china-lanterns
10.11.2019
Kategorie: Ekonomika, Exklusivně pro PP

Čína skupuje svět

Sdílejte článek:

MILAN RADEK

milan-radekLatinská Amerika je pohlcována Čínou, o Africe nemluvě. Venezuela je dnes v čínském vlastnictví, a Bolívie, Perú, Ecuador a Argentina jsou též na cestě do jejich náruče. Nabídnou  se snadné peníze, levičácké vlády po nich chňapnou, nemohou splácet, a tak prodají svou zem. Ropná pole, zlato, diamanty, stříbro, a jiné. Jen když se socani udrží u moci, třeba silou.


Ne všechny země Latinské Ameriky stojí o to se přestat nechat rabovat od USA,  protože pod jejich botou třeba taková Venezuela bývala na tom nejlépe z celé LATAM, dnes jsou na tom nejhůř, ono pod americkou botou se úpí lépe než pod čínskou vyšívanou papučí. 

Svět dnes kouká jinam a nevšímá si že třeba v Bolívii Evo Morales se nechal znovuzvolit, sice podvodně, ale nechce od válu, i když lid protestuje, policie i vojsko též, ale ještě má k ruce pár vojáků a od koryta nechce. V Chile protestující zapálili metro, lid musí jezdit v dobytčácích, rabují a zapalují kostely, a už zatkli pár pohlavárů co to řídí, jsou to hoši z Venezuely a Kuby, jak jinak. 

V celé Americe je neklid, jediní co se aktivně brání jsou Trump a Bolsonaro, a všímejte si těch zuřivých útoků a snah sesadit tyto dva zvolené prezidenty, ti co se o to snaží jsou sice ubožáci ale snaživí.  A hlavně mají podporu zvenčí. Pokaždé když se Trump snaží prosadit něco proti čínské expanzi, tak taková Merkel už letí do Číny je ujistit že ona nic takového nebude podporovat a že zůstávají nejlepší hospodářští partneři, a Trump je lump. 

V Argentině to vyhrála levice, jsou na mizině, a volají o pomoc, neboli o peníze na splácení dluhů, ty jim slíbil mexický prezident, kterému se jeho bábovičky také bortí, už se tu mluví o puči. Čína tu v Mexiku moc není, ale chtěli by, a o to jde. Ne snad že by Čína zaváděla socialismus protože je jim milý, ten už hodili do koše a mají tam řízný kapitalismus, hezky orientální, pro nás dost nepochopitelný. 
Čína chce udělat ten samý pořádek jaký panoval za studené války, půl světa – socialismus, na východě, a půl světa demokracie. Té se dařilo, snažili se aby lidem bylo dobře, a poukazovalo se na ty v socialismu, vidíte jaký mají bordel? A Západ byl na koni. Dnes se to obrací. Čína už nás zaplavuje svými výrobky, na co člověk sáhne je z Asie, Indie už je v jejich područí, a prostě tam to půjde nahoru, a na Západě už to juchá z kopce.

Pokud se trend nezmění, v Německu to vyhrají die Linke a Zelení, tudíž to půjde šmahem do kopru, tak Evropa bude jejich, bude potřeba po té zkáze nějaký Marshallův plán, jenže tentokrát přijde z Číny, a nebude pro blaho Evropy. EU pohlaváři se snaží jak jurodiví aby tomu tak bylo, jinak si nedovedu představit proč tak bohatý světadíl ženou do zkázy, zelené šílenství, neřízená migrace, genderismus, záporné úroky a kdoví s čím ještě vyrukují. 

Zde jeden z nových čláků kde jim konečně dochází  o co jde.   Dole odkaz na článek, a jiný podobný se objevil i ve Španělsku. Možná to už lidem docvakne, že Rusko není dnes nepřítel, že Putin ztrácí popularitu protože koketuje s Čínou, jejich dávný nepřítel, ale jako zkušený KGBák vidí co se chystá, a snaži se to ukormidlovat. To by vysvětlovalo mnohé, i když si nemyslím že by Putin měl tu sílu zasahovat do západních voleb, nebo že by on sám dělal Brexit a jiné pitomosti co se píšou v novinách,  ale co je jasné že nechce dobýt EU, sotva ubrání svou obrovskou zem, a co by z toho měl? Snad ne ovládnutí trhu? Co by Rusko prodávalo, vodku a samopaly? Nebo snad matrjošky?

Zato Číně o ovládnutí světového trhu jde, a kdo se utěšuje naší zastaralou představou o ubohé chudé Číně by si tam měl udělat výlet, chlácholit se tím že umí jen vyrábět šmejdy je jako chlácholení se před WW2 že Hitler je hodný socan a Německo je civilizovaná země.  Čína prostě už koná a my jako vždy přičumujeme a čekáme že se to nějak samo uklidní. 

  • ODKAZ https://www.eldiariodechihuahua.mx/economia/la-neocolonizacion-el-plan-de-china-para-conquistar-latinoamerica-y-las-peligrosas-consecuencias-20191102-1582401.html
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 333,00 Kč
Vybráno 38.04%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 384 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,22 out of 5)
Loading...
politicon.cz
43 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.