democ
22.1.2020
Kategorie: Historie

Chceme znát svého diktátora! Demokracie je podvod!

Loading...
Sdílejte článek:

JAN HINK

Jsme zvyklí na jména diktátorů v jiných zemích. Hitler, Kim-Čong-Un, Kaddáfí, Husajn, Erdogan, Putin, Asad. Kdo však stojí za prosazováním zákonů u nás, zákonů, které lidé nechtějí? Ani královské rodiny to zřejmě nejsou.

Obyčejní lidé (horšolidé) mají většinou docela dobrý úsudek. Jestliže se většině zdá, že je něco špatně nebo blbost, tak to taky blbost je. Z toho důvodu se demokraticky nedají prosadit takové zákony, které by nařizovaly přijetí nějakých nekompatibilních a nebezpečných uprchlíků, inkluzi ve školství, podporu solárním baronům, modré zóny k parkování, nevýstavbu dálnic a železnic za miliardy ročně, rovné právo homosexuálů na adopci, nebo uznání dalších pohlaví. Takoví lidé nikdy neuvěří tomu, že imigranti budou dřít na naše důchody, že státní zakázka na e-prodej dálničních známek, která schlamstne skoro půlku tržby, je košer, že muslimové nás milují stejně jako naše elity milují je, že třetí a další pohlaví není duševní choroba, že zužování ulic zlepší dopravní zácpy, odzbrojení slušných občanů sníží kriminalitu, že je u nás 12 imigrantů, že sběrem víček uhradíte nějakou nákladnou lékařskou péči, nebo že bonzáctví je znakem vyspělé demokracie. Stejně jako není dobré přidávat vodu do piva, ocet do vína, řepkový olej do nafty, líh do benzínu, muslimy mezi křesťany, retardované mezi chytré. Zdánlivě se tím z uvedených příkladů zlepší chuť třeba octa, ale spíš si lidé lépe uvědomí ten rozdíl, jaké bylo víno, pivo, školství a společnost předtím a jaké potom.

Pokud naši volení zástupci zcela bez problémů schválí nějaký nesmysl, nebo schválí nějaký přílepek k zákonu, který jej promění v nesmysl, zpravidla to zdůvodní tak, že “převládl názor”, nebo že “bylo řečeno”, “po diskusi se usnesli”, “byl vyvíjen silný tlak” apod. Ale nikdy se nedozvíme, z čí je to hlavy a kdo vyvíjel tlak. Jako by odněkud shůry zazněl boží hlas doprovázený andělskou polnicí zvěstující apokalypsu. Jako by se všichni museli sklonit před takovou autoritou a odhlasovat, co bylo nutné. Ve skutečnosti musí být možné dohledat osobu, která za svůj návrh musí vsadit svůj osud, nebo minimálně politickou kariéru. Za každou legislativní iniciativou by měl stát člověk, který má jméno. Osoba uvedená ve sněmovních tiscích to není. Aby nebylo třeba hledat toho, kdo za následky nese odpovědnost. Kolektivní odpovědnost je naprostý nesmysl, přece nechceme procesy proti třídnímu nepříteli.

Diktátor má přirozeně osobní zodpovědnost za své činy. K zodpovědnosti je ovšem pohnán až v okamžiku, kdy je svržen. Veškeré důsledky jeho rozhodnutí je možno dát mu za vinu. Motivace i postupy budování impérií starých i nových vládců jsou stejné:

  • Vládce musí mít zajištěn luxusní život přenosný i na potomky
  • Vytvořit vládnoucí elitu, která je na režimu závislá s nadějí na totéž
  • Nutno zajistit věrnost podřízené byrokracii (soudy, policie, armáda, úřady) zajišťující, že tyto cíle nebudou ohroženy
  • Byrokracie odvede špinavou práci spočívající v násilí při vynucování poslušnosti a placení daní
  • Musí zajistit i jakous takous prosperitu, aby byly pro luxusní život zdroje a zároveň nehrozilo svržení zevnitř

Zajímavé je, že před příchodem demokracie bylo jednání panovníků a podřízených elit s ohledem na poslední bod celkem pochopitelné a dá se říct že rozumné. Osvícení panovníci se vždy starali o rozkvět země. Ale i diktátoři, jako třeba Kaddáfí, Asad nebo Pinochet jednali celkem pragmaticky a životní úroveň v jimi ovládaných zemích byla vyšší než u nás. O občanech ropných států (Saúdské Arábie, Kuvajtu, Kataru nebo Emirátů) ani nemluvě.

V historii je zdokumentována řada případů, kdy králové, císaři, carové, ale i novodobí diktátoři se stali obětí vražd, kterými se noví vládci mstili na těch starých. A nebyla to jenom msta, ale i nutnost je umlčet. Diktátorovi se nesmí nechat prostor k obhajobě. Mohl by odhalit, že jak věci fungují, a že vítězové jsou stejná pakáž. Dřív se vraždilo dýkou či jedem, později to byly vraždy justiční nebo atentáty.

Demokracie však překonává všechny předchozí diktatury svou falší. V demokracii se předstírá, že si volíme vládce, ale ve skutečnosti volíme jen byrokraty. Důkazem falše je, že se někdo může odvolávat na tlak na přijetí zákonů proti lidu. Nejsou snad poslanci placeni dostatečně, aby byli nezávislí? Poslanec se přece má řídit vlastním svědomím, nebo může svému svědomí pod tlakem ulehčit? Jde o peníze nebo o vydírání? Nejspíš o obojí.

Ve skutečnosti musí někdo tahat za nitky. Kam nás ale chtějí dostat a kdo to je, toť otázka, když i královská rodina hraje nebo jen má předstírat maskoty v tomto tyjátru. Kdo a jak vyvíjel tlak na britský královský pár, který se vzdal následnictví trůnu? O trůn nejde, ono může být lepší žít v dostatku v ústraní a tlak mohl být z rodiny. Ale prohlásit, že nebudou mít děti, aby zachránili planetu (vyhověli Grétě), při současném importu plodných migrantů, to už je opravdu úlet. Takovou blbost by horšočlověk nikdy neřekl. Že by vládci zešíleli?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Zuzana Karlová 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč


Celkem za měsíc: 16 237,78 Kč
Vybráno 46.39%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 245 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,48 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.