shutterstock_86668549
21.9.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Chcete si pořídit vlastní loď? K jejímu řízení potřebujete kapitánský průkaz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

Jachting se oblíbeným sportem především v zemích, které mají bezprostřední přístup k moři. I u nás se ale najde spousta nadšenců. Máte-li v plánu pořídit si vlastní loď, pak vězte, že k jejímu ovládání musíte absolvovat kapitánský kurz.

K oprávnění řídit loď musíte složit praktické i teoretické zkoušky

Základní kapitánský průkaz s oprávněním „C“ vám umožní řídit jachty až do velikosti 16 metrů, což je zcela dostačující. Jde o to, že v rámci kurzu, který předchází jeho udělení, musíte plně ovládnout mnoho dovedností. V první řadě se naučíte veškerou teorii – navigaci, meteorologii, námořní právo a plavební nauku. Díky tomu pak nebudete na moři při jachtingu váhat a neohrozíte ostatní plavidla ani sami sebe. Teoretické zkoušky se konají před komisí.

Samozřejmou součástí kapitánského kurzu je i praktické cvičení a následné zkoušky na vodě. Abyste sami mohli řídit jachtu na volném moři, je potřeba mít i určitou praxi. V případě zmíněného průkazu „C“ je to alespoň 100 námořních mil pod dohledem zkušeného kapitána.

Teprve poté se už můžete vydat na plavbu sami jako kapitáni. Je přitom nutné se držet pravidel a mít na paměti, že držení základního průkazu vás opravňuje řídit pouze do 20 mil od pobřeží.

Prožijte dovolenou na moři

Pokud vás zrovna neláká kapitánský kurz, přesto si chcete užít na lodi, dá se zajistit nádherná dovolená na lodi, během níž prožijete dosti odlišné zážitky od běžné dovolené u moře. Navíc si můžete sjednat i speciální kurzy jachtingu, díky nimž ovládnete základní praktické dovednosti.

Jachting a vůbec veškeré vodní sporty jsou skvělými zážitky zejména pro mladé energické lidi, kteří nehodlají trávit svůj volný čas pouhým poleháváním na plážích. Aktivní dovolená sice něco stojí, zážitky se však s nudou na pláži nedají vůbec srovnávat.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Šárka Vinklerová 500,- Kč, Oldřich Silný 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Pavel Kassl 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Pistorius AG 2207,43 Kč

Celkem za měsíc: 10 207,43 Kč
Vybráno 29.16%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
4 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.