pays
10.5.2019
Kategorie: Kultura a tipy

Český online zákazník je stále náročnější a nebojí se již v e-shopech platit kartou

Sdílejte článek:

Česko bylo doslova baštou „milovníků dobírek“. Tato platební metoda však přináší náklady jak na straně zákazníků, tak obchodníků. Díky zkušenostem Čechů s nákupy ze zahraničí se stále více zákazníků dožaduje pohodlných plateb kartou i při nakupování v e-shopech. Ty mají velké výhody i ve srovnání s platbami převodem.

Nikdo již nechce platit dobírkovné

Český zákazník je citlivý na ceny i na poštovné. Platební metoda formou dobírky obvykle nákup navyšuje o částku od 20 do 50 Kč, podle toho, kolik si obchodník účtuje. A to není málo. Zákazník musí mít navíc při přebírání zásilky peníze v hotovosti. Což je nepohodlné, a mnohdy to přináší další finanční náklady – někdy za výběr z bankomatu, jindy kvůli tomu, že je potřebné zajet peníze vyzvednout (na vesnici třeba automobilem i k několik kilometrů vzdálenému bankomatu). Zaplatí i za výběr peněz formou cash back, například v místním obchodě, nebo si alespoň v obchodě musí něco zakoupit.

Platba převodem obvykle zpozdí objednávku

Zákazník, který se chce vyhnout nárůstu nákladů o dobírkovné a současně nemívá obvykle doma peníze v hotovosti, řeší platbu velice často převodem. Nevýhodu však je, že tento systém platby bývá u většiny obchodníků důvodem k opoždění odeslání objednávky, a to i o několik dnů. Mnohdy na to prodejci i upozorňují. Důvodem už obvykle není pomalost banky při převodu, ale spíše to, že se platba s objednávkou v e-shopu nepáruje automaticky a online.

Dejte šanci zákazníkům platit kartou – a to se vším komfortem

Nejideálnější formou platby objednávky jsou platby online platební kartou. Dřívější nedůvěra zákazníků k tomu, aby někomu svěřili informace o své platební kartě, už téměř vymizela. Zákazníci ale očekávají platbu kartou se vším komfortem. Tedy tak, že vás e-shop po potvrzení objednávky nasměřuje přímo na platební bránu. Platby kartou by dnes měl umožňovat každý e-shop.

Integrujte si platební bránu Pays

Funkční, bezproblémová, rychlá a levná platba je důležitou částí celého nákupního procesu, a to jak pro zákazníka, tak pro obchodníka. Řešení nabízí platební brána PaysVyužít ji lze z mobilního telefonu (platby mobilem), tabletu i z počítače. Pays podporuje všechny smysluplné platební metody. Systém je pro zákazníky velice snadno použitelný, pochopitelný a současně zákazníka motivuje k dokončení celého nákupního procesu.

Nasazení platební brány Pays obchodníkem na e-shop je rovněž velice jednoduché. Obvykle to zvládne běžný správce sytému. Firma dává k dispozici velice podrobný a současně přehledný manuál. Platební brána plně podporuje rovněž zákonnou evidenci tržeb (EET) na serverech Finanční správy České republiky. Platební brána Pays je spolehlivá, bezpečná a rychlá. O každé platbě jsou obratem informovaní jak zákazník, tak obchodník. Navíc Pays nabízí i řadu zajímavých a nadstandardních funkcí.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2019: *****

Dagmar Karlíková 500,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Anonymní dárce 1984,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, ing. Jan Kocura 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Dagmar Lavičková 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Švestka 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Milan Tahovský 500,- Kč, Rudolf Bláha 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Marin Vacek 500,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 10 945,00 Kč
Vybráno 31.27%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 198 times, 4 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.