THAJSKOJESKYNE
10.7.2018
Kategorie: Společnost

Chvála člověku

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 3,70 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

TOMÁŠ VODVÁŘKA

Celý svět sleduje s napětím záchrannou akci v Thajsku, kde v jeskyni zůstalo 12 chlapců s jejich trenérem. Ve chvíli publikace tohoto článku je zachráněno již 8 z nich s nadějí, že se ven dostanou všichni.

Jen málokdo si umí představit onu situaci. Malá skupina dětí s trenérem se chce podívat jen tak do jeskynního komplexu, jistě to bylo plánováno jako takové malé dobrodružství. Při návratu však zjistí, že původní vchod je již zaplaven a že voda stoupá. Toto je donutí jít dále dovnitř. Nejspíše měli nějaká světla, která jim však musela v krátkém čase dojít, takže se museli ocitnout v absolutní tmě.

V této situaci strávili 9 dní bez jakékoli sebemenší informace, že se o ně někdo zajímá, že se venku rozbíhá záchranná akce masového rozsahu. Devět dní, což jest 216 hodin beznaděje, úplné tmy. V tu chvíli musel trenér dodávat dětem odvahu, i když i v něm nejspíše po několika hodinách či pár dnech musela v hlavě kolovat myšlenka, že jde o beznadějný stav.

Člověk a jeho kvalita se pozná ve vyhraněné situaci. Můžeme v klidu u šálku kávy v pohodlných fotelech sáhodlouze teoretizovat a diskutovat o povahových rysech člověka, o jeho chování v kritické situaci ale ta skutečná pravda se vynoří až v reálu. Například v okamžiku uvěznění v černém komplexu jeskyně, kde navíc stoupá voda a hrozí riziko utonutí. Kde si vůbec nemůžeme být ani na vteřinu jistí, že se z této šlamastyky dostaneme. A kde navíc nejsme sami, ale máme na starost dvanáct vyděšených kluků svěřených nám jejich rodiči..

Ten trenér, který tam zůstává až do záchrany posledního dítěte, je nepochybně skvělý muž. Zachoval chladnou hlavu, musel nejspíše ty kluky chlácholit a dodávat jim naději, že tohle není jejich konec, i když sám si vůbec nebyl jistý.

Nejspíše nebude chtít o celé situaci veřejně hovořit. Možná ani nebude toužit být nějak populární a stát se celebritou.

Což nevadí. Protože všichni víme, že jestliže se někde ve světě vyskytuje opravdový muž, pak je to tenhle thajský trenér.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 5 519,00 Kč
Vybráno 15.76%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

PRAVÝ PROSTOR BYL OPĚT ZABLOKOVÁN NA FACEBOOKU. VELMI TÍMTO PROSÍME O SDÍLENÍ NAŠICH ČLÁNKŮ, NEBOŤ SAMI TO NYNÍ NEMŮŽEME UDĚLAT. DĚKUJEME
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.