25.3.2014
Kategorie: Historie

Český “kapitalismus” disponuje mnoha paradoxy

Sdílejte článek:

OD: PETR HAHN 25|03|2014

Tím nejzásadnějším je fakt, že drtivá většina velkých podnikatelů se zrodila z bývalých komunistů a jejich příbuzných, či jinak spřízněných jednotlivců. Byli to oni, kdo ovládali jednak značný kapitál, dále neomezený přístup k informacím, kontakty v zemi i v zahraničí – stejně jako na úřadech, v bankách a v politické sféře.

 

 

V rámci velké privatizace, ale i po ní, mohli snadno ovládnout výrobní prostředky, penězovody i kompletní know-how potřebné k upevnění pozic a zakotvení v obchodní sféře.

 

Není žádným překvapením ani fakt, že soudy, policie a celá justice podložená zákonodárstvím šla na ruku opět jim, protože velice brzy začaly zájmové skupiny ovládat “své” politiky a úředníky takovým způsobem, že se i zákony a předpisy začaly utvářet jaksi na objednávku s jasnou perspektivou zisku vybraných lidí.

 

Když pak začaly fungovat účinné lobbystické praktiky, pak jejich pomocí bylo čím dál často znemožňováno rovné právo při výběrových řízeních všech úrovní až po vedení státu, protože lobbysté mají kontakty v nejvyšších patrech politiky.

 

Všichni novodobí kmotři se na tomto systému úspěšně pasou, protože je morem korupce, klientelismu a prospěchářstvím prorostlý ve všech vrstvách a strukturách tak dokonale, že sám sebe do značné míry kontroluje, živí, soudí, hodnotí, odměňuje, trestá a vůbec obhospodařuje bez hrozby vnějšího zásahu.

 

V dnešní době už se do politiky ani s ideály nechodí, protože všichni naivní čistí, kteří se chtěli o nějaké změny pokusit, naznali velice brzy – zač je toho loket.

 

Takže buď kvapně z vlaku vystoupili, nebo se přizpůsobili.

 

Nechali se nakrmit, nechali si ukázat, kde je jejich místo a instruovat (osobami delegovanými systémem), co a jak budou dělat.

 

Je to takové špinavé organické perpetuum mobile, které si ale s přísunem energie nemusí dělat žádné starosti, protože ta přichází zvenčí – od daňových poplatníků, kteří o její distribuci nemají ani ponětí, natož by ji mohli nějak ovlivnit. Dnes na něm úspěšně parazitují mnozí bez rozdílu politické, či jiné orientace, kteří z nějakého důvodu byli připuštěni k lizu.

 

 

Prvopočátek a kontinuální život systému mají na svědomí evidentně komunisté znalí poměrů a schopní se asimilovat do nové doby s tím, že jim vůbec nic neuteklo.

 

Stačí se podívat na fakt, že dnes už nám zase úspěšně kandidují komunističtí politruci, bachaři, atd. do nejvyšších funkcí v samosprávách.

 

A jsou to oni, kdo dnes rozhořčeně poukazují na šlendrián systému, který vytvořili a využívají, protože využívají obecného povědomí neinformovaných.

 

Totiž, že podnikatel = kapitalista…a tedy pochopitelně pravičák.

 

Chyba lávky vážení…všechno je a od začátku bylo – jinak.

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

 

Pod čarou dodávám, že pokud se ty spřízněné duše nahoře mají velmi dobře, pak s ohledem na zákon o zachování hmoty se alikvótní část (nikoli množství) nezpřízněných duší musí mít přiměřeně špatně. Vynález, či náčrt tohoto činorodého a funkčního systému u nás bych viděl někde v Prognostickém ústavu ve spolupráci s poslední vládnoucí komunistickou garniturou – respektive její inteligentní, tedy méně viditelnou – částí.

 

 

ZDROJ: Petr Hahn

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 13 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.