__demo_1praha
12.3.2021
Kategorie: Společnost

Chceme zemi bez Covidu? Zbavme se demonstrantů, šíří nákazu …

Sdílejte článek:

JAKUB JANDA

jakub-janda90279736_0Tuto neděli proběhly demonstrace proti covidovým opatřením Vlády a reakce politiků a médií na sebe nenechala čekat. Demonstranti svým nezodpovědným jednáním ohrožují nás všechny, ale opravdu virem? Nebo spíš touhou po svobodě …

Demonstrace za svobodu shromažďování , projevu , volného pohybu a jiné svobody a zejména proti jejích ubývání prostřednictvím zásahů vlády se konají již dlouho. 10.1. však proběhla na Staroměstském náměstí první větší, vystoupil na ní i bývalý prezident Václav Klaus. Na rozdíl od té, která byla v Praze tuto neděli a na které házela Policie po lidech dělobuchy, mlátila lidi a zatýkala , byla ta lednová ještě tolerována. Vláda zřejmě nečekala takovou účast a tak na ní ani nebyla patřičně vybavena. Každopádně nyní Ministr vnitra p. Hamáček situaci nepodcenil, své hochy řádně vybavil a to i rozkazy. Oblečeni v naleštěném plechu se policisté vrhli na demonstranty , protože oni nám to tu celé kazí a lidé přeci neumírají v nemocnicích kvůli viru a nesmyslným nařízením současné vlády, ale kvůli téhle sobecké a nezodpovědné sebrance a to přeci jako důvod pro fyzické násilí na normálních lidech jako důvod musí stačit. Až sem je to oficiální verze , ke které se díky silné mediální masáži přiklonilo i velké množství obyčejných lidí. Protože jsme s manželkou na té nedělní , ale i té lednové demonstraci byli a měli jsme možnost vidět, že tam převažuji úplně normální lidé, kteří už jsou jen zoufalí , nedalo mi to a sestavil jsem statistiku vlivu demonstrací na šíření nákazy.

Podotýkám, že jsem při analýze dat čerpal jen z oficiálních vládních a příbuzných zdrojů, nic jsem si nevymyslel a každé číslo , které jsem požil lze dohledat.

Takže na jedné straně máme tvrzení vládních politiků a ne,malé části veřejnosti, že demonstrace, kde lidé nedodržují rozestupy a nepožívají roušky přispívají k rychlému šíření nákazy a na druhé straně máme tvrdá data. Zatím jsem byl schopen vyhodnotit pouze demonstraci z 10.1. na Staroměstském náměstí. Zejména proto, že karanténní lhůta je 14 dní a to od nedělních demonstrací ještě neuplynulo a druhým důvodem je i absence statistických údajů za tento týden.

10.1. se podle oficiálních zdrojů Ministerstva vnitra v Praze sešlo přibližně 3000 lidí, kteří neměli roušky a nedodržovali 2m rozestupy. Byl jsem tam, je to pravda. Podle metodiky užívané pro stanovení počtu lidí na demonstraci se vychází jak v mediích tak pro účely Policie z odhadu 3 lidé na metr čtvereční. Budeme li brát tedy v úvahu , že dvou metrový rozestup je bezpečný, analogicky z toho vyplývá , že do 2m okolo nakaženého se šíří nákaza. Podle výše uvedené metodiky se tedy do 2m kruhu okolo jednoho nakaženého na demonstraci vejde přibližně 38 lidí, kteří jsou v přímém ohrožení nákazy. Roušky nikdo neměl, tudíž berme hypoteticky , že se nakazili. Další otázkou je, kolik nakažených vůbec na takové demonstraci mohlo být ? V den konání demonstrace byl celorepublikový počet pozitivně testovaných 9321 osob. Přepočteme-li jej tedy na 3000 demonstrantů, vychází to na 2,54 nakaženého na celé náměstí. Je to hodně? Není a je . Každý z těchto nakažených měl kolem sebe 38 dalších lidí, kteří se nechránili ani nedodržovali 2m odstup, tudíž se nejspíš také nakazili. Po demonstraci tedy muselo náměstí opustit nejméně 96 infikovaných osob. Podle Světové zdravotnické organizace trvá inkubační doba Covid viru 4-5 dní. Na serveru Lidovky.cz vyšel dne 16.1. článek s vyjádřením hygieniků, že v lednu má každý z nás ve Středočeském kraji zhruba 3 rizikové kontakty za den. Z toho vyplývá, že našich 96 infikovaných lidí z demonstrace hned v pondělí muselo nakazit 288 lidí, v úterý dalších 864 , ve středu 2592, ve čtvrtek 7776 a konečně v pátek, kdy se nákaza v inkubační době projeví 23.328 osob.

Takže ano, účastnit se demonstrací nebo jiných hromadných setkání a bez ochrany a rozestupů je skutečně zničující a vrcholně nezodpovědné. Ale co na to statistika. Opravdu nám čísla 4-5 dní po demonstraci zásadně stoupla ? Nestoupla a nestoupla ani ve 14 denní lhůtě od demonstrace. A to ani v Praze ani v celé České republice . Čísla naopak od 10.1. po dobu následujících 14 dní soustavně klesala. Jediná závislost , kterou statistika prokázala je na počtu provedených testů. Čím víc testujeme , tím víc nám čísla rostou a tím věší a i ve světě. Nicméně při demonstraci 10.1. nedošlo k nárůstu nákazy, ač jsou za ni lidé demonstrující za návrat ke svobodě trestání a věřím, že ani po demonstracích tuto neděli k žádnému zhoršení nedojde. Lidé jsou jen soustavně manipulování , poštváváni proti sobě , někteří umlčování a ti se správným postojem akcentování a to jen proto , aby se nám náš svobodný svět už nikdy nevrátil.

A demonstranti ? Ano ti plošně škodí, ale ne ostatním lidem, ale jen vládě, protože jen díky nim nelze tuto změnu udělat rychle a hladce. Oni totiž šíří svobodu a ne Covid.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 633,00 Kč
Vybráno 36.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 734 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,54 out of 5)
Loading...
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)