cinaarmy
14.4.2021
Kategorie: Politika

Čína vyzývá k civilizační válce proti Americe a Západu

Sdílejte článek:

GORDON G. CHANG

  • “Střelný prach” je pojem, který Peking používá, když chce, aby ostatní věděli, že má na mysli válku. Tento pojem je velice znepokojující z hlediska emocí, které evokuje. Je to pojem, který používají čínští propagandisté ​​tehdy, když chtějí obyvatelstvo rozzuřit… Komunistická strana Číny se zřejmě nyní snaží podnítit nacionalistické nálady a sjednotit čínský lid, a je docela možné, že jej připravuje na válku.
  • A co je ještě podstatnější – Peking se… snaží rozdělit svět podle rasových linií a vytvořit globální protibělošskou koalici.
  • Mao Ce-tungův pragmatický nástupce Teng Siao-pching radil Číně, aby “skrývala své schopnosti a čekala na svou příležitost.” Si Ťin-pching je nyní přesvědčen, že ten správný čas pro Čínu nastal právě teď, částečně také proto, že podle jeho názoru je Amerika v terminálním stadiu úpadku.
  • Si Ťin-pching to myslí smrtelně vážně. V lednu 2021 nařídil své rychle se rozvíjející armádě, aby byla vždy a “v každém okamžiku” připravena bojovat. Ústřední vojenská komise Komunistické strany Číny převzala v lednu od Státní rady Čínské lidové republiky pravomoc mobilizovat celou společnost k válce. Militantní státy se jen zřídka připravují na konflikt a poté ustupují.

Když se 18. března 2021 setkali v Anchorage na Aljašce američtí a čínští diplomaté, tak byl ve vzduchu “silně cítit střelný prach“. Tak to alespoň popsal čínský náměstek ministra zahraničí Čao Li-ťien ve svém prohlášení vydaném pár hodin po skončení prvního dne jednání mezi USA a Čínou.

“Střelný prach” je pojem, který Peking používá, když chce, aby ostatní věděli, že má na mysli válku.

Tento pojem je velice znepokojující z hlediska emocí, které evokuje. Je to pojem, který používají čínští propagandisté ​​tehdy, když chtějí obyvatelstvo rozzuřit připomenutím zahraničního — britského a bělošského — vykořisťování Číny v období opiové války v 19. století. Komunistická strana Číny se zřejmě nyní snaží podnítit nacionalistické nálady a sjednotit čínský lid, a je docela možné, že jej připravuje na válku.

A co je ještě podstatnější — Peking se svými řečmi o střelném prachu snaží rozdělit svět podle rasových linií a vytvořit globální protibělošskou koalici.

Na Aljašce nebyl cítit jen nějaký závan střelného prachu. Náměstek ministra zahraničí Čao Li-ťien obvinil americkou stranu z překročení dohodnuté délky zahajovacích projevů ministra zahraničí Antonyho Blinkena a poradce pro národní bezpečnost Jakea Sullivana. Blinken a Sullivan překonali své přidělené čtyři minuty o… 44 sekund.

Stranický deník Global Times nazval projevy obou amerických diplomatů jako “vážně přetažené”. Náměstek ministra zahraničí Čao Li-ťien uvedl, že toto překročení přimělo čínskou stranu natáhnout své dva projevy na 20 minut a 23 sekund, čímž výrazně přesáhli své vyhrazené čtyři minuty.

Šéf čínské diplomacie – ředitel Ústřední komise pro zahraniční věci – Jang Ťie-čch’ a jemu podřízený ministr zahraničí Wang I většinu svých projevů četli, což naznačuje, že jejich tirády byly do detailu připraveny předem.

Kromě zjevně nacvičených projevů rozhořčení čínských diplomatů a štvavých komentářů Čao Li-ťiena se v jejich vystoupení objevil i třetí prvek jejich kampaně – propagandistický útok proti americké politice, kterou Peking považuje za rasistickou. Primárním cílem jejich útoku je Amerika.

V úvodníku publikovaném 19. března 2021 stranický deník Global Times napsal: “Všechno, o čem Washington mluví, se točí kolem USA a vyjadřuje nadřazenost bělochů.” A deník pak poukázal na to, že USA má ve svém regionu “žalostně málo spojenců” tmavší barvy pleti.

Rasový narativ se objevuje také v řadě nedávných propagandistických článků Komunistické strany Číny nepřímo vykreslujících Čínu jako ochránce Asiatů v USA. Například 18. března 2021 vyšel v deníku Global Times článek s názvem “Elitní americké skupiny se podílí na zločinech proti asijským Američanům.”

Peking používá rasovou kartu v Severní Americe již několik let. Čína se podle rasových linií pokusila rozdělit i Kanadu. Například čínský velvyslanec v Kanadě Lu Ša-jie počátkem roku 2019 pranýřoval “egoismus Západu a bělošskou nadřazenost” a vyzýval k okamžitému propuštění finanční ředitelky společnosti Huawei Technologies Meng Wan-čou zadržované kanadskými úřady na základě žádosti Trumpova ministerstva spravedlnosti.

Jang Ťie-čch’ ve svém úvodním projevu v Anchorage pokračoval v rasovém útoku na Ameriku a sáhodlouze hovořil o protestech hnutí Black Lives Matter.

Čínský režim stále hovoří o vzestupu Číny jako dosud, ale pekingská propagandistická linie se nyní zlověstně změnila. Podstatou nového narativu vůdce Si Ťin-pchinga je to, že Čína je vedoucí mocností “Východu”. Ve svém přelomovém projevu proneseném na konci roku 2020 Si Ťin-pching mimo jiné řekl: “Východ je na vzestupu a Západ upadá.”

Toto téma připomíná pokus císařského Japonska v 30. letech 20. století o vytvoření Velké východoasijské sféry vzájemné prosperity a o sjednocení Asiatů proti bělochům.

Rasové dělení nás přivádí ke Střetu civilizací Samuela Huntingtona. Tento zesnulý harvardský politolog napsal: “Po skončení studené války nejsou mezi národy nejdůležitější ideologické, politické a ekonomické rozdíly, ale rozdíly kulturní.”

Analytici a akademici Huntingtonovu klíčovou knihu z roku 1996 ostře kritizovali, ale ať už se Samuel Huntington ve svém Střetu civilizací zásadně mýlí či nikoliv, Si Ťin-pching se ve skutečnosti snaží přetvořit světový řád a vést “Východ” v civilizačním boji se “Západem”.

Si Ťin-pchingův hrdina Mao Ce-tung viděl Čínu jako lídra Afriky a Asie proti Západu, takže Si Ťin-pchingova představa o globálním rozdělení moci není nová, ale Mao Ce-tungovi nástupci upustili od rasových tirád a snažili se posílit svůj komunistický stát pomocí peněz a technologií Západu.

Mao Ce-tungův pragmatický nástupce Teng Siao-pching radil Číně, aby “skrývala své schopnosti a čekala na svou příležitost.” Si Ťin-pching je nyní přesvědčen, že ten správný čas pro Čínu nastal právě teď, částečně také proto, že podle jeho názoru je Amerika v terminálním stadiu úpadku.

Si Ťin-pchingovo pojetí světa je odporné a falešné, ale Američané si nemohou dovolit luxus ho ignorovat. USA a celý Západ si musí uvědomit, že v Si Ťin-pchingově mysli definuje rasa civilizaci a civilizace je novou dělící linií světa.

Si Ťin-pching to myslí smrtelně vážně. V lednu 2021 nařídil své rychle se rozvíjející armádě, aby byla vždy a “v každém okamžiku” připravena bojovat. Ústřední vojenská komise Komunistické strany Číny převzala v lednu od Státní rady Čínské lidové republiky pravomoc mobilizovat celou společnost k válce.

Militantní státy se jen zřídka připravují na konflikt a poté ustupují. Si Ťin-pching vyvolává střet civilizací — a ras. Komunistická strana Číny cítí po celém světě pach střelného prachu.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 100,00 Kč
Vybráno 17.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 979 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 3,15 out of 5)
Loading...
42 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)