15.12.2013
Kategorie: Multikulturní soužití

Chcete domovy a ne ubytovny. Já chci slušné sousedy a ne grázly

Sdílejte článek:

PETR FOJTÍK 15|12|2013

V uplynulém týdnu se manifestovalo. Manifestovalo se za práva lidí bez domova. Požadavek byl : Chceme domovy a ne ubytovny. Chceme sociální bydlení. Chceme dodržování našeho základního lidského práva. Chceme důstojný domov. Ubytovny nejsou domovem. Chceme od Vás byty. Chceme. Chceme. Chceme.

 

 

Chodím po tomhle světě už skoro padesát let. Naši krásnou republiku jsou procestoval od západu na východ, od jihu na sever, i opačně. Hodně měst jsem navštívil. Jak za socializmu, tak dnes. Hodně nových domů jsem viděl. Dokonce i celá zbrusu nová sídliště byla postavena.

 

Dnešní manifestující měli vždy své výhody. Alespoň tedy během mého života. To mohu posoudit přímo z praxe.

 

Vždy jejich život záležel jen na nich samotných. Jako ten náš život nás samých. Tak proč se to tak zvrtlo? Že dnes oni křičí, chceme, chceme, mávají na mne napřaženou rukou a já se nemohu nijak bránit?

 

 

Proč mě terorizují? Vždyť jsem jim nikdy nic špatného neudělal! Naopak, celý život přispívám na jejich bydlení, na jejich jídlo, na alkohol, na cigarety, na výherní automaty, na školství, na jejich sociální jistoty.

 

Tak ty nové domy a celá sídliště, co jsem dříve vídal, ty jsou dnes zdemolované k nepoznání. Jsou neobyvatelné. Zničené a zdevastované. Přitom stály tolik peněz. Také jsem na ně přispíval, ale to ještě bylo do socialistického rozpočtu.

 

Dobré bydlení si obyvatelé zničili. Dnešní ubytovny ale nejsou domovem. Tak chtějí sociální bydlení, sociální domovy.

 

A já jsem prý rasista.

 

Rasista, který se bojí jít večer z divadla špatně osvětleným parkem. Bojím se jít ulicí kolem ubytovny. Když procházím kolem skupin obyvatel, kteří do mně strkají, nastavují ruku, najíždějí do mne ukradeným jízdním kolem, klopím oči k zemi.

 

To abych je ještě víc nerozčílil…

 

A abych mohl dál více a více platit na nové sociální bydlení a jistoty pro manifestující. Oni si mě tedy vlastně šetří. Oni chytře myslí na svoji budoucnost.

 

Jsem totiž neškodný rasista.

 

Jsem unavený rasista.

 

Po každodenní desetihodinové fušce toho už moc nesvedu. A tak platím výpalné za klid, jak říkal kdysi Paroubek. Tak proč by mě mlátili, mrzačili? Stačí jim, že se mi mohou nepokrytě smát. Klidně nahlas.

 

A už tuším, že za ty grázly v sousedství, co mi plení každoročně zahrádku, si mohu vlastně také sám.

 

Ten nepřizpůsobivý jsem totiž já…..

 

PS1: a pořád se bojím je označit….je jich totiž čím dál tím více a jsou mnohem přizpůsobivější..

 

A já jsem paradoxně úplně sám. Ponižován multikulturními a všechny objímajícími, nařízenými idejemi. Cítím se sám před gilotinou… to je ale “pocit”. K nezaplacení. Ale určitě alespoň ke zdanění…

 

PS2: opravdu věřím dnes uveřejněné statistice, že za poslední rok se z České republiky více lidí vystěhovalo než k nám s očekáváním lepšího života dorazilo. Alespoň, že ta naše mladší generace pochopila….

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 705,00 Kč
Vybráno 13.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 7 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
1 komentář
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.