RAM2
19.1.2018
Kategorie: Společnost

Chtějí řidiče a nevinné osoby pozabíjet?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PAVEL OPL

Rádoby bezpečnostní opatření, které před řidičem udělá díru ve vozovce, je nápadem naprosto šíleným ! Co si na nás kdo ještě vymyslí a kam naše země spěje ?

Každý řidič v naší zemi ví, jak zoufalé jsou naše komunikace a jak velmi často jsou nesmyslná všemožná dopravní omezení a jak je celá naše země doslova zaplevelena nadměrným množstvím dopravních značek, radarů, kamer …

Asi úplně každý jsme zažil, jak na naprosto přehledném a bezpečném úseku silnice je nesmyslně stanovena nízká povolená rychlost a zde se v rámci údajných dopravně-bezpečnostních akcí “vyrábí” dopravní přestupky, které jsou okamžitě tvrdě sankcionovány.

RAM1Policejní slogan “pomáhat a chránit” se tak jasně mění na znění “nahánět a kasírovat”. To oprávněně štve nás, řidiče, ale současně to úplně zbytečně sráží prestiž policie.

Pro úplnost, já za to samozřejmě neviním ony policisty, kteří to na místě realizují, jde o obžalobu systému, všelijakých údajných odborníků a vedení Policie ČR. To říkám s plnou vážností jako bývalý policista.

Ovšem nápad, se kterým se nyní “vytasil” nějaký “odborník”, šikanu povýšil o “level” výše. Ovšem tady jde už o život. A to doslova.

Princip je jednoduchý. Pokud auto v obci pojede vyšší, nežli povolenou rychlostí, vytvoří se ve vozovce přes celou její šířku díra. Rána, kterou auto dostane, má řidiče odrazovat od nerespektování rychlostního omezení. Aktivováno má být toto zařízení při překročení rychlosti o 3 km/hod.

Chápe vůbec někdo, jak nebezpečné to může být ?

Řidič se může leknout, strhnout řízení a následná nehoda může být smrtelná pro celou osádku vozidla, kterou kromě řidiče tvoří i děti a další osoby. A co ostatní účastníci provozu – náhodní chodci, další vozidla … Pro řidiče motocyklů je to nebezpečnější ještě daleko více a pravděpodobnost dopravní nehody dramaticky stoupá.

To je naprosto šílené. Pod legendou zajištění dodržování pravidel silničního provozu se připravuje potenciálně smrtelná past, která může postihnout i úplně nevinné osoby.

Co si na nás kdo ještě vymyslí a kam naše země spěje ?

PS : Tuto technickou “vymoženost” chtějí instalovat jako první v obci Branišovice v Jihomoravském kraji. Má to být za cenu cca 3 miliony korun a “samozřejmě” na to chtějí ještě dotaci …

Autor: Pavel Opl
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
39 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.