86712724_2981531228537813_1253377263492136960_o
21.2.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Chvála nejapnosti

Sdílejte článek:

MAF

S nástupem Stanislala Křečka do funkce ombudsmana se pubescentní a postpubescentní mládež opět vyřádila. Nebylo jich sice mnoho, ale stačilo to na to, aby se předvedli jako mentálně problematická individua.

Když pominu naprostou absenci demokratických zásad, kdy má každý řádně a svobodně zvolený člověk nezadatelné a zákonem zaručené právo vykonávat svou funkci, jejich počínání se jeví obzvláště směšné a potrhlé.

Ověšeni papundeklovými hesly vlastními těly a násilím bránili vstupu dvaaosmdesátiletého muže do úřadu. Je skutečně vrcholem trapnosti, že jsou tito popletení menševici schopni použít násilí proti starému vzdělanému člověku, který byl tradičně a ještě nedávno v kulturní společnosti respektován. Kulturní společnost v jejich pojetí vzala za své (zřejmě jim význam pojmu kultura a tradice ve škole opomněli vysvětlit). Za kulturní oni naopak považují své hlasité urážlivé projevy a písemná sdělení typu: „Nechceme ochránce upatlané většiny“ nebo „Bílý křeček jede tmou……“

U slovního spojení „Upatlaná většina“ bych se ráda pozastavila. Jsme snad my všichni, kdo nepatříme k mladým aktivistickým menševikům upatlaní, špinaví a nevěnujeme dost času osobní hygieně???

WIKISLOVÍK: upatlaný, (expresivně) umouněný, ukoptěný, (oblastně, expresivně) umolousaný, (neutrálně) zašpiněný, ušpiněný, špinavý, umazaný, učerněný

Jiné vysvětlení tohoto výroku mě skutečně nenapadá. Tak tedy upatlaná většina se účastní voleb, upatlaná většina chodí do práce a má nějaké povolání – vědec, učitel, prodavačka, manažer, ředitel, řidič, dělník……ti všichni jsou upatlaní a odvažují se tak chodit mezi zjevně neupatlané aktivistické menševiky. Není to na pováženou?

Další perlou je nápis „Bílý Křeček jede tmou“. Tady už jsem vysvětlením a úsudkem naprosto v koncích (i když se snad jedná o parafrázi textu skupiny Orlík). Proč bílý a proč jede tmou? Není to nejapné? Je a je.

nejapný nevhodný/ špatný, nemístný, nepatřičný [n. žert]

Takovou nejapnost jsem naposledy slyšela v 1. třídě ZŠ, kdy jsme chodili parkem Klamovka na obědy do družiny a jeden spolužák vykřikl „Borecký spad do žita“ (Karel Borecký byl náš spolužák.) Sám autor toho nejapného (domněle vtipného) výroku a ostatní přítomné šestileté děti se smíchy popadali za břicho. (To, že v historickém parku Klamovka žádné žito neroste, takže Borecký do něj nemohl spadnout, je exemplární příkladem blbosti a poměrně bizarního smyslu pro humor). Ale co chcete od šestiletých dětí.
Je normální, že si prvňáčci vykládají nejapné vtipy, ale u věkově mnohem starších mládežníků je to už na pováženou. K nim se úspěšně řadí i řeporyjský starosta Novotný se svými četnými nejapnými mediálními projevy. Poněkud mě zneklidňuje, že se takové nejapnosti objevují v našem prostoru stále častěji, jsou čím dál nejapnější a nikdo,( zvláště pak média a své by měli říci i psychologové a lingvisté)) se nad nimi nepozastavuje.

Bude naše společnost v brzké době stejně tak nejapná?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 936,00 Kč
Vybráno 8.38%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 453 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
loading...
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.