panika3
14.2.2021
Kategorie: Společnost

Chyby v matrixu

Sdílejte článek:

MONIKA ČÍRTKOVÁ

CIRTKOVARozumím tomu, že věci se někdy vyvíjejí nelogicky a život není vždy racionální. Ale teď už začínám mít pocit, že události přestávají dávat smysl. Denně se setkávám se skutečnostmi, výroky a názory, které postrádají kontakt se realitou a logikou. Vybírám několik příkladů.


1) Za mrtvé může premiér

Nejsem sice příznivcem vládní strany, ale nad tímto tvrzením zůstává rozum stát. Pokud se například nakazí senior S v domově D v některém kraji, je převezen do nemocnice, dostane se mu intenzívní péče, ale jeho organismus přesto útok viru nezvládne, jak za to může premiér? Za situace, kdy jsou už rok všude prezentována opatření proti nakažení? Co mělo být učiněno jinak, aby se senior nenakazil? Kde je příčinná souvislost mezi konáním vlády a nákazou konkrétního člověka?

2) Povinné platby

Loni na jaře vláda plošně odpustila živnostníkům placení záloh na sociální a zdravotní pojištění, část pojistného potom úplně prominula. Tentokrát takové opatření přijato nebylo. Není mi zřejmé, z čeho mají lidé, kteří přišli v důsledku vládního „boje s epidemií“ o příjmy, tyto částky hradit? Přitom jde o povinné platby, které mají zákonnou minimální hranici. Jak budou později vymáhány? Co tomu řeknou soudy, až jim bude předložena otázka spravedlnosti těchto povinných odvodů od živnostníků, kteří přišli o obživu? Jak vůbec může někoho napadnout to po lidech požadovat, když nemají jak si peníze vydělat?

3) Děti

Teď už je zcela evidentní, že vzdělávání a aktivity mladé generace byly boji s virem dlouhodobě obětovány. Nikdo to absolutně nijak neřeší. Jak je možné, že společenské náklady epidemie má nést takto významná část společnosti, která za to vůbec nemůže a nemá ani právo participovat na řešení, například prostřednictvím hlasování ve volbách? Už jen lidé zcela odtržení od reality se domnívají, že mladé lidi to nijak nepoškodí. A co? Nic.

4) Hejtmani a nouzový stav

Opozice odmítla podpořit další prodloužení nouzového stavu, a protože souhlas odepřeli dosud vládu podporující komunisté, v neděli tento stav končí. Proč by měli hejtmani, kteří jsou vesměs z opozičních stran, žádat jeho prodloužení? To se nemohou v partajích domluvit předem?

5) Roušky

Z metodického pokynu ministerstva zdravotnictví plyne, že látková rouška už není považována za dostatečnou ochranu před virem. To je taková drobná ministerská facka lidem, kteří tyto roušky šili, disciplinovaně je nosili, přesvědčovali k témuž ostatní a hlásali, že „moje rouška chrání tebe“. Tak tahle ne.

To jsou jen takové každodenní denní připomínky, že okolní realita přestává dávat smysl.

Ale upřímně, sousloví „řízení epidemie“ postrádalo smysl vždy.

Epidemie se totiž řídit nedá.

  • Monika Čírtková, fb
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 903 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,56 out of 5)
Loading...
politicon.cz
34 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.