salviniit
21.10.2019
Kategorie: Politika

“Chci žít ve svobodné zemi”… Salvini burcuje národ

Loading...
Sdílejte článek:

COM/ZAV

V Římě se v sobotu 19. října konalo mohutné shromáždění odpůrců nové probruselské vlády, která se 5. září chopila moci. Tvoří ji členové zastupující čtyři strany, jichž vážou dvě základní pojiva:

1. bezvýhradná servilnost vůči technokratům Evropské komise

2. ochota odložit stranou neshody, jen aby se udrželi u moci a odráželi nápor Mattea Salviniho.

 

 
Co Italům vadí

Tento nejoblíbenější politik země Apeninského poloostrova byl v srpnu částečně vlastní vinou vyšachován z vlády, když názorově lavírující Hnutí pěti hvězd, dosavadní koaliční partner jeho Ligy Severu (La Lega), převrátilo kabát a sestavilo koalici s Demokratickou stranou. Předsedou vlády zůstal nestraník Giuseppe Conte, blízký Pěti Hvězdám. Národně konzervativní linie jeho předešlého kabinetu, kterému dominoval z postavení místopředsedy vlády a ministra vnitra Matteo Salvini, se otočila o 180 stupňů. Bella Italia se náhle vrátila k centralistické levicově-liberální ideologii Evropské unie. 

Vládnoucí garnitura v Římě plní dvě základní úkoly:

1. vhání třetí největší ekonomiku eurozóny pevně do područí světové finanční oligarchie

2. obírá národ o jeho duši, tradice a křesťanské hodnoty, aby ho zhybridizovala a Italům vštěpovala bezduchý ultraliberalismus. 

O nespokojenosti občanů s novým promigračným a eurohujerským kurzem druhé Conteho vlády svědčí průzkum veřejného mínění ze čtvrtka 17. října. Zveřejnil ho portál deníku Il Giornale , který shrnul výsledky do poznatku, že nejsilnější stranou je Salviniho La Lega (31,8%). Jeho osobní preference dosahují 39 procent. Staronový premiér Guiseppe Conte se musí spokojit s 35 procenty.  

O náladách mezi obyvatelstvem, rozhořčeným z návratu k otevírání přístavů vetřelcům z Afriky, svědčí preference politiků odmítajících vítačství. Salvini je jasnou jedničkou. Za pozornost stojí také skutečnost, že 29% respondentů nejvíce důvěřuje dámě, na kterou se bude moci Salvini spoléhat při prosazování národně státních zájmů. 42-letá Giorgia Meloniová je předsedkyní národně konzervativní a euroskeptické strany Fratelli d’Italia , v překladu Bratři Itálie. Za Bratří by hlasovalo v parlamentních volbách 7,8% dotázaných.

Konzervativní tábor může v současnosti opírat i o takového matadora italské politické arény, jakým je bývalý čtyřnásobný ministerský předseda Silvio Berlusconi. Jeho středopravá strana Forza Ilalia by dostala 7,1% hlasů. 83-letý miliardář a mediální magnát je jako bývalý profesionální bavič a král italského bulváru povahou liberál, ale klasického stylu. Odmítá si nechávat předepisovat, co se smí a co ne a je mu proto protivná úzkoprsost neomarxizmu s jeho ideopolicií. Jeho euroskepticismus spočívá také v neochotě nechávat si svazovat podnikatelská křídla centralizací daňové politiky pod naškrobený čepec evropské rozpočtové, měnové a daňové unie. 

V jednotě je síla

 Salvini tak vytvořil na sobotním shromáždění s Meloniovou a Berlusconim hlavní řečnické trio. Všichni tři volali po sjednocení národně konzervativních sil do bloku, který převezme kormidlo po příštích volbách. ” Jsme na tomto náměstí, protože máme velkou zodpovědnost a musíme reagovat na výzvu našeho národa, abychom se sjednotili ,” prohlásil Il Cavaliere (Berlusconiho přezdívka, v překladu Rytíř). Giorgia Meloniová rovněž vystihla náladu zúčastněných výzvou na obranu před islamizací Evropy ( islamisation of Europe ). 

Masové shromáždění na náměstí (Piazza San Giovanni) uspořádala Salviniho Liga Severu a podle jejích údajů mělo dvě stě tisíc účastníků. Za nádherného slunečného počasí je snad nejvíce oslovil výrok , přeložen do angličtiny jako ” I want to live in a free country, where you can Governo without waiting for a phone call from (German Chancellor Angela) Merkel or (French President Emmanuel) Macron”. Odcitovalo ho několik tiskových agentury včetně TASR takto: ” Chci žít ve svobodné zemi, kde můžete vládnout bez čekání na telefonát od (německé kancléřky Angely) Merkelové nebo (francouzského prezidenta Emmanuela) Macrona“.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Richard Urinovský 200,- Kč, Vít Fortelka 2020,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Miroslava Bardoková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Milan Černý 1000,- Kč, Phar. Lubomír Vylíčil 7000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, MUDr. Martin Volný 500,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Tibor Csillaghy 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Jan Olšák 700,- Kč

Celkem za měsíc: 22 392,60 Kč
Vybráno 63.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 490 times, 4 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.