volby
16.1.2021
Kategorie: Politika

Chce “demokratická” opozice TOP 09 a ODS uvolnit prostor k volebním podvodům i u nás?

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Jana MarkováNenechme si od nikoho ukrást náš fungující a transparentní volební systém jen proto, že někdo doufá, že by mu mohl přihrát více poslaneckých křesel.

Amerika se zase ocitla ve varu, místy téměř na hraně občanské války. Tentokrát to ale není kvůli hnutí Black Lives Matter, ale kvůli odůvodněnému podezření z ukradení voleb, které se ani po více než dvou měsících nikomu nepodařilo rozptýlit. Nejvíce podvodů a pochybností se přitom váže ke korespondenčnímu hlasování. Mainstream se nám úporně snaží namluvit, že příčinou sporů není způsob hlasování, ale osoba a nátura Donalda Trumpa. To nemůže obstát, protože v sousedním Rakousku museli už v roce 2016 kvůli nesrovnalostem spojeným s korespondenčním hlasováním dokonce zrušit druhé kolo prezidentských voleb, ačkoli tam žádného Trumpa nemají. Můžeme se snažit jak chceme, ale čím více kroků bude mezi voličem a sčítáním hlasů, tím větší prostor pro manipulaci tím vznikne. A kde není plná důvěra ve férovost voleb, tam nikdy nebude fungovat demokracie. Nemůžeme přece naivně věřit tomu, že pokud něco nefunguje v Americe nebo Rakousku, bude to spolehlivé a křišťálově čisté u nás. Je šokující, že přesto představitelé trojkoalice (TOP 09, ODS, KDU-ČSL) chtějí svolat mimořádnou schůzi sněmovny a korespondenční volby protlačit i u nás, v České republice. Podporu nalezli nepřekvapivě u Pirátů a STANu.

 

Zatím by se to podle nich mělo týkat pouze občanů žijících a volících mimo území ČR, ale velmi pochybuji, že by to tím mělo skončit. I tak by šlo podle paní Pekarové až o statisíce lidí. A to už může znamenat pořádný volební rozdíl. Nemyslím si navíc, že je správné , aby dění v naší republice ovlivňoval někdo, kdo zde dlouhodobě úmyslně nežije a nespojuje svoji budoucnost s Českou republikou. Takový člověk zná situaci, která zde panuje ve velké míře jen z médií (což v mnohých případech poskytne značně pokřivený obraz skutečnosti), nežije našimi problémy, nepotýká se dennodenně se zdejší realitou, české zákony ani česká politika se jeho života nijak nedotknou. Kromě toho, již nyní má držitel českého pasu žijící v zahraničí, chce-li volit, možnost využít našich zastupitelských úřadů. Jistě, není to vždy pohodlné, ale je to aspoň testem, do jaké míry mu na složení našeho parlamentu záleží. Máme u nás fungující a transparentní systém voleb, který nikdo nemá důvod zpochybňovat. Proč bychom tedy nyní měli otevírat Pandořinu skříňku a vystavit se něčemu, co zpochybní samotné základy našeho demokratického fungování? Kvůli tomu, že si někdo myslí, že se mu to hodí?

Svobodné a demokratické volby předpokládají, že každý dospělý občan má právo naprosto svobodně a anonymně rozhodnout, jakému směřování své země dá hlas. Korespondenční hlasování toto negarantuje. Zatímco podmínky hlasování ve volební místnosti jsou přísně vymezeny včetně povinnosti vložit hlas do obálky za plentou, u korespondenčního hlasování nemáme možnost zajistit, že se volič neocitl pod tlakem a kontrolou jiné osoby, ať už rodinných příslušníků, přátel, nadřízených nebo i kriminálních skupin. Myslím, že volby jsou natolik důležitá věc, že to že se zvedneme z gauče a uděláme těch pár kroků do volební místnosti, je naprosté minimum, které bychom prostě pro naši zemi udělat měli. Komu tahle země nestojí za těch pár minut procházky do nejbližší školy nebo hospody, ten by snad ani neměl mít právo do jejího osudu promlouvat. A pro ty, kteří se k volbám třeba ze zdravotních důvodů dostavit nemohou, poskytuje existující systém možnost přivolat si členy volební komise s přenosnou volební urnou do místa bydliště, do nemocnice a podobně. Osobně považuji náš dosavadní model za naprosto dostačující a bezvadně fungující. Nebo nám snad trocha pohodlí stojí za to, abychom riskovali pochybnosti o výsledku voleb, hlasy s pochybnou validitou a následně pak i politiky a politická rozhodnutí s pochybnou legitimitou? Korespondenční volba má být prý zpočátku určená jen pro hlasování ze zahraničí, ale známe jak to chodí. Pokud se tato možnost volby jednou prosadí, budou salámovou metodou krůček po krůčku budou volby korespondenční i v každé Lhotě.

Chceme se v budoucnu vážně dočkat případů lidí hlasujících bez prokázaní identity? Podivných poruch čehokoliv vedoucích k přerušování a znovuobnovování sčítání? Náhlého a logicky nevysvětlitelného nárůstu hlasů ve prospěch pouze jedné strany za hranicí statistické pravděpodobnosti? Více odevzdaných lístků, než je reálně v daném obvodě vůbec registrovaných voličů a podobně? Již nyní si naříkáme nad rozdělenou společností, již nyní mnozí odmítají respektovat výsledek voleb. Korespondenční volba tyto tendence ještě umocní.

Nenechme si od nikoho ukrást náš fungující a transparentní volební systém jen proto, že někdo doufá, že by mu mohl přihrát více poslaneckých křesel. Demokratické volby mohou být uskutečněny jen tehdy, kdy se každý volič prokáže platným průkazem totožnosti a bude mít 100% možnost hlasovat anonymně. To zaručí jen osobní volba ve volební místnosti. Jen tak budou naše volby skutečně svobodné.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 5 175,00 Kč
Vybráno 14.78%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 618 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.