china-lanterns
10.11.2019
Kategorie: Ekonomika, Exklusivně pro PP

Čína skupuje svět

Loading...
Sdílejte článek:

MILAN RADEK

milan-radekLatinská Amerika je pohlcována Čínou, o Africe nemluvě. Venezuela je dnes v čínském vlastnictví, a Bolívie, Perú, Ecuador a Argentina jsou též na cestě do jejich náruče. Nabídnou  se snadné peníze, levičácké vlády po nich chňapnou, nemohou splácet, a tak prodají svou zem. Ropná pole, zlato, diamanty, stříbro, a jiné. Jen když se socani udrží u moci, třeba silou.


Ne všechny země Latinské Ameriky stojí o to se přestat nechat rabovat od USA,  protože pod jejich botou třeba taková Venezuela bývala na tom nejlépe z celé LATAM, dnes jsou na tom nejhůř, ono pod americkou botou se úpí lépe než pod čínskou vyšívanou papučí. 

Svět dnes kouká jinam a nevšímá si že třeba v Bolívii Evo Morales se nechal znovuzvolit, sice podvodně, ale nechce od válu, i když lid protestuje, policie i vojsko též, ale ještě má k ruce pár vojáků a od koryta nechce. V Chile protestující zapálili metro, lid musí jezdit v dobytčácích, rabují a zapalují kostely, a už zatkli pár pohlavárů co to řídí, jsou to hoši z Venezuely a Kuby, jak jinak. 

V celé Americe je neklid, jediní co se aktivně brání jsou Trump a Bolsonaro, a všímejte si těch zuřivých útoků a snah sesadit tyto dva zvolené prezidenty, ti co se o to snaží jsou sice ubožáci ale snaživí.  A hlavně mají podporu zvenčí. Pokaždé když se Trump snaží prosadit něco proti čínské expanzi, tak taková Merkel už letí do Číny je ujistit že ona nic takového nebude podporovat a že zůstávají nejlepší hospodářští partneři, a Trump je lump. 

V Argentině to vyhrála levice, jsou na mizině, a volají o pomoc, neboli o peníze na splácení dluhů, ty jim slíbil mexický prezident, kterému se jeho bábovičky také bortí, už se tu mluví o puči. Čína tu v Mexiku moc není, ale chtěli by, a o to jde. Ne snad že by Čína zaváděla socialismus protože je jim milý, ten už hodili do koše a mají tam řízný kapitalismus, hezky orientální, pro nás dost nepochopitelný. 
Čína chce udělat ten samý pořádek jaký panoval za studené války, půl světa – socialismus, na východě, a půl světa demokracie. Té se dařilo, snažili se aby lidem bylo dobře, a poukazovalo se na ty v socialismu, vidíte jaký mají bordel? A Západ byl na koni. Dnes se to obrací. Čína už nás zaplavuje svými výrobky, na co člověk sáhne je z Asie, Indie už je v jejich područí, a prostě tam to půjde nahoru, a na Západě už to juchá z kopce.

Pokud se trend nezmění, v Německu to vyhrají die Linke a Zelení, tudíž to půjde šmahem do kopru, tak Evropa bude jejich, bude potřeba po té zkáze nějaký Marshallův plán, jenže tentokrát přijde z Číny, a nebude pro blaho Evropy. EU pohlaváři se snaží jak jurodiví aby tomu tak bylo, jinak si nedovedu představit proč tak bohatý světadíl ženou do zkázy, zelené šílenství, neřízená migrace, genderismus, záporné úroky a kdoví s čím ještě vyrukují. 

Zde jeden z nových čláků kde jim konečně dochází  o co jde.   Dole odkaz na článek, a jiný podobný se objevil i ve Španělsku. Možná to už lidem docvakne, že Rusko není dnes nepřítel, že Putin ztrácí popularitu protože koketuje s Čínou, jejich dávný nepřítel, ale jako zkušený KGBák vidí co se chystá, a snaži se to ukormidlovat. To by vysvětlovalo mnohé, i když si nemyslím že by Putin měl tu sílu zasahovat do západních voleb, nebo že by on sám dělal Brexit a jiné pitomosti co se píšou v novinách,  ale co je jasné že nechce dobýt EU, sotva ubrání svou obrovskou zem, a co by z toho měl? Snad ne ovládnutí trhu? Co by Rusko prodávalo, vodku a samopaly? Nebo snad matrjošky?

Zato Číně o ovládnutí světového trhu jde, a kdo se utěšuje naší zastaralou představou o ubohé chudé Číně by si tam měl udělat výlet, chlácholit se tím že umí jen vyrábět šmejdy je jako chlácholení se před WW2 že Hitler je hodný socan a Německo je civilizovaná země.  Čína prostě už koná a my jako vždy přičumujeme a čekáme že se to nějak samo uklidní. 

  • ODKAZ https://www.eldiariodechihuahua.mx/economia/la-neocolonizacion-el-plan-de-china-para-conquistar-latinoamerica-y-las-peligrosas-consecuencias-20191102-1582401.html
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, ing. Jiří Nevrkla 300,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč

Celkem za měsíc: 9 390,11 Kč
Vybráno 26.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 294 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,22 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
43 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.