bexar-arms-FKpJqNvFpQQ-unsplash
28.4.2021
Kategorie: Kultura a tipy

Chcete si koupit dalekohled? Zohledněte tyto parametry

Sdílejte článek:

Dalekohledy se používají v podstatě po staletí, a to nejen při práci, ale i při volnočasových aktivitách. Pokud tedy potřebujete přiblížit vzdálené objekty, dalekohled je ideální volbou. Představuje nenahraditelnou součást výbavy myslivců, námořníků, ale i diváků na sportovních utkáních a běžných turistů. V následujících řádcích vám prozradíme, jak postupovat při výběru takového dalekohledu.

Spousta lidí se domnívá, že dalekohledy se zoomem jsou to nejlepší, co současný trh nabízí, ovšem opak je pravdou. U takového dalekohledu vás nepotěší menší zorný úhel a nižší světelnost. Stejně tak byste se neměli řídit pravidlem, že čím je zvětšení větší, tím je dalekohled lepší. U takových modelů je zase horší kvalita obrazu.

Jaké druhy dalekohledů existují?

První dalekohled spatřil světlo světa před více než 400 lety. Pokud se podíváte na aktuální nabídku, najdete hned čtyři různé varianty. První možností jsou prismatické dalekohledy s konvexními čočkami, dále se setkáte s dalekohledy, které mají buď Porro Prism konstrukci, nebo Roof Prism konstrukci. Poslední skupinu tvoří dalekohledy s konstrukcí G. Galilea. Jak už samotný název napovídá, koncept tohoto nástroje použil už Galileo Galilei v 17. století, přičemž taková konstrukce se používá u divadelních kukátek.

Jaké parametry při výběru zohlednit?

V podstatě nezáleží na tom, jestli budete vybírat puškohledy, nebo dalekohledy, je potřeba zohlednit stejné parametry, a to zvětšení, zorný úhel, průměr objektivů, výstupní pupilu a světelnost.

Jestliže hledáte specialistu na puškohledy a dalekohledy, vsaďte na značku Fomei, která v této oblasti dokonale vyniká. Fomei je ryze česká společnost, jež vznikla v roce 1990. Produkty uvedené značky zakoupíte třeba v internetovém obchodě KentaurZbrane.cz.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 615 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...