prechodVIRHRANICE
23.1.2021
Kategorie: Společnost

Cestování s covidem

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝTrochu v tom tápeme. Mediální běsnění pokračuje, denně se dozvídáme, v jakém stádiu je PES a zjišťujeme, jestli už náhodou úplně nechcípnul. Přestože už dávno víme, že údaje v něm a kolem něj jsou naprosto vycucané z prstu, že jsou zvýrazňovaná jen některá čísla a covid může i za smrt v autě v nevybrané zatáčce, řídí se jimi devastace našeho hospodářství. A nadále se přitvrzuje, takže naši vládní borci vymysleli, že je třeba roušky, které jsou ve skutečnosti naprosto na nic, nahradit respirátory. Ty jsou také k ničemu, ale už si je doma nevyrobíte, stojí více a sjednotí vzhled stáda.

Rozum to nebere, což nebrání zarytým rouškařům nazývat poslance Volného idiotem, když přijde bez roušky mezi své kolegy, kteří se dohodli, že do práce budou chodit v polovičním počtu při zachování celého platu, a pan Volný se snaží upozornit na totální nesmyslnost stávajícího stavu. Politický pubescent Feri, který netuší, co to je soudnost, fyzická práce a nutnost uživit z ní sebe a rodinu, nazývá hanlivě někoho, kdo už konečně praštil do poslaneckého pultíku. Feri byl kdysi údajně na Moravě profackován a zdá se, že by měl znovu vyrazit na výlet. Oni Moraváci umí být upřímní a důrazní.

Když už jsme u těch výletů, tak jsme po nějaké době opět otestovali několikery hranice. Covid údajně neustupuje, Merkelová by nejradši přes Evropskou komisi řídila lockdowny na celém kontinentu a vyjet ven by tedy mělo být nemožné. Jaká je situace? Česko-německé hranice přejedete na Rozvadově bez povšimnutí kohokoli, největším problémem je tak pouze otevřené okénko u McDonalda a KFC u posledních čerpacích stanic u nás. Tedy pokud jste ochotní trápit svůj žaludek jejich šmakuládami. Jinak nikoho nezajímáte. Německo projedete bez problémů a radost udělala restaurace u pumpy v Bavorsku, která sice byla zavřená, ale u jednoho barového stolu se tísnilo 10 Němců ve věku kolem 50ti let bez roušek, skvěle se bavili a v podstatě ukázali, že nařízení bavorské vlády mají tak říkajíc na háku. Obsluha u pokladny byla bez roušky a zákazníky nijak neokřikovala. Po dlouhé době oáza normálního dýchání.

Německo-rakouské hranice a rakousko-švýcarské poznáte jen podle prázdných budníků, v nichž by celníci sedět mohli, ale světe div se, nesedí. Přejezd San Bernardina znamená v tomto období kolem 10 cm sněhu na silnici, ale covid nikde. Švýcarsko-italská hranice, to už je horší. Tam Vás zastaví, zkusí 4 řeči a místo výsledku PCR testu je zajímá kam jedete a kolik sebou máte peněz. Idiotská otázka, když politici dělají vše proto, abyste hotovost nepoužívali a na kartě můžete mít klidně nic nebo také bambilióny. I když díky covidu nic je reálnější. Při odpovědi 3000 euro chlapíkovi spadle brada, což lze těžko pochopit. Italsko-francouzskou hranici hlídali 4 borci se samopalama. Ani je covid nezajímal, spíše hlídali migranty a když viděli plný kufr jiných věcí, popřáli šťastnou cestu.

Vydáte li se tedy autem kamkoliv, můžete se na nějaké testování vykašlat. Jsou to vyhozené peníze, které lze utratit mnohem lépe. A je třeba konstatovat, že před 3mi měsíci byli lidé důslednější v dodržování smyšlené povinnosti nosit roušky. Ta šaškárna už prostě přestává bavit. Napříč celou Evropou. To už nemluvíme o očkování, které dobrovolně podstoupí jen ti, kteří prostě buď nemají jiné východisko, nebo se účastní hry zvané skok na špek. A to ty politiky musí skutečně hodně štvát.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč

Celkem za měsíc: 4 725,00 Kč
Vybráno 13.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 967 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.