CESKOPLAC
25.9.2017
Kategorie: Společnost

Chci žít v zemi šťastných, ne nešťastných lidí

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JANA ZWYRTEK HAMPLOVÁ

S úzkostí čtu příběhy firem zlikvidovaných státní zvůlí. Čekám na vyhazovy odpovědných. Žádná jména však nepadají. Česko se chystá k volbám – jakoby nic. 

A to je na tom celém vlastně to nejhorší. V tyto dny se přitom hraje o strašně moc. Téměř o všechno. Protože to, co se stalo těm několika lidem, na které někdo ukázal prstem, a přikázal je zničit, se může stát každému z nás. 

Finanční správa totálně selhala. Ale pozor – to se může stát. I tam se mohou lidé mýlit. Ale hrozné je, že spolu s ní selhaly všechny kontrolní mechanismy klasického a normálního právního státu. Nebo to spíše bylo postaveno tak, že selhat měly. Pak ale nežijeme v právním státě, ale někde na Slovensku v době Mečiara. A jaká to byla doba, to se zeptejte tam. Doba strachu, špehování, udávání a únosů lidí. Doba novodobého temna. 

A i jinak jsou ty titulky špatně – nebyla zničena léty budovaná rodinná firma. Je to o moc horší. Bylo zničeno několik lidských osudů. Lidí. Je to málo na to, abychom se ptali, kdo to celé zavinil? Je to málo na to, aby za ty nešťastné muže a ženy a jejich děti přišlo pár konkrétních lidí o křeslo? A pokud to směřuje někam hodně nahoru, abychom to všechno věděli před volbami? 

Máme prostě právo to vědět. Máme právo vědět, kdo tu rozhoduje o tom, že několik lidí bude už do smrti nešťastných. Bezdůvodně. Nespravedlivě. Bezmocně. Máme právo vědět jména, a máme právo vidět, jak si ti lidé balí své věci z psacího stolu. Omluva ministra financí je gesto, které je k ničemu. Dokud ti, co se na tomto zvěrstvu podíleli, nepocítí doživotní diskvalifikaci ze svého oboru, a pokud v tom jedou politikové, tak doživotní diskvalifikaci z politiky, klidně si to ten stát dovolí zase. Třeba právě ve vaší firmě. A to vaší neznamená, že ji musíte vlastnit – může vás „jen“ zaměstnávat. Dopady budou stejné. Nešťastní lidé. A já si přeji žít v zemi, kde žijí šťastní lidé. Protože mohou věřit ve spravedlnost a právní stát. 

A odpovězte si sami – žijeme dnes v takové zemi? Nežijeme. Za měsíc to budete mít v rukou. Volby zatím zrušeny nebyly. 

Zatím. 

Autor: Jana Zwyrtek Hamplová

6075329-blog-jana-zwyrtek-hamplova

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.