660475_article_photo_enkrrdx_900x
27.4.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Chcete sdílet byt s migrantem? Je tu projekt Uprchlíci vítejte! Nehlaste se všichni!

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

TOMÁŠ VYORAL

Někdo sdílí byt s partnerem, s rodinou, s přáteli, někdo s domácím mazlíčkem. Ti nejuvědomělejší mají možnost ho sdílet s uprchlíkem. Chválihodně EUlibý projekt Uprchlíci vítejte nám jistě konečně pomůže se řádně zintegrovat!

Další z řady bohulibých (nebo spíše EUlibých) projektů je na našem trhu. Pod záštitou Sdružení pro integraci a migraci, jejíž projekty jsou (dle výročních zpráva) financovány jak jinak než Sorosovou filiálkou Open Society Fund Praha, Norskými fondy, případně i státním rozpočtem vlády ČR… takže podle všeho opět povětšinou z peněz daňových poplatníků (ať už českých nebo jiných).

article_photoFunguje to jednoduše. Zaregistrujete se prostřednictvím online formuláře jako vlastník bytu, nebo uprchlík (čti migrant) a projektový tým už vám se vším pomůže, včetně toho, že vám poradí, jak alespoň částečně ubytování uprchlíka financovat (jelikož, jak známo jedná se většinou o velmi chudé inženýry a lékaře, případně ženy a děti ze Sýrie). Další zlatá žíla? Především tedy pro další neZiskový projekt.

Zajímavý je pohled i na tým projektu. Evidentně jednomu členovi vedle druhého leží na srdci budoucnost naší země, rozvoj zdravotnictví, inženýrství, demografie… Mnohé vypovídá, jaké vznešené EUnijní či americké univerzity členové absolvovali, případně v jakých oborech a pro koho pracují… Posuďte ostatně sami. Jen pro jistotu, “prestižní” školy jim opravdu nezávidím – jen je dle mého názoru dobré, aby se člověk zamyslel, kde (mimo jiné) jejich myšlenky, názory, kontakty (a třeba následné finance) byly formovány.

A propos, netrpělivě čekám, kdo ze známých firem se uvědoměle zaregistruje mezi prvními. Tipli byste slušného pana vědátora Drahoše? Nebo spíše politického kněze Tomáše Halíka? Či údajného lidumila Šimona Pánka nebo třeba populární kumštýřskou dvojici Stropnický – Žilková?

Poznámka red. PP: Kolik uprchlíků asi mají doma členové týmu projektu?

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, Jan Klíma 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ladislav Adamec 500,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Jakub Malinovský 111,11 Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 5 611,11 Kč
Vybráno 16.03%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
43 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.