ice-hockey-570892_1280
28.2.2019
Kategorie: Kultura a tipy

Chcete mít doma hokejistu? Jen brusle a hokejka stačit nebudou

Loading...
Sdílejte článek:

Jedno je třeba si uvědomit hned na začátek. Chcete-li brát budoucí sportovní kariéru vašeho dítěte vážně, připravte se na to, že prostě budete muset sáhnout maličko hlouběji do kapsy. V hokejovém klubu, do kterého dítě přihlásíte, vám jistě rádi pomohou s výběrem základní výbavy. Vy už ale teď budete vědět, co vás čeká a nemine.

Bez bruslí se můžete, víte co

Brusle jsou základ a není zrovna dobrý nápad na nich jakkoliv šetřit. Mějte na paměti, že v nich vaše dítě bude trávit spoustu času. Ochrana před srážkou s dalšími hráči nebo před letícím pukem je hlavním kritériem. Neméně důležité jsou pak pohodlí, prodyšnost a odolnost. Zesílené části jsou samozřejmostí. Materiál, z něhož jsou brusle vyrobeny, by měl být prodyšný, zároveň dostatečně pevný, aby fixoval kotníky. Orientujte se podle délky i šířky nohy dítěte. Zohledněte jeho věk i zátěž. Co se týká nožů na bruslích, ideální jsou ty ocelové. Nepodléhají korozi, snesou opakované broušení bez sebemenšího poškození.

Útočník potřebuje jinou hokejku než brankář

Hokejky se liší délkou, zahnutím spodní části, tvrdostí, ale i tím, komu jsou určeny. Pro praváka, nebo pro leváka, pro útočníka, či pro brankáře. Brankářská hokejka má o poznání větší spodní plochu. Opět vybírejte podle výšky dítěte v kategorii dětské, juniorské, intermediate, seniorské. Vězte, že hokejky lze prodlužovat podle potřeby nástavcem. Co se tvrdosti týká, čím tvrdší hokejka je, o to těžší je prohnout ji v případě střely nebo přihrávky. Dětem vyhovují více měkčí hokejky, nemusí totiž vynaložit přílišné úsilí na manipulaci s ní. Na druhou stranu je třeba počítat s tím, že od měkké hokejky snáze odskakují puky.

Helmy a chrániče

Bez adekvátní ochrany hlavy a těla se hra na ledě neobejde. Jde o povinnou část výbavy hokejistů. Helmy s ochranou obličeje v podobě mřížky či plexiskla, nákrčník, chrániče ramen, loktů, kolen a suspenzor zamezí vzniku úrazů. Rukavice nevyjímaje.

Navštivte některou z prodejen, nebo e-shop sportovního vybavení Bauer. Najdete zde první poslední, co se hokeje týká. V e-shopu se v sekci „Poradna“ dočtete, jak vybírat jednotlivé části výbavy. V kamenných obchodech na vás čeká profesionálně proškolený personál, ochotný poradit a pomoci.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, ing. Jiří Nevrkla 300,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 7 511,11 Kč
Vybráno 21.46%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 339 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.