pandemic-4933793SPOLVIR
29.11.2020
Kategorie: Ekonomika

Cesty do pekla jsou dlážděny zodpovědností

Sdílejte článek:

LU LINA

Hlavně zodpovědněříká vláda a experti o zatím stále mlhavě teoretické možnosti posunout v pondělí život v Kocourkově o jedno malé políčko směrem od pracovního lágru k protektorátnímu normálu. Hlavně rychle, říkám nejenom já. 

Předevčírem bylo pozdě a už teď je asi tak dva měsíce po dvanácté. To, co se kolem slíbeného přechodu ze čtvrtého stupně bdělosti, zodpovědnosti a ostružinatosti, jak ve svých protistátních pamfletech s oblibou psával nebožtík pan  Škutina – to je ten, co furt vozil Werichovi to slavné vápno (malý antigenní a kulturní rychlotest) – je už symbolické.

V pondělí se teoreticky můžou milostivě a jen částečně otevřít hospody a spol. a jestli se tak skutečně stane se hospodští a spol. prý dozvědí v neděli odpoledne. Přičemž nejdřív slyšeli, že to vypadá dobře, takže mnohdy za poslední úspory objednávali sudy, knihy a šampóny, aby teď zase slyšeli, že to dobře nevypadá. A že možná ty sudy budou muset zase vylejt do kanálu, protože hospody a spol. zůstanou dál zavřený.

Protože expertům se nelíbí čísla. Který se jim ještě předevčírem líbily.

A takhle to tu funguje od jara. Vláda, sama o sobě těleso tradičně jakékoliv akce neschopné až k pláči, nyní navíc pod zhoubným vlivem vakcínových mafiánů jako je Prymula, vězeňských felčarů jako Kubek a magorů jako Flégr, sérií náhodných zákazů a nařízení ve jménu „boje s nákazou“ ekonomicky i sociálně devastuje společnost.

Jediným viditelným pozitivem toho všeho pak asi je, že se panu premiérovi podařilo splnit předvolební slib daný svým oddaným voličům společně s koblihou a konečně fakt řídit stát jako Vodňanské kuře.

Pomocí armády technokratů, byrokratů, technologů moci, kariérních politiků a dalších netáhel, která v životě nešáhla na práci, která nemají ponětí, co v téhle Horní Voltě obnáší být živnostníkem, která netuší, co znamená živit rodinu z hluboce podprůměrné mzdy a hlavně, kterých se takřka nic ze záplavy kokotin, co od jara vymysleli, nijak netýká.

Kolik z epidemiologů, evolučních biologů, hygieniků, úředníků a politiků asi má hospodu, kolik jejich manželů či manželek přišlo díky vládním sociálním experimentům o i tak mizerně placenou práci, kolika z nich se asi stalo, že zůstali jako rodina bez příjmu, protože oba manželé podnikali třeba ve službách?

Vysoké platy stále chodí pravidelně, odměny za „zvládnutí xté vlny epidemie“ jen prší. To se to pak radí: Hlavně zodpovědně a nic neuspěchat!

A teď, po dlouhé sérii protichůdných zákazů a slabomyslných nařízení popírajících zdravý rozum i sebe navzájem, které neustále přicházely s minimálním předstihem, je to tady zas. Možná rozvolníme, možná nerozvolníme. Prostě zase čekejte až na naše nedělní kouzelný čísla a my vám pak podle toho řeknem. Třeba, že velké řetězce už vydělaly na botách dost a vy se teď smíte taky jako malý, český prodejce botek přidat. Abyste měl na daně.

A nebo řeknem, protože ta opička, co nám na ministerstvu zdravotnictví na kole štěstí půjčeným z Mountfieldu losuje „opatření,“ to prostě vytočí, že všechny prodejny pod 15 000 m2 plochy se definitivně zakazují, protože jsou z epidemiologického hlediska příliš rizikové.

Tohle celý už dávno není o zodpovědnosti.

Je to už jenom o tom, co všechno si ještě necháme líbit. Protože tohle tady, díky tomu, že covid-19 už nikdy nezmizí a navíc budou tutově přicházet jeho kámoši, bude už furt.

To jest nějaká forma zdánlivě pouze hygienické totality. Jejíž tuhost se bude řídit podle „čísel“ a kde se policejní těžkooděnci budou beranidly vlamovat na tajný mejdany svobodomyslných lidí úplně stejně jako se na ně vlamovali za komančů.

Gratuluju, právní státe. Gratuluju, média, že vám to zjevně připadá úplně normální.

První známky toho, že hranice trpělivosti byla překročena, už se ale naštěstí objevují. Třeba jeden hospodský z Kunratic se rozhodl, že už si dál od toho hejna diletantů močit na záda nenechá a prostě otevřel. Protože asi, jak by řekl jeden velice známý klasik, pochopil, že už může ztratit jen svoje okovy.

Hluboce se tomu hrdinovi, vyrazivšímu čelem proti socialistickému zřízení, epidemiologickému fašismu a záplavám poslušných rouškomilů, klaním. A dodávám svůj další oblíbený citát: Jen houšť a větší kapky. My snesem i dvouciferný skóre!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 14 483,00 Kč
Vybráno 41.38%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 312 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,77 out of 5)
Loading...
politicon.cz
37 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.