blue-eyes-237438_1280
7.2.2020
Kategorie: Kultura a tipy

Chcete mít zdravou pleť? Přinášíme vám manuál, jak je v zimě třeba o ni pečovat

Sdílejte článek:

I když je aktuální počasí poměrně náladové a v mnoha ohledech připomíná spíše duben, rána i večery bývají poměrně mrazivé. Do toho sníh a nepříjemný studený vítr a naše pokožka je suchá a nepříliš vábná. Poradíme vám, jak se o ni správně starat.

Péče o pokožku

Naše pleť si v zimě zaslouží extra péči. Zimu snáší totiž velmi těžko, což se na ní často i pořádně podepisuje. Moc tomu nepomáhají ani přechody z vytopených prostorů do chladu a naopak. Důležitá je i skutečnost, že s poklesem teplot klesá i vlhkost vzduchu, která snižuje vliv chemického znečištění a chrání naši pleť.

Pleť je v zimě bledší a vysušená a nemůže za to jen skutečnost, že se neopalujeme. Často je také přecitlivělá, tvoří se na ní červené fleky, šupinky či v horším případě dokonce bolestivé prasklinky. Není proto náhoda, že právě v zimě se zhoršuje i stav kožních chorob, jakými jsou dermatitida či psoriáza.

V žádném případě však nesmíme zapomínat ani na sluneční paprsky, které jsou velmi zrádné. Sluneční paprsky na nás totiž působí stejnou intenzitou jako v létě, při výběru krémů je tedy třeba sahat po těch, které poskytují pokožce dostatečnou UV ochranu.

Hydratace je důležitá

Během letních měsíců často saháme po právě lehkých hydratačních krémech, své o tom vědí zejména ženy s mastnějším typem pleti. V zimě je situace trošku jiná. Mnozí odborníci tvrdí, že používání hydratačních krémů během zimního období není příliš vhodné, protože částečky vody obsažené v krému mohou na tváři zamrznout, čehož výsledkem jsou popraskané žilky.

V současnosti je však na trhu množství kvalitních hydratačních přípravků, díky kterým vám na tváři nehrozí žádné omrzliny ani popraskané žilky. Speciální zimní krémy jsou vyvinuty tak, aby se okamžitě vpily do obličeje a staly se její součástí.

Tip: Chcete při nákupu kvalitních kosmetických přípravků ušetřit? Tak pak neváhejte využít Sephora slevový kód nebo slevový kupón Dr. Max a vše potřebné si koupíte mnohem výhodněji.

Čištění pleti

Přestože by mělo být čištění pleti jakousi denní rutinou každé z nás, přece jen by mělo být během zimních měsíců trošku jiné. Na pokožku byste měli tlačit co nejméně a v případě, že používáte při čištění kartáček, v zimě byste měli být k namáhané pleti mnohem jemnější. K tomu vám dopomůže jemné odličovací mléko a vatový tampon, které můžete předtím namočit do teplé vody. Na odlíčení očí se doporučují speciální přípravky, které pracují na bázi oleje.

Poté, co si pleť očistíte, důkladně si ji opláchněte vodou. Pozor, důležitá je i její teplota. Voda by totiž neměla být ani příliš studená a naopak, ani horká.

Na co byste měli v zimě rozhodně zapomenout, jsou pleťové vody s alkoholem. Ty by totiž vaši pleť ještě více vysušily.

Rty a oči

Zvýšená péče o oční okolí a rty je v zimních měsících také na místě. Zejména oční okolí je mimořádně citlivé během celého roku, protože pokožka je v této oblasti nejtenčí, a tedy se i nejrychleji vysušuje. To je jeden z důvodů, proč se kolem očí tvoří vrásky nejrychleji. Naopak ústa máme tendenci během zimy často olizovat, což je vysušuje ještě více. Během zimy proto sahajte po kvalitních pleťových krémech s vitamíny, které si neváhejte aplikovat do okolí očí i vícekrát za den. Na rty zase používejte kvalitní výživný balzám, ideální jsou zejména ty s včelí kašičkou, olivovým olejem nebo bambuckým máslem.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč


Celkem za měsíc: 14 787,78 Kč
Vybráno 42.24%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 107 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.