že komančové nikdy v historii pro tuhle zemi nic kloudného neudělali ale navíc kromě toho, že nakradený majetek prožrali a porozdávali kdejakým nemakačenkům, toho ještě více zničili.

Masaryk, Havel i Karel Kryl se asi v hrobě obracejí ….

Pokud někdo nechápe “Proč jeho vnuci budou splácet církevní restituce”, pak zapomněl na to, že on (resp. jeho rodiče a prarodiče) kdysi žili z nakradeného církevního či kulackého majetku, že církevní instituce po celá staletí pečovaly a (dodnes pečují) o stovky sirotčinců, chudobinců, starobinců, hospiců, škol, lékáren, nemocnic (ale i knihoven, které ovšem lůza nepovažuje za potřebné – na rozdíl od “pražské kavárny”) ….
 
Ono nejjednodušší je nekrást a pak není třeba vracet. Zajímavé je, že bojovníkům proti restitucím připadá celkem normální, že bývalí estébáci, milicionáři a vůbec komunisté, kteří zlikvidovali desetitisíce nejschopnějších mozků a dostali Československo (disponující při svém vzniku zhruba 65% průmyslového potenciálu R-U) z úrovně Švédska, Belgie a Švýcarska na úroveň RVHP-standardu (Rumunska, Maďarska a Bulharska) …. pobírají dál socialistické penze a jejich potomci obývají luxusní byty a vily, k nimž se dopomohli díky svým funkcím v KSČ.

Je tristní, že si ještě dovolují kydat špínu na církev a básnit o růžové realitě komunistického režimu, když díky nucené izolaci od Západu a podřízení čs. ekonomiky zájmům SSSR (jakož i souvisejícímu masivnímu odlivu mozků v důsledku emigrace a politických represí), klesla postupně její úroveň z předválečné světové špičky na úroveň zaostalých ruských satelitů, v některých oblastech pak na úroveň zemí Třetího světa. V letech 1948-67 odešlo na Západ asi 600-800 představitelů vědeckého a kulturního života. Po sovětské invazi v r. 1968 odešlo do emigrace na 2000 vědců z akademie věd a vysokých škol.

Ani nepřekvapí, že rudé šváby v parlamentu hanba nefackuje, ani když zdaňují odškodné Židovské náboženské obci – přeživším Židům a jejich potomkům v předvečer Mezinárodního dne obětí holokaustu. Soudruzi počítají holt s tím, že většina židovských spoluobčanů skončila v plynových komorách, takže si ten majetek co po nich zbyl a po 48. komouši rozkradli, mohou klidně ponechat …. přeji jim tedy, aby se s pozůstalými sešli nikoliv až před soudem Božím, nýbrž co nevidět před soudem mezinárodním ve Štrasburku, kde budou mj. vysvětlovat třeba zmizelé stamiliony ze židovských bankovních účtů, zlato a šperky ze židovských trezorů a židovské náhrobky použité na dláždění Národní třídy atd!

Komunista a morálka prostě nejdou dohromady. Není ani divu, že lůza vždy nadšeně odhlasuje každou zlodějinu. Horší by bylo, kdyby těmto šmejdům u soudu řekli, že dostanou nazpět svoje ukradené auto jen v případě, že odvedou 19% daň z jeho ceny.

 

Autor: Fero Hrabal

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 19 771,00 Kč
Vybráno 56.48%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 435 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 3,17 out of 5)
Loading...
politicon.cz
300 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.