cikani2
25.6.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Chudáci Romové!

Sdílejte článek:

VIKTOR PONDĚLÍK

Jací jsou jenom v Čechách na Ústecku ti Romové chudáci! Jak jenom je těmto ubližováno!

Jenom si to představte! Na konci tohoto měsíce tam provozovatelka střekovské ubytovny Modrá ukončí svou činnost, tato ubytovna se tak zavře a konec. Provozovatelka má prý zdravotní problémy, kvůli kterým už nechce pokračovat ve svém ubytovacím byznysu, a skončí, byť ještě desítky z těch (Romů), kteří u ní byli dosud ubytovaní, nemají náhradní bydlení a podle svých slov nemají kam jít.

Ve městě prý jiné bydlení neseženou, ač je tam bytů dost a dost. Protože pronajímatelé s lidmi tohoto druhu údajně nechtějí mít nic společného a byt jim nepronajmou, jak praví jeden z nich, a pokud už jedné z postižených ztrátou střechy nad hlavou kdosi přece jen nabídl zdemolovaný byt, nemohla si ho dovolit, protože na něj nemá; chtěla prý sice jít do práce, ale vzali místo ní raději dva bílé spoluobčany.

Ve druhé končící ubytovně jsou tam na tom lidé lépe. Těm totiž vyběhal nové bydlení místostarosta s obvodními sociálními pracovnicemi. Kromě Ústí je rozestrkají i do jiných měst, jednu z rodin třeba až na druhý konec republiky. Do koordinace ubytování zapojili spoustu lidí a podle primátorky města tak neskončí na ulici nikdo, kdo bydlení hledá.

Jenže přesto ještě někteří z dosavadních obyvatel těchto zanikajících ubytoven nevědí, kam půjdou. Protože je v onom městě strašný rasismus a „cikánům nikdo byt nepronajme“. Byt, který za ně „rasisticky“ platí stát. Protože oni jsou „sociálně slabí“. Oni na to nemají.

 Na rozdíl od těch bílých rasistů … kterým stát žádnou střechu nad hlavou neplatí a kteří se například teprve letos dočkají toho, že stát bude i mladým rodinám do 36 let věku, které často nedosáhnou na hypotéky, na bydlení aspoň půjčovat. Od půlky letošního srpna maximálně dva miliony korun na nanejvýš dvacet (výjimečně pětadvacet) let za jednoprocentní úrok. Což se týká pouze mladých rodin či mladých partnerů s dětmi do šesti let věku.

 Že by si ti diskriminovaní z Ústí, kteří o ztrátě dosavadního bydlení věděli už dlouho v předstihu, požádali o zmíněné peníze a nějaké bydlení si také koupili?

Ale kdeže! Ač je zmíněná státní půjčka určena právě pro lidi s malými dětmi, kteří na hypotéku nedosáhnou, jací žijí i v oněch rušených ubytovnách.

Protože je tu problém. Tu půjčku bude chtít stát jednou vrátit. A to aby ti dotyční snad nakonec ještě namísto pobírání horentních příspěvků na bydlení šli někam k rasistům pracovat…

Autor: Viktor Pondělík

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 751,44 Kč (30 eur)

Celkem za měsíc: 5 156,44 Kč
Vybráno 14.73%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 62 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.