_______al_hamas
3.4.2020
Kategorie: Politika

Chytrá karanténa?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Změna ve vedení krizového štábu posunula do jejího čela ministra vnitra Hamáčka. Tento příznivec muslimů mezi lidmi často přezdívaný Al-Hamas zažívá díky epidemii jistou renesanci. Jako aktuální předseda ČSSD, tedy strany, která dosud dluží obrovské peníze rodině již zesnulého advokáta Altnera a absolutně ignoruje rozhodnutí soudů, přičemž v jejím případu žádný exekutor nezasahuje, byl donedávna neoblíben. Jenže přišel koronavirus a on s ním začal ve svetru či mikině tvrdě zápolit. Tedy aspoň tak to podala média a my jsme ho od té doby neviděli ani jednou v obleku. Hvězda stoupá vzhůru i nadále, přestože jeho podřízení spustili tzv. Chytrou karanténu.

Na tento pojem jste již jistě narazili, takže víte, že jde o spolupráci Policie ČR, bank a mobilních operátorů, kteří všichni dohromady budou sledovat pohyb osob. Začít by se mělo na Jižní Moravě, postupně dojde k rozšíření na celou republiku. To vše ve jménu boje s koronavirem. Ke sledování by měli dát souhlas nákazou postižení lidé a díky souhře při používání mobilního telefonu a platební karty jsou policisté schopni získat veškeré informace o Vašem pohybu. Pokud snad věříte tomu, že v době výjimečného stavu se Vás bude ptát někdo na Váš souhlas, jste stejně naivní jako ti, kteří věří v přeměnu Hamáčka ze zaprodance na hrdého Covidu-19 bijce.

Momentální situace se stala ideálním okamžikem pro test možností Velkého bratra, jeho spuštění a lze předpokládat, že se po překonání epidemie, která vlastně asi ani zase tak strašnou epidemií nebude, se ztratí vypínač k možnému sledování. Dosud v posledních dnech jste kartou mohli platit na pár místech, tedy v potravinách, tabácích, květinářstvích (jestlipak víte, že jich Babiš velkou část především v obchodních centrech vlastní, a proto zůstaly otevřené?) a na benzínových pumpách. Až nyní otevřou další prodejny, bude pozorování komplexnější, testy přesnější.

Otázkou tedy zůstává, zda li zvláštní režim, který se týká všech policistů včetně těch kancelářských, znamenající úpravu pracovní doby tak, že jich bude v práci stále dostatečný počet, je součástí spuštění této špiclovací akce. Předpokládá se, že sledováno bude až 5000 lidí. Jde o to nejen se naučit sledovat jednotlivce, to už kriminálka dávno umí včetně odposlechů a screenů Vašich displejů, nyní jde o to vysledovat i to, s kým vším jste se kdekoliv mohli potkat. Ve stínu bacilu se tak rozjíždí monstrózní akce, která zasáhne do našich životů v budoucnosti více než zákeřné zápaly plic. Mimochodem, není čas se vrátit k tomu, že mobilní telefony kupovat nebudeme, případně je necháme jezdit nějakou tramvají a plastové kartičky odložíme do poličky? Ty bezdotykové totiž dokážou hlásit Vaši polohu i tehdy, když jen projdete kolem terminálu.

V úvodu jsme mluvili o milovníkovi islámu. Měli byste tedy vědět, že se opět rozjíždí převoz Afričanů přes Středozemní moře. První vlaštovkou byla akce lodí spadající pod Frontex, který místo aby chránil evropské břehy, navážel migranty na těžce zkoušené řecké ostrovy. Nyní vyplulo první z plavidel neziskových organizací ze Španělska a v době celoevropské krize se přidalo k vojenským plavidlům směřujícím chránícím náš kontinent údajně před pašováním zbraní. Ve skutečnosti budou spolupracovat při lovení migrantů v libyjských výsostných vodách a převážet je do Evropy. Jde o pokračování pašování migrantů do Evropy, tentokrát už s naprosto jasnou podporou orgánů EU a Evropské komise. Sice se ještě neví, kde je budou vykládat, protože jak Itálie, tak i Španělsko patří k nejvíce strádajícím zemím v boji s koronavirem, ale plán jistě je. V kontextu s tímto je třeba připomenout, že portugalská socialistická vláda vyhlásila rovnost pro práva starousedlíků a nově příchozích. Což znamená i ta volební. Že by se nyní stalo Portugalsko otevřenou bránou do Evropy?

Evropský soud vydal rozsudek, ve kterém odsoudil Českou republiku, Polsko a Maďarsko za porušování kvót při přijímání uprchlíků. Nejde o nic závažného, nic nám snad nehrozí včetně postihu, ale to neznamená, že se nic nestalo. V dalším kole, které přijde s předsednictvím Německa v EU, může dojít i na případné tresty v případu dalšího se vzpírání vůči vůli Němců při snaze zbavit se části problematických migrantů. My už budeme recidivisté, tedy pokud Al-Hamas nezačne tlačit na změnu politiky týkající se právě migrantů a nezačneme je také navážet. Nesmíme zapomenout na prohlášení Šojdrové, která s úšklebkem prohlásila, že pro ostatní nejsme solidními partnery. Tato prodejná dáma ještě nadělá hodně škody, ostatně jako kolegyně Jourová.

Poslední dnešní připomínkou je radostné ujištění, že nemáme euro. Eurozóna totiž balancuje nad vážnou krizí, kterou je nedostatek financí potřebných k restartu některých ekonomik zasažených epidemií. Především Itálie a Španělsko jsou v krizi. Se solidaritou bohatých zemí nemohou moc počítat a směřují tam, kam Německo odeslalo již Řecko. I za této situace u nás existují lidé, kteří volají po přijmutí eura a manipulují s myšlením lidí. Někteří eurounijní řiťolezci argumentují možností vzít si státní půjčku ve výši až 2% z HDP, o kterou jsme přišli. Nesmíme tak zapomenout na bijce za euro z Top09 Niiedermayera. Je třeba si říct, že Eurozónu čeká těžký boj o přežití a udržení Itálie, která má největší ambice buď spadnout do totálního průšvihu, nebo se zbavit eura a vrátit se k vlastní měně. Přestože ČNB často intervenuje kvůli udržení určitého kursu koruny dle svých představ a občas velmi necitlivě, pořád je to lepší stav, než kdybychom se museli napřímo podílet na sanaci některých ekonomik. Možná je rozpad Eurozóny blíže, než si kdokoliv myslí. Případně odchod některých zemí. Mějme tedy rádi svou korunu i přesto, že platit eurem je tak sexy. Jednou budeme rádi, že jsme to vydrželi.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 12 771,00 Kč
Vybráno 36.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 710 times, 4 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.