slunic
13.5.2016
Kategorie: Společnost

Chápači-omlouvači a jejich dvojí metr

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

FRANTIŠEK FILIP DVOŘÁK 13|05|2016

V dnešním světě je k divení spousta věcí. Divíme se třeba, jak je možné:

  • Aby pachatel měl více ´lidských práv´ a nárok na větší ohledy než jeho oběť.
  • Aby obrana vlastního života, zdraví a majetku byla zatížena tolika dodatečnými podmínkami, že její praktické uplatnění pozbývá účinku nebo je trestně postižitelné.
  • Aby svoboda a bezpečnost obyvatel země měla menší důležitost, než…(každý si může doplnit sám!)

Tyto záležitosti mají však poněkud hlubší kořeny a delší tradici. O jejich úspěšnou realizaci a dovedení až do absurdní formy mají na starosti podivné bytosti. Nazvěme je CHÁPAČI a OMLOUVAČI, což je také jejich prvotní funkcí. Plně chápou např. pohnuté dětství sériových vrahů nebo uražené náboženské cítění islámských fundamentalistů, přičemž se ze všech sil snaží omluvit jejich vyústění do kriminální a teroristické podoby.

Všechno má ale svůj rub a líc. Ten v tomto případě představuje jejich funkci vyvažující – KARATELÉ a NAPOMÍNAČI. Jelikož nejlepší obrana je útok, musí být preventivně směřován na kritiku toho, co chápači omlouvají a omlouvači chápou. Ač je těžké najít mezi těmito bytostmi jednu nebo druhou specializaci v čisté podobě, vždy jedna z nich převažuje. Jelikož argumenty nejsou jejich silnou stránkou, používají je většinou nikoli ´Ad Rem´- k věci, nýbrž ´Ad Hominem´- proti osobě, jakožto nositeli kritického stanoviska, které musí býti zneškodněno. Vybraná osoba je tak chápači obviněna z nedostatku úsudku, znalostí k tématu atd., zatímco omlouvači jí přisoudí záporné charakterové vlastnosti, jako je bezcitnost, nedostatek lásky atd.

Funkce na opačné straně (karatelé a napomínači) jsou téměř totožné, jen s tím malým rozdílem, že karatelé spustí obecné hromování nad ´nešvary´, kdežto napomínači si vyberou konkrétní osobu, která tyto ´nešvary´ ztělesňuje. Najdou se však experti, kteří obě funkce (otázka, zda poplatně či z čirého aktivismu) plní na sto procent. Za nešvary je obvykle pokládána neochota nechat se obohatit jejich dobrem.

Přitom se však musí důsledně dodržovat pravidlo dvojího metru, jako základní měrné jednotky u politické korektnosti. Pohlavek rozmazlenému frackovi může mít v praxi horší dopady než vražda ze cti u nejmenovaného náboženského přesvědčení. V ekonomické oblasti je pak někdy miliardový tunel pro svého původce menší riziko než jízda na černo navýšená o prodlení a soudní výlohy.

Nedivme se tomu příliš. Nejde o nic jiného, než o zákon zachování ´negativní´ energie a v pokřiveném systému to znamená jediné – musí se najít náhradní oběť. A stejně jako u hromosvodu to funguje cestou nejmenšího odporu.

Proto také stavební úřad raději zavře oči nad černou stavbou kdejakého kmotra, který si staví palác a na druhé straně nechá zbourat dědečkovu kůlnu, která nikomu nepřekáží.

Proto dokážou některé feministky omlouvat nošení burky a postavení žen v Arabském světě a přitom hrdě protestovat proti existenci pisoárů jakožto projevu mužského šovinismu.

A proto si také někdo nedovolí protestovat vůči nesnesitelnému šéfovi, aby nepřišel o místo a vztek si pak vybíjí na svojí rodině.

Novodobí profesionálové v kombinovaném oboru chápač-omlouvač/karatel-napomínač však tento fenomén rozšířili o další rozměr. Tím je plná rehabilitace patologického jevu a účinné potírání imunitně-regeneračních procesů, které by mohly systém uvést opět do rovnováhy. Následná autoimunitní reakce, kdy bílé krvinky napadají zdravé buňky vlastního těla, pak bývá cíleně využívána k dalšímu postupu a likvidaci překážek na cestě ke světlým zítřkům.

Máte dojem, že tento pekelný stroj časem spotřebuje veškerou energii nutnou ke svému provozu a nakonec zahubí sám sebe? Možná, ale já osobně na to čekat nehodlám a z mojí energie nedostane ani miliwat.

A jak jste na tom vy?

Fr.Filip Dvořák (autor je publicista, rocker a dobrodruh)

ffdvorak

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč

Celkem za měsíc: 5 319,00 Kč
Vybráno 15.19%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
12 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.