BOHUSSOBOTKA
4.8.2017
Kategorie: Ekonomika

Česko, hospodářští migranti a EU

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PETR ROBEJŠEK

„Od počátku řešení migrační krize hovořila Česká republika jasným a srozumitelným hlasem“, čteme v prohlášení předsedy vlády, Bohuslava Sobotky. Jasně a srozumitelně? Sobotka již zřejmě zapomněl, že o tom nemůže být ani řeči. Naopak.

Když se rozhodovalo o kvótách, tak se zachoval jako typický malý český politik. Neudělal to, co bylo nutné, ale to, co pro něj bylo nejsnazší. Neprotestoval proti tomu, že německá vláda bez konzultace otevřela své hranice statisícům cizinců pocházejícím z civilizace, která není slučitelná s evropskou. A hlavně, neodmítl dohodu o kvótách. Tím by respektoval přání většiny české společnosti a zabránil by dnešním problémům. Sobotka však české zájmy „jasně a srozumitelně“ nebránil a vmanévroval nás do situace, kdy nám Evropská komise může hrozit žalobou a trestnými platbami. To se dalo předvídat a zabránit tomu.

Bohuslav Sobotka členem příští české vlády nebude; nejspíše se objeví na nějaké dobře dotované pozici v hlubinách evropského panoptika voskových figurín. Tak to v evropské politice funguje. Ale tím spíše bych očekával, že se na prohlášení přesluhujícího předsedy vlády projeví rukopis ministra zahraničí Zaorálka. Proč? Protože prohlášení obsahuje spoustu skrytých výmluv na adresu EU, ale ani slovo o tom, jak se česka vláda hodlá dostat z defenzivy, do které ji její předseda vmanévroval. Prohlášení by mělo obsahovat přinejmenším zmínku o tom, že se vláda bude spolu s Polskem, Maďarskem a Slovenskem koordinovaně bránit proti bruselskému vydíráni a poručníkováni. Proč nic takového neslyšíme?

Autor: Petr Robejšek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.