n-LGBT-628x314

Chystá se další LGBTQ podraz

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL 

vylicilPrakticky všechna naše média v současnosti rezonují dvěma hlavními tématy: presidentskými volbami v USA a „strašlivou pandémií” Covid 19. Zdánlivě drobnou, mravenčí a každodenní práci Evropské komise na dalším zlepšování našich životů při tom nezaslouženě odsouvají na druhou kolej. Pojďme tuto nespravedlnost napravit a podívejme se, co se teď, čerstvě v Bruselu dohodlo pro šťastnou budoucnost Evropy.

Víte, že Komise v tomto týdnu představila první unijní plán boje proti diskriminaci LGBTIQ komunity, tedy leseb, gayů, bisexuálů, transsexuálů, intersexuálů a queer?  A přitom je to tak! Slibuje, že „v příštích letech se zaměří na  potírání diskriminace a nenávistných projevů a posílení rodinných práv homosexuálů.” No řekněte, nemáte radost?

Vždyť je to o lásce! Tak nám alespoň nejnovější iniciativu, ve svém tweetu z 12.11., objasňuje místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová: „Tato strategie není proti nikomu.

Nejde o to být mužem nebo ženou, ale o lásku.

To nikoho nestaví na piedestál, ale jde o zajištění bezpečnosti a nediskriminace pro všechny v EU.

To je Evropa v 21. století.” Pojďme se tedy společně podívat, jak si tu lásku v Evropě 21. století naše bruselská vrchnost představuje.

Prvním bodem je rovnost v zaměstnání. Evropská komise se chystá v příštím roce prověřovat, jak členské státy implementují její Směrnici o rovnosti v zaměstnání. Kdo si do dneška myslel, že může do svého obchodu s parfumerií poptávat ženu a do svého vlastního skladu hutního materiálu chlapa, bude mít smůlu. Pilné neziskovky (jediný důvěryhodný orgán, od kterého bruselští získávají informace) jej napráší a…. „Pokud najdeme nějaké nedostatky, budeme jednat,” uvedla k věci Jourová.

Další bod už se týká nás všech. Evropská komise plánuje v příštím roce vypracovat (pro všechny státy závaznou) legislativu, která rozšíří seznam trestných činů Unie o nenávistné projevy vůči LGBTIQ lidem a která umožní přísné trestání nenávistných projevů vůči menšinám, a to včetně nenávistných projevů na internetu.

A protože u Jourů dobře vědí, že kde není žalobce, není ani soudce, postarali se předvídavě a v předstihu i o tuto záležitost. „Komise poskytne možnosti financování iniciativám zaměřeným na boj proti trestné činnosti z nenávisti, projevům nenávisti a násilí vůči LGBTQ lidem.” Tedy více peněz neziskovkám, udavačům, elfům, manipulátorům.cz, cenzorům a aktivistům… O tom, co je „nenávist” budou rozhodovat oni.  Nechcete třeba poslat své děti s ostatními na Gay pride? A máte tu drzost, to říct nahlas? Cempeři a Kartouzové vás napráší a Kalibovic In justicia a spol. mají tu nejsprávnější kvalifikaci pro obžalobu. Možná i s návrhem rozsudku. Předtištěným…

Nesmíme však zůstat přízemní a myslet sobecky jen na Evropu a její obyvatele. Dobro podpory LGBTQ lidí je třeba, podle Eurokomise, pojmout mnohem šířeji. „Evropská komise slibuje podporu akcí pro rovnost LGBTQ v rámci nástroje sousedství, rozvoje a mezinárodní spolupráce (NDICI), nástroje předvstupní pomoci (IPA) a Azylového a migračního fondu.” Což se dá pochopit tak, že Nigerijskému „plaváčkovi”, kterého vysype nějaká hodná neziskovka na Maltě, bude stačit, když řekne, že je na chlapce. A má Evropu „all inclusive”. To se rychle rozkřikne…  Však také zmíněný fond obdržel, pro účely této formy dobročinnosti, v právě končícím finančním období 2014–2020, pěkných 3,137 miliardy EUR.

Další zákeřnou finesou návrhu  je, že státy by byly povinny uznávat svazky a adopce, uzavřené podle práva jiných zemí. „Komise navrhne legislativní iniciatívu týkající sa vzájemného uznávání rodičovství a přezkoumá možné opatření na podporu vzájemného uznávání partnerství osob..” Čímž by se v praxi smazal rozdíl mezi konzervativnějšími státy, neuznávajícími některé právní vztahy, v liberálnějších státech, na západ od zemí V4, běžné. Například – že u nás nemohou 2 lesby adoptovat cizí dítě? Pche! Vyjedem do Holandska… a po návratu si nám zkuste něco říct! Feministky v antidiskriminační neziskovce si už brousí tužky….

Ale to vše je pro naše dobro. Chceme přece v Evropě prosadit rovnost pro všechny, jak říká Věra Jourová. A její kolegyně, eurokomisařka pro rovnost Helena Dalliová, k tomu připojuje, jak je v poslední době v EU zvykem, takovou malou, miloučkou hrozbičku: „Nový nástroj na ochranu finančních zájmů Unie, který je v současné době nejčastěji skloňován s dodržováním právního státu, by se měl vztahovat k také respektu LGBTIQ práv.” Tedy, přeloženo do hovorové češtiny, neuctíváš dost poníženě buzíka, nic nedostaneš. Ani z euro-fondů, do kterých taky přispíváš. Stačí stížnost jedné pojašené transky, kterou někde na úřadě oslovili proti její vůli „pane” a bude důvod, zahájit řízení o „nedodržování zásad…” Se všemi důsledky.

Také máte takovou radost, jak je ta „naše” Evropa pozitivní, pokroková, inklusivní a humánní?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč

Celkem za měsíc: 8 378,00 Kč
Vybráno 23.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 338 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (46 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
politicon.cz
101 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.