detirouska
5.8.2021
Kategorie: Společnost

Chraňme naše děti – hlavně před blbostí

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonPravidla Ministerstva zdravotnictví pro nový školní rok jsou opět plná zákazů a strašení. Ministr školství se ale bojí tato pravidla napadnout a místo toho je na jeho ministerstvu „studují“.

Nejhorší srážka v životě, je srážka s blbcem. Blbce nikdy neusvědčíte z blbství. Z takové srážky, vyjdete vždycky jako největší blbec pod sluncem. Slavný citát Jana Wericha je nutné připomenout právě dnes a v této chvíli. Je totiž naprosto zřejmé, že většina vlád světa kromě těch, které covidovou pandemii ignorují (jako Bělorusko), sází i v situaci, kdy klesají počty nemocných v nemocnicích, na další tvrdé restrikce. K tomu lze přičíst i to, že se vakcinace zvrhla v některých státech jako Francie či USA nebo Rusko do podoby povinné výbavy k tomu, aby člověk mohl vykonávat některé profese. Z výše jmenovaných zemí už přicházejí zprávy o tom, že neuposlechnutí nařízení o vakcinaci vedlo ke ztrátě zaměstnání.

Když se loni uvažovalo o tom, kdy bude vyvinuta vakcína proti covidu, experti očekávali její aplikaci nejdříve do dvou let. Vakcíny ale byly vyvinuty ve zrychleném režimu a k dispozici jsou již od počátku letošního roku. Všechny vakcíny mají zatím „prozatímní“ certifikáty, právě kvůli tomu, že byly vyvinuty v rekordním čase. V západních médiích poplatných progresivnímu vidění světa dopadla nejhůře ruská vakcína Sputnik. Tou by se dokonce i naši „odborníci“ nenechali očkovat, protože neměla „prozatímní“ svolení Evropské agentury pro léčivé přípravky. Nyní se sice i u této vakcíny cosi děje, ale vakcín je dnes tolik, že uznání Sputniku není na pořadu dne.

Podíval jsem se na akcie společnosti Moderna. Ještě na konci roku 2019 se cena akcie pohybovala na úrovní 15 USD, v srpnu 2020 už měla akcie hodnotu 75 USD a dnes je její hodnota 386 USD! Jedná se o zdvacetinásobení ceny za rok a půl. Výrobci vakcín tak mohou být na výsost spokojeni a jsou rádi, že za ně vlády světa dělají špinavou práci a vyhrožují lidem, kteří se nechtějí očkovat.

V Česku se asi 25% sester v nemocnicích nenechalo očkovat. Podle představitelky jejich organizace hlavně z důvodu toho, že „chtějí otěhotnět“. To je údajně v pořádku, protože očkování se nedoporučuje ženám usilujícím o početí dítěte. Anebo je to jen možnost, jak se očkování vyhnout v případě, že dotyčná sestřička očkování nechce. A ona představitelka sester tvrdí, že by neočkované sestry mohly být přenašeči viru, eo ipso i my směřujeme k diktátu vakcinace pro určité profesní skupiny. Andrej Babiš prohlásil, že jeho vláda nikdy nenařídí očkovací povinnost, ale neočkované lékaře současně skandalizuje – viz onen lékař v olympijské výpravě.

Naše děti tak mají být od září dalším předmětem „ostražitosti“. Stále je podle Ministerstva zdravotnictví ve hře nošení roušek, zákaz hromadných akcí, příkaz dodržování „homogenity“ tříd. Právě to je ale totální blbost, když zejména na středních školách jsou některé předměty vyučovány pro žáky z různých tříd. A Robert Plaga , ministr školství, je už také zpracován zavíračskou loby MZ a opatření z per zavíračů „studuje“.

Proto mi jako z jiného, normálního světa, přijde stanovisko ředitele Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR Zdeňka Hostomského. Posuďte sami: A neopakujme minulé chyby, zejména uzavření škol. Umožněme dětem kvalitní vzdělání se sociálními kontakty a nenuťme je nosit roušky. Statistiky ukazují, že děti nejsou ve školním prostředí účinnými přenašeči. Pokud se koronaviru obávají učitelé, už dávno se mohli nechat očkovat. Takže neváhejme. Máme možnost se vrátit k plnohodnotnému životu, který sice nikdy není bez rizik, ale je svobodný a v naší režii.

A přesně o „opakování starých chyb“ jde. Jen testování asi dvou milionů žáků na základních a středních školách, zatím je plánováno třikrát, vyjde na půl miliardy korun. Ignorovat tyto náklady může jen Werichem jmenovaný jedinec. A je smutné, že právě tito jedinci chtějí i za dnešní velmi příznivé situace pokračovat v tvrdých restrikcích a dostává se jim hlavní slovo i v médiích.

Nicméně, považuji ve shodě s ředitelem Hostomským za největší klad návratu k plnohodnotnému životu v tom, že není bez rizik (ta tu jsou a byla vždy), ale je svobodný a v naší režii. A o to jde!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 244,- Kč
Vybráno 34.98%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 538 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)