virglobalsvet
10.4.2020
Kategorie: Společnost

Čínský virus: Voda na mlýn etatistickým psychopatům

Sdílejte článek:

TIBOR POSPÍŠIL

Aktuální patálie s čínským virem zcela explicitně ukazují, že společnost není možné centrálně řídit. Že to, co se nám politici snaží prodat, neexistuje. Není to prostě možné. Problém je, že toto poznání není dostupné pro obyvatelstvo od školky indoktrinované etatismem.

Organizace euroMOMO se dlouhodobě věnuje statistikám a trendům úmrtnosti v Evropě. Statisticky zpracovává data, která poskytují vybrané země. Vývoj prezentuje v týdenních reportech. Deklarovaný účel se zdá celkem rozumný: dát vládám aktuální informace o trendu čísel úmrtnosti tak, aby v případě nějakého významného nárůstu mohly vlády reagovat (přijetím nějakých opatření) a ochránit tak obyvatelstvo.

Pozorně se podívejte graf úmrtnosti pro začátek roku 2017. Je tam vidět dosti dramatické zvýšení počtu zemřelých v mnoha reportujících zemích. Netvrdím, že paměť je moje silná stránka, ale 2017 není tak vzdálený, abych si netroufl napsat, že evropské vlády tehdy nepřijímaly žádné zásadní opatření. Ani média tehdy nepsala o něčem neobvyklém. Prudký nárůst zemřelých ze začátku roku 2017 tedy vlády evropských zemí považovaly za něco normálního. Nebylo to nic, co by se tehdy rozhodly řešit.

Dnes tu máme světovou pandemii. Evropská čísla úmrtnosti sotva dosahují úrovně roku 2017, a to se samozřejmě bavíme o zemích nejvíce zasažených pandemií čínského viru (Itálie, Španělsko, Francie).

Já vůbec ani v nejmenším nechci bagatelizovat právě probíhající epidemii. Má zásadní otázka se týká roku 2017: Proč tehdy vlády nekonaly? Tehdy jim nešlo o lidi? Tehdy nevadily vysoké počty zemřelých? Proč ne?

Ale jakkoli s tím nebudete souhlasit, já tvrdím, že vlády nejednaly ani začátkem tohoto roku. Ta epidemie totiž přišla řádně a pár týdnů předem ohlášena. Nebo mám věřit tomu, že různé výzvědné služby „západního“ světa nedokázaly zjistit a svým vládám reportovat, že čínská reportovaná čísla úmrtnosti jsou od reality vzdálena o jeden, možná i o dva řády? Organizace s astronomickými rozpočty nepojaly žádné podezření? Jakože i oni spapali čínským soudruhům propagandistická videa, jak rychle dokázali postavit nové nouzové „nemocnice“?

Na co přesně máme WHO (Světová zdravotnická organizace)? Že se vedoucí papaláši nechali koupit čínským vedením, to chápu. Ale neměli by mít demokratičtější země v té organizaci své lidi, kteří by spustili alarm alespoň potichu a u svých vlád?

Na co přesně jsou zdravotnické systémy Itálie, Španělska, Francie … když tisíce prý specialistů nedokázaly spustit křik ještě PŘED? Nebo křik spustili, ale nikdo je neposlouchal? Dozvíme se vůbec, jak to ve skutečnosti bylo?

Z mého pohledu státy a jejich příslušné orgány minimálně v Itálii, Španělsku, Francii fatálně selhaly. Ne, toto skutečně není černá labuť. Událost, která se nedala čekat a měla potenciál překvapit skutečně profesionálně zorganizovanou obranu. Aktuální pandemie je přesně ten typ události, která by ve společnosti nezpůsobila takovou katastrofu v případě, že by stát jako organizace mohl principiálně fungovat. Zde nejde o selhání jednotlivců. Zde zcela jasně selhal systém. Stát, který nereagoval v roce 2017, ale nikoho to tehdy netrápilo, úplně stejně nereagoval ani v roce 2020.

Čínský virus zapůsobil jako svěcená voda na bandy psychopatů, kteří se tváří, že dokážou řídit společnost. Ano, dokáží zakazovat, uzavírat hranice, divadla, kina, obchody. Dokáží omezovat svobody i tam, kde je potřeba omezení minimálně sporná, ne-li jasně kontraproduktivní.

Čistě teoreticky: státy mají všechny dostupné prostředky a téměř neomezené zdroje na to, aby podobnou událost dokázaly předvídat, být na ni připraveny a když se dokonce ohlásí pár týdnů předem, tak omezit její důsledky na únosnou míru. Jenže nestalo se. Nestalo se tak proto, že stát je organizace, která něco takového ze své podstaty nedokáže. A není to nějaké jednotlivé selhání, ale podstata „fungování“ mašinérie, která není schopna něco vytvořit (vyřešit). Je schopná jen brzdit, omezovat, vraždit a vyvolávat falešné naděje v indoktrinovaných ovčanech.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 721,00 Kč
Vybráno 36.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 126 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 3,11 out of 5)
Loading...
loading...
59 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.