salviniit
21.10.2019
Kategorie: Politika

“Chci žít ve svobodné zemi”… Salvini burcuje národ

Sdílejte článek:

COM/ZAV

V Římě se v sobotu 19. října konalo mohutné shromáždění odpůrců nové probruselské vlády, která se 5. září chopila moci. Tvoří ji členové zastupující čtyři strany, jichž vážou dvě základní pojiva:

1. bezvýhradná servilnost vůči technokratům Evropské komise

2. ochota odložit stranou neshody, jen aby se udrželi u moci a odráželi nápor Mattea Salviniho.

 

 
Co Italům vadí

Tento nejoblíbenější politik země Apeninského poloostrova byl v srpnu částečně vlastní vinou vyšachován z vlády, když názorově lavírující Hnutí pěti hvězd, dosavadní koaliční partner jeho Ligy Severu (La Lega), převrátilo kabát a sestavilo koalici s Demokratickou stranou. Předsedou vlády zůstal nestraník Giuseppe Conte, blízký Pěti Hvězdám. Národně konzervativní linie jeho předešlého kabinetu, kterému dominoval z postavení místopředsedy vlády a ministra vnitra Matteo Salvini, se otočila o 180 stupňů. Bella Italia se náhle vrátila k centralistické levicově-liberální ideologii Evropské unie. 

Vládnoucí garnitura v Římě plní dvě základní úkoly:

1. vhání třetí největší ekonomiku eurozóny pevně do područí světové finanční oligarchie

2. obírá národ o jeho duši, tradice a křesťanské hodnoty, aby ho zhybridizovala a Italům vštěpovala bezduchý ultraliberalismus. 

O nespokojenosti občanů s novým promigračným a eurohujerským kurzem druhé Conteho vlády svědčí průzkum veřejného mínění ze čtvrtka 17. října. Zveřejnil ho portál deníku Il Giornale , který shrnul výsledky do poznatku, že nejsilnější stranou je Salviniho La Lega (31,8%). Jeho osobní preference dosahují 39 procent. Staronový premiér Guiseppe Conte se musí spokojit s 35 procenty.  

O náladách mezi obyvatelstvem, rozhořčeným z návratu k otevírání přístavů vetřelcům z Afriky, svědčí preference politiků odmítajících vítačství. Salvini je jasnou jedničkou. Za pozornost stojí také skutečnost, že 29% respondentů nejvíce důvěřuje dámě, na kterou se bude moci Salvini spoléhat při prosazování národně státních zájmů. 42-letá Giorgia Meloniová je předsedkyní národně konzervativní a euroskeptické strany Fratelli d’Italia , v překladu Bratři Itálie. Za Bratří by hlasovalo v parlamentních volbách 7,8% dotázaných.

Konzervativní tábor může v současnosti opírat i o takového matadora italské politické arény, jakým je bývalý čtyřnásobný ministerský předseda Silvio Berlusconi. Jeho středopravá strana Forza Ilalia by dostala 7,1% hlasů. 83-letý miliardář a mediální magnát je jako bývalý profesionální bavič a král italského bulváru povahou liberál, ale klasického stylu. Odmítá si nechávat předepisovat, co se smí a co ne a je mu proto protivná úzkoprsost neomarxizmu s jeho ideopolicií. Jeho euroskepticismus spočívá také v neochotě nechávat si svazovat podnikatelská křídla centralizací daňové politiky pod naškrobený čepec evropské rozpočtové, měnové a daňové unie. 

V jednotě je síla

 Salvini tak vytvořil na sobotním shromáždění s Meloniovou a Berlusconim hlavní řečnické trio. Všichni tři volali po sjednocení národně konzervativních sil do bloku, který převezme kormidlo po příštích volbách. ” Jsme na tomto náměstí, protože máme velkou zodpovědnost a musíme reagovat na výzvu našeho národa, abychom se sjednotili ,” prohlásil Il Cavaliere (Berlusconiho přezdívka, v překladu Rytíř). Giorgia Meloniová rovněž vystihla náladu zúčastněných výzvou na obranu před islamizací Evropy ( islamisation of Europe ). 

Masové shromáždění na náměstí (Piazza San Giovanni) uspořádala Salviniho Liga Severu a podle jejích údajů mělo dvě stě tisíc účastníků. Za nádherného slunečného počasí je snad nejvíce oslovil výrok , přeložen do angličtiny jako ” I want to live in a free country, where you can Governo without waiting for a phone call from (German Chancellor Angela) Merkel or (French President Emmanuel) Macron”. Odcitovalo ho několik tiskových agentury včetně TASR takto: ” Chci žít ve svobodné zemi, kde můžete vládnout bez čekání na telefonát od (německé kancléřky Angely) Merkelové nebo (francouzského prezidenta Emmanuela) Macrona“.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 600 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.