2295562923_cd88685500_z
21.5.2016
Kategorie: Společnost

Český rozhlas nebo Český lžihlas?

Sdílejte článek:

MILAN ČERNÝ 21|05|2016

Tak jsem si v autě opět jednou kvůli hokejovému zpravodajství přeladil na stanici Český rozhlas – Radiožurnál. Po chvilce poslechu zpráv se mi do hlavy začala drát vzpomínka na léta vlády vševědné a neomylné Strany.

“Pepíku, nezapomeň v dnešním vysílání dát do zpráv nějakou tu poznámku o nekalých rejdech buržoazních živlů a pravicových chuligánů!” “Ale soudruhu šéfredaktore, co bych tam vlastně měl říci, vždyť já o těch lidech vlastně nic nevím, nikoho z nich neznám!” “To nevadí, soudruhu, něco tam řekni, strana v tebe vkládá svoji důvěru, tak se snaž ji nezklamat.”

Takhle nějak mi to připadalo, když profesionálně vyladěný monotónní hlas moderátorky zpráv pravil: “Dnes dopoledne došlo v některých oblastech východních Čech k hromadnému výpadku internetového připojení. Tisíce domácností jsou bez signálu poté, co hackeři poškodili antény internetových sítí.” Kýho výra!

Nějaký ten pátek už v těch telekomunikacích pracuji, ale že by hacker dokázal napadnout a poškodit ten kus kovu, který nazýváme anténou – jak to dělá? To mu softwarově změní vyzařovací charakteristiku (to ten kov musí nějak ohnout), nebo snad dokonce tu anténu jakýmsi programovým zásahem ukradne? Nebo snad dokonce po vzoru středověkých alchymistů začne jakýmsi důmyslným softwarem měnit měď či hliník v nevodivý diamant? Já bláhový človíček jsem si vždycky naivně myslel, že anténu dokáže zničit třeba silný vítr nebo jakýsi vandalský strejda s ruským klíčem (odborný výraz pro majzlík a kladivo). Ale hacker snad je někdo jiný; sice také většinou vandal, ale řekl bych, že místo ruského klíče má pod rukama klávesnici. Nebo už to vývoj lidských dějin, potvora jedna, změnil?

Takováto epizoda ve zpravodajství veřejnoprávního rozhlasu je spíše důvodem ke vtipkování nežli k vážné kritice. Co však už je méně humorné, to je objektivita zpravodajství jako celku. Pokud se z rozhlasu dozvím, že na demonstraci Pegidy v Drážďanech přišlo několik stovek mladistvých výtržníků, tak bych si řekl, že Mutti Angela to má vše pod kontrolou a její slova “Wir schaffen das!” jsou oprávněná, protože až na těch pár chuligánů si Němci nepřejí nic jiného, než aby mohli ruku v ruce se skalními mohamedány budovat nové a nové mešity a společně s Araby kráčet vstříc světlým zítřkům tak, jak je to učili soudruzi Ulbricht a Honnecker.

Co čert nechtěl, za několik minut zahlédnu několik čerstvých fotografií z místa konání průvodu Pegidy. Oči mi údivem samy z důlků vylézají, když vidím desetitisícový průvod mladistvých chuligánů ve věku od patnácti do osmdesáti let, kterak nesou národní a zemské vlajky, kříže a transparenty odsuzující svévolnou diktaturu Angely M. a jejích politických souvěrců.

Zakrátko nato se koná mnohatisícová manifestace v podobném duchu na Hradčanském náměstí. Z rozhlasového zpravodajství, na které také coby řádný občan a držitel rozhlasového přijímače finančně přispívám, se dozvím, že se tam sešlo několik stovek xenofobních ultrapravicových radikálů. Rozhlasový reportér si stěžuje, jak se mu do přenosového vozu dobývají extremisté s cílem jej snad inzultovat a zničit vybavení přenosového vozu. Ještě že jsem to mobilní studio Českého rozhlasu měl nadohled, jinak bych se snad také velice pohoršoval nad těmi extremistickými zločinci.

Při zpětném pohledu do sebe všechny ty lži a bláboly nakrásně zapadají. Veřejnoprávní rohlas už se ani neobtěžuje zajistit objektivní zpravodajství, ba dokonce se jeho redaktoři ani nesnaží o takovou maličkost, jako je nahlédnutí do Wikipedie, aby si alespoň zjistili, co vlastně znamená slovo anténa nebo hacker.

Pokud to bude rozhlasová stanice placená ze soukromých peněz třeba pana Dienstbiera a bude se tak prezentovat, tak ať si hlásá třeba zprávu, že ing. Paroubek právě doma hostí skupinu zelených mužíčků z Marsu. Pokud se však jedná o veřejnoprávní rozhlas, pak bych prosil jeho odpovědné pracovníky, aby si uvědomili, že peníze, které jim zajišťují živobytí, nepocházejí odkudsi shůry, ale že jsou od většiny obyvatel této republiky, kteří za ně požadují objektivní informace. Pokud se jim nedostanou, pak se jedná o jasnou zpronevěru finančních prostředků, za které osoby jimi disponující neodvedly práci, která z nich měla být zaplacena. Obecně se takoví lidé označují jako defraudanti.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč, Gabriela Kolomazníková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 000,00 Kč
Vybráno 42.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 52 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...