VELIKONOCE419
11.4.2020
Kategorie: Společnost

Čínská chřipka a velikonoce

Sdílejte článek:

RED HOOK

Pozítří je Velikonoční pondělí. My od Hooka se těšíme, i když dnešní doba tradicím příliš nepřeje.
Čínská chřipka nám převrátila život a neuděláme s tím nic.

Slovenský premiér České republiky pan Babiš sice v televizi říkal, že te vire popílíme onlajn, ale těžko říct, co tím myslel. On totiž mluví o tolik rychleji než myslí, že kolikrát všechno řekne a přitom ho nenapadla jediná myšlenka.

Takže to s ním je těžký.

Kvůlivá čínské chřipce jsme si všichni ušili roušky, abychom jeden druhého nenakazili. To byla první fáze. V druhé fázi si roušky sundáme, abychom se nakazili a dali pokoj.

Jelikož čínskou chřipku nejvíc odsíraj důchodci, druhá fáze je pod heslem „Mladý může, starý musí“.
Myslím, že je to výstižnějsí než „Důchodová reforma“, ale ne o moc.

Číňani nám poslali ochranné pomůcky. Na letiště dorazila Parta brusiče Karhana, aby se poklonila, poděkovala a ujistila přítomného čínského velvyslance, že stačí, aby pozvedl obočí a všichni, včetně pana premiéra, udělaj na ranveji kotrmelec štěstí.

Jenže!

Je třeba si uvědomit, že nic nestojí samo o sobě. Proto je černá a bílá, jin a jang, případně pink a ponk.
Ergo, aby mohla proběhnout ona devótní letištní akce vítání roušky, musela logicky pár týdnů před tím proběhnout akce Vítáme první vir čínské chřipky v Čechách.

Kdyby se bratři Číňani necpali netopejrama a následně se nerozjeli do světa besedovat o tom, jak jim netopejři bohovsky režů, mohli jsme mít mnohem jednodušší život. A nejen my.
Já vím, je to trochu zkratka, ale ne moc.

Četl jsem, že až přijde léto, čínská chřipka odezní, protože vyšší teplota jí nepřeje.

Asi proto se už tolik nemluví o tom, že globální oteplování je špatné. Naopak jsem zaznamenal hlasy, že díky globálnímu oteplování snad dokážeme jako lidstvo tuhle čínskou pohromu přežít.

Neříkám tak ani tak.

Spíš čekám, kdy se ozve slečna Greta. Ta loni obvinila vyjevené politiky na klimatické konferenci v New Yorku z toho, že jí ukradli dětství a byla u toho dost vytočená.

Teď jí čínská chřipka připravila o strašák klimatické změny, protože se ukazuje, že čím tepleji, tím lépe.
Držím jí palec, ať ty krádeže ustojí.

Tak.

Pozítří je Velikonoční pondělí. Pomlázku upletu, ale jestli někoho ztluču je ve hvězdách.

Tačvúd s Gekonem se mě ráno ptali, jestli fakt letos budem na Velikonoce doma. Jsem jim řekl, že ano. Že si aspoň pustíme film. Batman se vrací.

Trochu se těšej.

Dnes bude hezky. A zahrádky jsou zavřený. To by se jeden fakt!

Do Číny jedno velký poděkování.

To je zatím vše.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Alexandra Sklenková 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Martin Ovsenak 200,- Kč, Jan Nedved 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Miroslav Bojanovský 300,- Kč, Jiří Fridrich 100,- Kč, Oldřich Smejkal 999,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Luděk Tesarčík 200,- Kč, Blahomír Skoupý 444,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 887,- Kč
Vybráno 36.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 964 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 3,48 out of 5)
Loading...
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)