
Chystá se frontální útok na vaše peníze
MARKÉTA ŠICHTAŘOVÁ

Koupíte si třeba „super-bezpečný“ německý státní dluhopis. Držíte ho deset let do splatnosti. A na konci – máte ztrátu. Německý stát vám vrátí míň peněz, než kolik vám milostivě „dovolil“, byste mu na počátku půjčili. Tak vypadají záporné výnosy v praxi. Že tím máte ztrátu nominálně, je jasné. Natož když do toho ještě započítáme inflaci.
To lidé nechtějí. Logicky. Tlačí proto na politiky, aby to „nějak“ vyřešili.
A němečtí levicoví politici už „řešení“ mají. Objevují se myšlenky, že by lidé mohli investovat do takzvaných klimatických dluhopisů, které by stát uměle úročil kladně. Jednoduše by jejich výnosy byly dotované. Žijeme totiž v době klimaticko-hysterické. A ekologicko-hysterické. Že je to finančně nereálné, autoři „řešení“ neřeší. Že na to Evropa nikdy mít nebude, je šumafuk – peníze si přece moderně natiskneme.
Možná si říkáte, že když jste byli celí život zvyklí na to, že dlužník platí věřiteli, asi jde jen o dočasnou záležitost. Nu – jest to záležitost dočasná asi jako pobyt přátelských okupačních vojsk Varšavské smlouvy na našem území. Do doby ekologicko-hysterické totiž vpadla doba corono-megahysterická. Alarmisté si žádali „řešení“. A vlády a centrální banky s „řešením“ přišly: Ještě víc snížíme úrokové sazby a natiskneme ještě víc peněz. Že tohle řešení nic neřeší, je šumák, hlavně že to před lidem vypadá, že něco děláme, a někteří z nás politiků a centrálních bankéřů tomu dokonce i věří.
Šance na zvýšení úrokových sazeb ECB je po událostech roku 2020 minimální. Politici naopak budou tlačit na úrokové sazby ještě nižší a ještě nižší. Země, které nemají tak rozvinutý systém penzijních fondů jako třeba Nizozemsko, v tom dlouho neuvidí ohrožení – nebudou si uvědomovat, jak moc je to likvidační kupříkladu pro penzijní systém. Neekonomové ve vedení ECB s tím také nebudou mít problém.
Všichni ale pochopí, že se zápornými sazbami nebude nikdo ukládat peníze do bank. To je velmi srozumitelné i pro neekonoma. Všichni také pochopí, že banka bez vkladů nemůže půjčovat, ekonomika bez úvěrů nemůže růst a vlastně ani základně fungovat. Tradiční fungování banky jako instituce přijímající vklady a poskytující úvěry je v ohrožení. Paradoxně čím víc centrální banka tlačí peníze do ekonomiky, tím méně v ní peněz nakonec je!
Pokud by teoreticky centrální banka snížila své úrokové sazby třeba na minus 10 %, budou mít podobné úrokové sazby na vklady i klienti. Nikdo ale nebude ochoten podepsat bance to, že mu může každý rok vzít desetinu jeho peněz. Bude se chovat logicky a peníze si raději nechá doma pod matrací. Tam se mu sice nezhodnotí, ale také o ně nepřijde.
Aby mohla centrální banka tento problém obejít, potřebuje domácnosti zbavit možnosti nechat si peníze doma pod polštářem. Odtud se objevuje myšlenka, že bude zrušena hotovost. V tu chvíli budou existovat peníze pouze v elektronické podobě. Pak vskutku nebude problém vás donutit mít je v bance – protože kde jinde můžete mít elektronické peníze? – a také nebude problém vás ročně zkasírovat třeba o 10 procent vašich úspor.
Tím se dostáváme do světa, který si neumíme dobře představit, podobně jako si kdysi bankéři nedokázali představit peníze, jež by nebyly kryty zlatem. Ekonomika, v níž by nebyly bankovky, by byla dost jiná. A vůbec ne jen v tom, že neplatíme hotovostí. Jde spíš o to, že i jen teoretická možnost hotovostí platit vytváří velmi účinnou hráz proti škodlivým experimentům centrálních bank, jako jsou třeba hluboce záporné úroky.
Byl by to skok proti světu, kde se platilo občas kartou a občas hotově. Existovaly by v ní úplně nové transmisní mechanismy a nemovitostem by to otevřelo dveře k ještě většímu zdražení. Společnost by byla ještě víc rozdělena.
Dřív než v Evropě to bude zavedeno v Číně. Tam jsou dnes technologicky i totalitárně dál. V Číně však nepoužijí digitální státní měnu kvůli záporným úrokovým sazbám, ale kvůli dohledatelnosti všech plateb a dozoru státu nad obyvatelstvem. Tento dohled bude bez hotovosti dokonalý. Velký bratr uvidí všechny příjmy i výdaje. Jeho dozoru se nikdo nevyhne. A veřejnosti to bude „vysvětleno“ jako boj s neplacením daní a financováním terorismu.
Jsem přesvědčená, že to je jasné ohrožení demokracie. V Rakousku se proto mluví o tom, že by právo na hotovost mělo být zakotveno v ústavě. Jde o reakci na to, že ECB už připravuje dokumenty směřující k přechodu na takovou digitální měnu. U nás zatím samozřejmě skutek utek – u nás se tak maximálně řeší, že máme otevřenou jen jedinou putyku v zemi, a to tu na Vyšehradě. Že by někdo řešil v Ústavě fakt, že se v ECB tiše připravuje frontální útok na vaše peníze, to je v našem rybníčku sotva představitelné.
Tento text cituje pasáže z knihy Šichtařová & Pikora: Jak nepřijít o peníze (2020)
Redakce
S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)
Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.
***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****
Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč
Celkem za měsíc: 2 655,00 Kč
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Latest posts by Redakce (see all)
- Blahosklonnost nebo idiocie? - 1.3.2021
- Babiš s Hamáčkem nám vyhrožují zastřelením - 1.3.2021
- Stoupají a stoupají - 1.3.2021
Politici svým jednáním pouze inflaci zvyšují. Musí přece z něčeho žít, že. Pak přijde hyperinflace, protože je to jediný možný způsob ozdravění financí. Mnoho politiků = zvyšující se inflace.
Přesně tak.
prasata budou mít digitální koryta a v nich NULU
Nevznikne potom směnný obchod jako si pamatujeme v Řecku? Lidé se tehdy nemohli dostat k penězům v bankomatu. Myslím, že to šlo docela rychle. Lidé na to přijdou, jak si pomoci i bez státu. Třeba si vymyslí svoji vlastní měnu.
Ano, jsem přesně stejného názoru. Začnou to vajíčka za obarvení vlasů, skončí to jinou neofiko měnou.
Jednak bude zákazu hotovosti předcházet zničení domácích aktivit a výroby, takže nebude s čím provozovat výměnný obchod. Již se děje.
Dál:
Korporátní výrobky budou očipované a jejich pohyb kontrolován přes 5G síť. Nebude s nimi možno legálně druhotně obchodovat.
Jakékoli pokusy o alternativní měnu budou trestné, což již se také několikrát po světě stalo když místní samosprávy chtěly pomocí vlastní neinflační měny napravit stav zadluženosti který jim vnutily jejich dementní vlády posluhující klukům od velkých peněz.
My sami budem očipováni a řízeni na každém kroku dálkově přes 5G síť.
Naši sousedé nás budou aktivně udávat za vše podezřelé aby se zavděčili systému který jim pak zvedne sociální kredit. Děje se již v Číně a nyní to vidíme v souvislosti s coronapodvodem i u nás.
Nedovedete si vůbec představit co nás čeká za koncentrák pokud jeho výstavbu včas nepřekazíme. Ale hlupáčci jeho stavbu nevidí, protože tentokrát se nestaví plot ale neviditelná síť.
Může také dojít k osvědčenému odtržení národních celků od “světového” společenství. Separatizmus díky Bohu ještě nevymizel a mnoho politiků na pozadí o něm silně uvažuje. Stačí jen zapálit malou jiskérku. Každý národ má právo na vlastní sebeurčení. Sledujeme to dnes u Katalánska, Skotska, šlo to u Kosova, snaží se o to Palestinci i Kurdové… Separatizmus žije. A ten by zdegenerované globalistické manýry klidně sprovodil ze světa. Osobně jsem Moravský separatista a nestydím se za to. Při úspěchu na sebeurčení je pak pouze na lidech, jaký model ekonomiky si zvolí.
Globalistické manýry počítají s tím, že dokážou v lidech zcela eliminovat pud sebezáchovy. A to rozhodne. Zda pud sebezáchovy zničí (třeba vakcínou) nebo ne.
Silné odstředivé tendence jsou v Belgii.
Žádný národní stát již neexistuje ani separatistické tendendce neexistují.
Stalo se to když globalisti vychovali dvě generace pitomých konzumních ovci po sobě. Tyto generace jsou plně připraveny pro elektronický koncentrák. Nebudou protestovat, protože dostanou hry do mobilu zdarma.
Jejich vlastní životy jsou tak vyprázdněné, že konzum a hry jsou jedinou náhražkou autentického žití kterou mají.
Mikelo, presne tak by to chteli. Pokud by to bylo tak jednoduche, je uz to tady aniz by potrebovali tento system straseni. Je tragedie ze lide neco takoveho vubec dovoli. O techto cipech a dalsim osudu lidstva jsem se dovidal uz zacatkem devadesatych let. Ale jak se rika – dobre casy delaji, slabe muze, slabi muzi delaji spatne casy. Spatne casy delaji silne muze, silni muzi delaji dobre casy.
Nedělal bych si žádné iluze. Jsme v pozici lidí se žlutou hvězdou se kterýma se právě rozjel vlak.
DLUHOPISY CENNÉ PAPÍRY A AKCIE JSOU K HOVNU
a kdo má ještě stále své peníze uloženy v bance je debil. Mezi odborníky ze světa financí panuje po dlouhé době naprostá shoda. Není už otázka jestli, ale kdy se celý prašivý vymyšlený a vylhaný finanční systém založený na dolaru a FEDU pravidelně devalvujícího všechny měny zhroutí. V pár dnech nebo i hodinách se uzavřou banky a výběr hotovosti z bankomatů bude řádně omezen. Než se to změní bude mít Vaše dřívější tisícovka hodnotu sotva stokoruny a stěžovat si potom můžete jít leda na lampárnu. To je ten domeček na nádraží kde bývaly lampy a dnes už je tam nasráno. Takže šup do banky a hotovost někde zašít nebo proměnit na zlato a stříbro. Někdo radí i Bitcoin…
Naše banka vyměnila náš celý zlatý poklad za německé dluhopisy pod vedením STBáků Klause a Zemana. Čest a nezapomeňte zase volit komunisty a STBáky všech stran. Debilové !!!
VLASTIZRÁDCŮM A ZRÁDCŮM EVROPY A USA SMRT !!!
MORAVA A SLEZSKO NENÍ ŽÁDNÉ ČESKO !!!
Nestrašte porád … žádnou dotaci nikdo neukradl nic se nevracelo a ta částka taky nesouhlasí … žádnej uprchlík tady nikdy nebyl a ten počet taky nesouhlasí … žádný řecko neexistuje a ten maximální denní výběr z bankomatu taky nesouhlasí …. zcela vybitá digitání kamera normálně funguje je to fuk a kdo říká opak je buřič a kriminálník a ty 4letý průtahy způsobený justiční mafií jednoduchého přečinu s maximální možnou dobou souzení 3 letou v prvém stupni taky nesouhlasí…. prostě už přetaňte lidi strašit nějakejma závadnejma faktama a tvrdejma datama … fuj .. ty tupé stádo totiž vůbec nezajímá … stádo potřebuje věřit úředníkům, politikům policajtům soudcům a novinářům … Ty s tou pravdou, drž hubu a plav
https://www.youtube.com/watch?v=EIUa2rkWbhY
Nádherný odkaz.
Král je nahý a pravda je lež.
Ale disciplína je disciplína soudruzi.
Držení zlata nebo cenných kovů soukromými osobami bude před zrušením hotovosti zakázáno. Terorismus, boj proti oteplování a další obvyklé výmluvy. Vlastnictví zlata jistě také zhoršuje průběh covidu.
Lživým systémům se musí vrazit před xicht zrcadlo a lhát ještě více než oni. Možná bylo zlato soudruzi, ale ztratilo se. Je lepší mít zatajené zlato a lhát než chcípnout jen jako hladový otrok.
A co s tím zatajeným zlatem budeš dělat? Jak ho ukážeš napráší tě i ten se kterým budeš chtít měnit za žrádlo.
Mikelo je jedina sance zakladat komunity, zalozene na silnych jedincich ktere se budou snazit zit samostatne a vzajemne se snazi byt propojene. Par takych znam. Zkousim delat neco co by aspon trochu fungovalo. Clovek nesmi zapadnout do melancholie a deprese, jinak to te bande jeste usnadnime.
Kdo není schopen ani pojmenovat pravý stav věcí nemůže pomýšlet na záchranu.
Komunity jsou proti tlaku fašistických korporací které pošlou na drony a rakety bezmocné.
Je poslední šance použít co nám ještě zbylo do roka nám vezmou i to protože covid a holocaust.
Ja jsem take realista a nenamlouvam si ze udelwm zazraky. Ale clovek to proste nesmi vypustit a byt oddany tomu co prichazi. Take to co dela musi byt v mezich zakona. Proste to co je urceno prijde, zazraky se nedeji. Ale kdyz chcipnout, tak aspon jak chlap.
Pokud jsi už dnes předposraný jsi už dnes otrok.
To je potom těžká rada.
Realismus není posranost.
Iluze jsou to na co dojíždíme.
Bez opory a podpory dokazeme houby. Nejake vypisovani na internetu slouzi jen tajnym sluzbam k zmapovani lidi. Clovek se k tomu vsemu musi zacit davat dokupy se stejne smyslejicima a z toho vychazet. Jedina zachrana je zacit se osamostatnovat. Jinak to nevidim.
Přitom by stačilo aby justiční mafie v čele s JUDr Ilonou Moučkovou ze Žďáru nad Sázavou vydala k prozkoumání digitální kameru, která podle ní a jejích poslupracovníků z Brněnské kriminálky (Ing Psurný a spol) prý úplně normálně funguje i bez toho aby měla nabitou baterku .. podle fyzikálních učebnic se jedná jednoznačně o objev perpetua mobila druhého řádu!!! Tedy neslýchaný objev, který by mohl navždy vyřešit energetickou krizi a třba i elektromobily a jejich dobíjení a potřebu drahých baterií … prozatím stále toto perpetum mobile tito výše uvedení zadržují a světu ani majiteli nechtějí poskytnout ….. svoji jistě vysoce odbornou práci tato vědkyně JUDr Ilona Moučková, která je placena z našich daní bratru 150 tisíc měsíčně prezentovala již před 2 ma lety … dodnes nebyla nominována ani na nobelovku a dodnes tento průlomový objev nikdo dále nezkoumal… divné … kde je gréta a spol a neziskovky? Budeme dál plundrovat nažši zem zbytečným fosilním spalováním když máme takový objev??
Za totáče vyplácela Spořitelna po vinkulaci na rok 4 % úroků , jak to ti zlí koministi dělali ?
Jednoduše, nebyli jsme tehdy v područí MMF.
Kradli jako straky. Celá národ byl národem holoprdelníků a vše se sunulo k rozkladu a zániku. Což se také stalo. jenže Ti šmejdi odpískali konec a Havloidním podvodem udělali tu okrádačku jinak. Už nekradou podniky ale kradou jejich zisky. Ve velkém. Vládnou dál a přerozdělují tak že polovinu nakradeného nejprve rozkradou. Na konci bude zase krach jako vždy když vládnou rudí z.m.r.d.i. !
Komunisti za to , co” nakradli” , postavili 1 500 000 bytů , přes 30 elektráren , přehrad , stovky továren , škol , poliklinik , , stovky kiliometrů plynovodů , ropovodů , metro , dálnici , industrializovali Slovensko , udržovali armádu o 200 tisících mužích s 5000 tanky , 600 sty letadel , nebyli tu bezdomovci , nezaměstnaní , exekuce , český průmysl , zemědělství , školství , zdravotnictví bylo na úrovni ! Po 30 letech kapitalizmu je stát zničený , rozkradený ,zadlužený , prakticky tu Čechům už nic nepatří , jsme jen západní kolonie , cpou nám sem muslimy a nařizují , jak se má co jmenovat ! Pravičáci , západní poskoci , jistě jste spokojeni !
Vidíš tak byly dobří a nakonec ten lágr musely rozpustit a dnes jsou z nich největší k.u.r.v.y. a zloději ve vládě.
Souhlas.
Komunističtí aparátčíci tu nepostavili nic. Všechno postavili nevolníci uvěznění na území pracovního lágru se zkratkou ČSSR. To už můžete klidně tvrdit, že pyramidy postavili faraóni.
A Čechům za totality patřilo to samé, co nyní. Víte co…
A z toho krachu se dodnes krade.
Komunisti to dělali úplně jednoduše. Hodnota tehdejších vězeňských poukázek lživě vydávaných za měnu byla stanovena uměle. Čachrovat s procenty tedy bylo mnohem jednodušší než je tomu u skutečné měny.
Popsal jsi to € přesně.
Jako že € není volně směnitelné stejně jako Kčs?
Peníze mají být navázané na nějakou komoditu,ideálně zlato nebo stříbro.Pokud je to jen cár papíru a vláda si je může tisknout jako tapety,tak je průser a vznikají kokotiny jako “klimatický dluhopis”.
Tak to kapitalistům řekněte , třeba to neví !
Poučit byste je měli vy komunisti, kteří nevíte ani to, že skutečná měna je měna volně směnitelná.
centrální banky jsou výkonný orgán organizovaného klepto pluto totalitního korporátu, jehož součástí je i šichtařová s.r.o., alias modré straky. a rády by zase zavzpomínaly (finito) na zlaté kmotrovské časy. tihle „ekonomové“(příčina a následek, dnešního ekonomického marastu) tuto kauzu jen “chytře” využívají, či spíše zneužívají. “Ekonomka šichtařová” je oxymoron.
Zrušení hotosti by musel být zaveden najednou u všech volně směnitelných měn protože by jinak lidé dál obchodovali v jiné měně a jen by to rozjelo šedou ekonomiku. Nebo by musel Velký bratr zakázat držení hotovostí v jakékoliv platné papírové měny nebo i historické mincovní měny a také investičního plátkového zlata,stříbra a platiny.Ale to by byl opravdu hardcore i pro zbohatlíky…Nejpravděpodobnější scénář je hyperinflace a pak následně pro stát velmi jednoduché splacení billionových dluhů co odnesou všichni střadatelé ztrátou věškerých úspor jenže i pak by lidé přešli na záložní měnu…Takže i krach a tvrdý restart a vláda se pohoupe na stromě…
To je kapitalizmus , kam se hrabe nějaká měna v roce 53 !
Pepo tak by dopadl i ten socik. Nedelejte si klamne predstavy.
Proč , kdo by byli ti zbohatlíci ?
Ti sami co vladnou dnes. Jen by byli jaksi vice soudruhama. Nenamlouvejte si ze by se ten socik porad menil k lepsimu. Taci parchanti se dostanou k lizu vzdy. Dobre vi kdy sa maji ohnout a komu podrzet.
A hlavně kdyby komunisti nezačali plánovat samet, tak by k žádnému závěrečnému “husákovskému” uvolnění režimu ani nedošlo.
Hlavne ze to tak presne vite. To je moudralu tricet roku po prevratu.
Co je na tom divného? Vždyť za totality ani po roce 1989 tyto informace nebyly nějaký čas proletariátu dostupné.
Ale, kde pak. Jdou na nas plizive. Prvi nas presvedcuji jak dobre jsou elektronicke penize. Vetsina vyplat velkych jde primo na bankovni ucet zamestnace. Potom vas nauci platit vselijakyma kartama, pak (uz se to stava) v posledni fazi obchody budou odmitat brat hotovost, takze ta vam bude k nicemu. Nezapomente ze ty vladnouci elity maji spoustu casu.
Blížíme se ke komunismu. Se Sionisty na věčné časy. Všechen majetek bude znárodněn (ale nebude patřit státu, ale nadnárodnímu fondu a bankám). Peníze budou na příděl, ale jen když bude poslušnost a jejich utrácení, bude regulováno sazbami. A pěkně to bude řízeno z několika míst za vysokou zdí. (Jako třeba z ostrova, co má Gates u Zanzibaru, ke kterému se nikdo nesmí přiblížit ani na km). Všechno bude vyráběno jen obr. korporacemi, které si tito vládci vesmíru již nakoupili na burze (která časem padne) za vytvořené peníze ze vzduchu. 99,9% lidí bude očipováno a kontrolováno 24 hod. denně. To bude super budoucnost. Už se těším, na tu spokojenost všech včetně těch levičáků, kteří v ten system (možná) i věří nebo si myslí, že z něj budou sosat. Ti totiž půjdou jako první na řadu. Jako oběti revoluce.
A ještě jsem zapomněl na válku mezi vyzbrojeným a odhodlaným Ruskem a zdevastovanou EU. (A nebo tam zorganizují volby jako v USA).
Jak může být majetek znárodněn , když bude patřit soukromníkm tedy kapitalistům a zisky z něho také ? Je to pořád jen kapitalizmus !
největším nepřítelem občanů budou přirozeně silové složky.. protože teď budou opravdu pomáhat a chránit..
Pravda pravdoucí … kde by byl vládněúřednickej mafiánek bez svých ozbrojených žoldáků … kdopak by umístil křivě odsouzeného do cely když by celá vřejnost věděla že konkrétní soudní rozsudek je nezákonný a nesmyslný? jak by mohla televize a rádio a noviny lhát od rána do večera kdyby je nechránila justiční mafie baynedostali za ty svoje lži a pomluvy od poškozených přes hubu? …. Jak by mohl zloděj s razítkem exekutora přijít a krást bez toho aby se se zlou právem udělenou na xicht neodporoučel ať si jde otravovat majetné zloděje a né chudé slušné lidi?
– Lidé hotovost potřebují a chtějí => pokud vláda zruší oficiální hotovost, lidé začnou používat nějakou alternativní (zlaté a stříbrné mince, bitcoin, …)
– Právě proto vláda hotovost nezruší. Kdyby se nebála toho předchozího bodu, zrušila by ji již dávno. Zrušením hotovosti by se totiž jen připravila o lukrativní peněžní monopol.
– Ostatně koukněte, jak zlato, stříbro a bitcoin jdou nahoru. Již nyní jsou lepší alternativou nejen k nominálně záporně úročeným penězům na bankovním účtu, ale i k reálně negativně úročené (protože inflace) státní hotovosti. A pokud vláda přeci jen hotovost zakáže, stanou se tyto alternativy ještě zajímavějšími (a včasná investice do nich výnosnější).