HATEFREE
1.1.2018
Kategorie: Společnost

Chci bezstrestně nenávidět

Loading...
Sdílejte článek:

TOMAS TROJAN

Něco k zamyšlení. Láska a nenávist, rub a líc téže mince, ale jen do jisté doby. Do té dnešní sluníčkové.

Nevím, nakolik lidí si začíná uvědomovat, v jak bizarní době to žijeme. Bohužel, podle toho co čtu, je to zatím těžká dekadence. Jakoby mě někdo zavřel do blázince jménem Evropská unie. Je vůbec možné, zakázat lidem nenávist a donutit je pod hrozbou trestu, šířit jen lásku a porozumění? Vzhledem k tom, že si ještě živě pamatuji socialistické budování světlých zítřků, je to pro mě malé dežaví s ještě propracovanější veřejnoprávní propagandou.

Fakt by mě zajímalo, jak to s tím zákazem šíření nenávisti vnímají ostatní spoluobyvatelé euroblázince. Úmysl je to jistě šlechetný, ale jako každý dobrý úmysl nás vede přímo do pekla. Zákázat nenávist zákonem, to je přece nesmysl. Nebo se pletu? Fakt si někdo myslí, že jde zákonem zakázat nenávist? A kam tohle může vést?

Vždyť už jenom z logiky věci “zákaz šíření nenávisti” musí vést k ještě většímu šíření nenávisti proti všemu a proti všem. Je to jak přilévat olej do ohně. Nenávidíš imigranty? Jsi xenofob a patříš do vězení. Nenávidíš islám ve své zemi? Jsi protiústavní živel a patříš do vězení. Demonstruješ s maketou šibenice? Jsi potencionální vrah a patříš do vězení. A mohl bych pokračovat.

Zajímají ale někoho souvislosti? Proč lidé nenávidí imigranty, islám, některé politiky nebo samotnou Evropskou unii? Všechno má své souvislosti, ale pokud někdo lidem zakáže šířit nenávist a netoleranci, tak se lidé nebudou moci ani vyjádřit, protože nenávist už jim nějaký snaživec zakázal ze zákona. Prostě nenávist, i když je to nepříjemná emoce, tak do svobodné demokratické debaty patří. A když jí někdo z té debaty vyloučí jako nezákonou, tak to dřív nebo později musí někde bouchnout. A že to u našich západních sousedů už nějaký čas pěkně bouchá.

I když je to bizarní a nikdy bych neřekl, že něco takového řeknu. Zrušme ten zvrácený zákaz o šíření nenávisti. Každý poctivý demokrat musí umět příjímat nenávist stejně jako příjímá lásku a porozumění. Demokrat si prostě nemůže vybírat do debaty podle toho, co se mu líbí nebo nelíbí. Nebo říkat, tohle do slušné debaty nepatří, tohle není demokratické a podobné totalitní bláboly. Většinou ti, kteří o demokracii nejvíc mluví, jsou její největší překážkou. Zakazovat by se mělo jenom to, na čem se shodne demokratická většina a ne to, co si určí demokratická menšina. A přesně to je demokracie, všechno ostatní je autokracie.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, ing. Jiří Nevrkla 300,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 7 511,11 Kč
Vybráno 21.46%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 39 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.