3214784_karel-gott-anticharta-charta-v0
4.10.2019
Kategorie: Historie

Charta 77 vs. Anticharta … souboj komunistů?!

Sdílejte článek:

COM/PETR NOVÁK

V souvislosti s úmrtím Karla Gotta se všemožně propírá fakt, že se stal tváří Anticharty. Tato mince má však dvě strany. Na sociální síti se objevil na toto téma zajímavý text, který bych vám zde rád předložil k úvaze:

 

Nemá smysl zde psát o úmrtí jedné české (evropské) hudební legendy, jejíž popularita nemá v naší historii sebemenší konkurenci, protože to dělá každý, ale určitě má smysl se zabývat tím, proč se z určitých kruhů ozývají výkřiky, které mají tuto osobu, která již nemůže reagovat, silně zostudit a nakydat na její památku hromady špíny, pochybností o její morálce atd. Začalo se šířit určité informační pole a to je vždy zdrojem řízení davů, takže to zkusme “trochu” probrat.

Nejvíce je mu vyčítán projev při podpisu tzv. Anticharty. Řízení neznalý člověk vidí svět černobíle, vidí ty “hodné” co stáli za Chartou 77 a ty “zlé”, kteří šli naopak proti ní. Inteligentní člověk se zeptá: Proč Anticharta vůbec vznikla, proč měl někdo potřebu ji vytvářet, protože tím přeci dělal reklamu nepřátelům režimu, ne? V řízení davu jde vždy o to, jaké informační pole se šíří a jaké má vektory cílů, jaké jsou jeho důvody a ambice.

Podobných pamfletů, s komunistickým režimem nespokojených lidí, vzniklo mnoho, ale ví se o nich něco významnějšího? Ne. Režim vše ututlal, tvůrce pozatýkal a akce byla skončena. A pak se několik lidí rozhodne sepsat Chartu 77, tedy papír se žádostí režimu o dodržování lidských práv a mezinárodních zákonů a jsou toho plné noviny, takže i ten poslední občan se dozví: “Hele, něco se děje a komunisti z toho šílí, asi je to něco velkýho, když tak podezřele vyvádí”. Jenže to “velké” nebylo. Rozbít chartisty a to pěkně po tichu, by zabralo asi tak jeden víkend a několik hodin přesčasu výkonných orgánů. Pak by stačilo zveřejnit, že byla zlikvidována nebezpečná buňka provokatérů a rozvracečů, klidně i jmenovitě a výsledek by byl zaručen – systém by byl naopak posílen a mlčící většina by měla “důkaz”, že vládnoucí strana a vláda má vše pod kontrolou. A vše by šlo dál ve starých kolejích, jenže v tomto případě se to nestalo. Každý znalý člověk ví, že to, na co zaměříš svou pozornost, to posiluješ, takže komunisté (jejich špičky) zcela záměrně zvedali chartistům rating. Pokud si někdo myslí, že to celé dělali proto, aby mohli zatýkat, mohli upevnit svou moc apod., tak se mýlí. V druhé polovině 70-tých let to již nebylo nutné, protože po čistkách po roce 68 již nebylo nutné “jitřit znovu rány”, ale spíše vše normalizovat, ale to se v tomto případě nedělo.

Globální elity (GE) plánují desetiletí dopředu a tak si vždy s předstihem připravují informační základnu pro akce budoucí, což byl v tomto případě rok 1989, kdy Havlova vláda a všechny nejvyšší osoby v řídících státních orgánech byly spjaty právě s touto chartou. Charta 77 byla perfektně, mnoho let připravovaná akce na odpis socialismu v ČR a nebyla řízena pouze ze Západu, ale i z Východu lidmi typu Andropov, Gorbačov atd. Mělo dojít k totálnímu rozpadu Východního bloku, k “vítězství” Západu, který musí nyní také “padnout na zadek”, jak neustále píši.

Mimochodem. Věděli jste, že z původních 217 signatářů Charty 77 bylo 156 bývalých komunistů? Že se mnozí z nich podíleli na brutálních čistkách v 50-tých letech? Zbytek byli převážně lidé nějak spjati s “jedem z Judeje”, tedy židovskými ideologiemi na ovládání davů – judaismem/marxismem a křesťanstvím? Věděli jste, že jeden z hlavních signatářů Ch 77 Zdeněk Mlynář byl osobní dlouholetý přítel a spolužák z Lomonosovy univerzity, Michaila Gorbačova, likvidátora SSSR? Že tam s nimi studoval ještě jeden zajímavý člověk – A. Dubček? Kdepak myslíte, že byli tito pánové naverbováni a infikováni trockismem? Věděli jste, že ještě v tomtéž roce 1977 byla na Západě založena Nadace Charty 77? A že ji z větší části financoval, představte si to, nám velmi dobře známý George Soros? A z té menší? PEN-klub,Rotary-klub, Jewish Agency, Guggenheimova nadace v USA, B’nai B’rith, Masarykovy nadace při Masarykově museu v Izraeli, tedy samé židovské organizace. Věděli jste, že si tato “nadace” vytvořila vlastní ocenění a to Cenu Toma Stopparda, Cenu Jiřího Vavrouška, Cenu Františka Kriegla a cenu Jaroslava Seiferta, které dávali zásadně chartistům, aby jim uměle zvedali píár?

Věděli jste, že komunisté tak “strašně” bojovali proti Havlovi, že ho sice zavřeli, ale nikdy mu neodstavili zahraniční účet, takže mu statisíce dolarů stále plynuly ze zahraničí a byli mu v pohodě vypláceny? Je to logické – pokud vás zavřou (vytváří z vás mučedníka), tak to přeci nemůže být zadarmo, že? Věděli jste, že Antichartu podepsala i Havlova druhá žena Dagmar Veškrnová (zajímavé, že proti ní nikdo z “kavárny” neřekne ani slovo, že)? A že ji stejně tak podepsal i velký eurohujer Jan Hrušínský nebo třeba Zdeněk Svěrák?

Takže Mistrovi je vytýkáno, že podepsal komunistům, v té době ještě jakýs takýs stalinistického typu, papír, který vytvořili marxisté trockistického typu, kteří v té době již prosákli do nejvyšších míst státní zprávy a na likvidaci Východního bloku se podíleli tím, že informačně zvedali uměle rating organizaci, která měla časem převzít kompletně moc v zemi. Směšné, že? A proč byl vybrán právě on, aby tam řečnil? Protože byl již v té době nejpopulárnějším zpěvákem a hlavně, byl to bývalý dělník, který se vypracoval “jen” tím, že měl zlato v hrdle, takže dokonalý kandidát “dělnické třídy”. Ano, odmítnout mohl, ale systém by tím neporazil, pouze sebe. Marta Kubišová byla jeden čas dokonce mluvčí Ch 77 a kam to za své užitečné idiotství “dotáhla”? Mohla moderovat pořad o pejscích, protože v hierarchii byla příliš nízko.

O tom, kam to celé vedlo již dnes víme – Marxismus 2.0, tentokrát přicházející ze Západu. Rok 1989 byla jen uměle vytvořená akce na předání moci, na které se podíleli právě vládnoucí marxisté/trockisté – proto akce agent StB Zifčák jako “mrtvý” student, proto komunisty jednomyslná volba Havla prezidentem, proto žádné msty a čistky ze strany nové garnitury vůči vedení KSČ atd.

A kdo dnes proti Mistrovi nejvíce vystupuje? Klanově-korporativní skupiny, které nějak tyly z Ch 77. Úkolem Ch 77 nebylo získat politickou moc, jako tomu bylo ve vedlejším Polsku se Solidaritou, ale byla to pouze jakási kádrová základna “hrdinů proti-komunistického odboje”, aby se všeobecně vědělo, že někdo takový existuje a aby se pak davy nedivily, kde se ti noví “lídři” vlastně vzali.

“Jsem přesvědčený, že zvlášť v posledních stoletích nejde o žádné omyly, naopak politika se odvíjí podle přesných scénářů, nic se neděje náhodou, i to nejhorší jako války.” …. “Jde o osoby, které tím pádem určují, kdo bude dělat politiku, a to ostatní už je jenom velké divadlo”… “Lenin byl vynikající spoluhráč a německý agent, Trockij zase špatný herec z Brooklynu, ale výborný řečník. Tihle hoši uměli všechno velmi dobře vyložit lidem a v jakékoliv době. Ovšem když se bolševismus nebo jiné „revoluce“ rozmontují, najednou spatříte lidi, kteří vypadají stejně jako Trockij, a zjistíte, že jste zase za blbce”. Karel Gott, Lidové noviny, červen 2001 (je již jasné, proč na tomto člověku nesmí nechat nit suchou?) Dotyčný evidentně velmi dobře pochopil, čeho se stal v době podpisu Anticharty svědkem.

Byla (a je) to celé hra ve hře, kterou stále někteří hlupáci uměle udržují při životě. Jenže vše jednou končí a již není doba na to, chodit kolem horké kaše a tvrdit, že jedni byli zlí a druzí hodní. Jedni byli hloupí a neschopní a druzí byli loutkami na špagátech. Dnes tomu není jinak. Naším hlavním cílem musí být to celé změnit.

Autor: Petr Novák

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 14 705,00 Kč
Vybráno 42.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 678 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,35 out of 5)
Loading...
politicon.cz
110 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.