spolu 2021
12.10.2021
Kategorie: Politika, Volby 2021

Chtělo by to více ministerstev?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝSlátanina stran porušujících de facto Ústavu zakládáním volebních koalic nakonec získala nadpoloviční většinu potřebných hlasů. Přestože mezi prvními třemi nejsilnějšími stranami by Topka, a Piráti rozhodně nebyli, o STAN a KDU-ČSL by se dalo pochybovat, ve vládě budou. Jenže pro tolik vlčáků je ministerstev málo. Představa, že v čele Sněmovny bude nejhloupější politička Pekarová-Adamová a ministryní čehokoliv stejně chytrá Richterová, je skutečně odstrašující. A Bartoš kdekoliv v podobné funkci ještě šílenější. Zástupci stran, které byly na hranici vyřazení, budou vládnout.

Může vůbec fungovat vládní koalice slepená z bývalých pravicových stran ODS, KDU-ČSL, STAN a Top 09, nyní spíše středových, s ultralevicovými Piráty? Může, přestože Práti jsou pouze koulí na noze STAN, navíc když si kladou požadavky neúměrné počtu vlastních poslanců. Zpočátku je bude koalice akceptovat, to proto, že si nemůže dovolit riskovat ztrátu většiny, přičemž si uvědomuje, že se na zadní mohou stavět i STAN. Budou li si však Piráti příliš vyskakovat, lze předpokládat, že budou následně vypovězeni, protože je momentálně nikdo nepotřebuje. Pořád je tu však příliš mnoho uchazečů o pár exklusivních postů. A to může časem dělat neplechu a vytvořit na koalici tlak. Jisté je, že nebude možné uspokojit všechny možné adepty.

Momentální euforie Panevropana Fialy je vcelku pochopitelná, protože o postu předsedy vlády dlouhodobě snil. Přestože je mnohými považován za nejhoršího předsedu ODS, což je při existenci Topolánka v čele této partaje co říct, navíc si tento expředseda s Fialou notuje v řiťolezectví vůči EU, dosáhl na kýženou funkci. Tedy pokud mu ji Miloš Zeman stačí nabídnout. Stav prezidenta je momentálně dost na pováženou a jeho zdraví je evidentně podlomeno. Plno mediálních hyen a lidí zapomínajících na lidskost hladově čeká na zprávu hovořící o zásadních až fatálních potížích hlavy státu. Našli se i senátoři, kteří mají potřebu v této situaci vznést návrh na odebrání pravomocí churavějícímu státníkovi. Místo popřání brzkého uzdravení a trochy trpělivosti se třesou na odvolání prezidenta. Ten přitom možná bojuje o vlastní život, přičemž ho drží možná právě to, že vnímá svou důležitost při tvorbě budoucí vlády. Situace kolem Zemana je momentálně nepříjemná a naprosto kontrastní s tím, jak bylo přistupováno k nemocem Václava Havla. Zajímavostí může být, že prezident podstoupil vakcinaci a od té doby se jeho stav zhoršuje.

Nejsilnější strana posledních voleb ANO je momentálně v situaci, kdy musí trpělivě čekat na možné spory uprostřed koalic Spolu a Pirstan. Piráti mohou být vcelku brzy otráveni vlastní zbytečností, jde však jen o 4 křesla. Pomoci Babišovi může výrazná podpora Fialy a ostatních Evropské unii, která se stále více chová jako diktátor. Jestliže se neúspěchu komunistů ve volbách říká ,,ukončení postkomunistické éry“, pak je třeba doufat, že přijde i podobný konec postnacistického období v Německu. Momentálně se však spíše zdá, že nadále pokračuje a Berlín sám sebe pasuje na evropského lídra s vyššími pravomocemi. Budou li Fiala a jeho průvodci příliš poškozovat Českou republiku, může to vyhnat Čechy do ulic.

Zajímavým detailem voleb byla ignorace dosavadního průběhu pandemie, v kterém momentální hlavní uchazeči o vládní posty toužili po schválení pandemického zákona a dehonestovali poslance Volného za odmítání nošení roušek. Po vítězství ve volbách je však všichni odhodili a na covid zapomněli. Oslavy probíhaly s odhalenými tvářemi. V době, kdy covidmafie chce opět testovat děti ve školách a ve volebních místnostech občas její členové neumožnili občanům bez ochrany dýchacích cest odvolit, Fiala a spol. bez uzardění vše odhodili. V podstatě je to dobře, jen je třeba to připomenout ve chvíli, kdy po občanech kdokoliv bude rouškování kdekoliv požadovat. Zdá se tedy, že se jede ve starých kolejích. Elity si dělají co chtějí a ostatní ať drží hubu a krok. Další týdny mohou být lehce turbulentní a na konci se můžeme dočkat různých překvapení.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 465,- Kč
Vybráno 46.75%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 502 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
65 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)